Komunikaty PR

Panattoni Park Wrocław West Gate – start budowy i pierwszy najem

2021-04-19  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider nieruchomości przemysłowych w Europie, z nowym parkiem na Dolnym Śląsku. Wystartowała budowa Panattoni Park Wrocław West Gate o docelowej powierzchni ok. 47 000 m kw. Inwestycja znajduje się niecałe 10 km od lotniska oraz nieco ponad 10 km od Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.  Pierwszym najemcą parku jest Schumacher Packaging - producent opakowań z tektury falistej i litej, który już we wrześniu br. zajmie 5670 m kw.

Trwa budowa kolejnej inwestycji Panattoni na Dolnym Śląsku. Panattoni Park Wrocław West Gate ,o docelowej powierzchni ok. 47 000 m kw., zlokalizowany jest na zachód od stolicy regionu i w przyszłości zapewni dostęp do najważniejszych połączeń drogowych – autostrady A4, drogi ekspresowej S3, czy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia –, lotniska międzynarodowego oraz granic z Czechami i Niemcami. Obecnie trwa realizacja pierwszej fazy inwestycji - budowa obiektu o powierzchni 17 600 m kw., której finalizacja przewidziana jest na wrzesień 2021 r. Atrakcyjna perspektywa dla działalności krajowej i międzynarodowej przyciągnęła jednego z europejskich liderów produktywności i innowacji w branży opakowań – firmę Schumacher Packaging.

Schumacher Packaging jest ekspertem w dziedzinie indywidualnych rozwiązań w zakresie opakowań z tektury falistej i litej. To rodzinne przedsiębiorstwo od wielu lat łączy swoją obecność na rynku europejskim z równie wysokimi standardami technicznymi, jakościowymi i serwisowymi we wszystkich lokalizacjach. Szeroki asortyment produktów zaspokaja potrzeby różnych branż w zakresie opakowań począwszy od opakowań transportowych, poprzez składane pudełka i tace, aż po opakowania upominkowe i ekspozytory.W Panattoni Park Wrocław West Gate przedsiębiorstwo wynajęło 5670 m kw. i będzie realizować procesy magazynowe i dystrybucję opakowań powstałych w pobliskiej fabryce Schumacher Packaging.  

Najnowszą realizację komentuje Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni: „Panattoni Wrocław West Gate to kompleks, który doskonale wykorzystuje wszystkie atuty regionu wrocławskiego – od dobrego klimatu do inwestycji po doskonałą lokalizację sprzyjającą działalności o praktycznie każdym zasięgu – dzięki dostępności zarówno infrastruktury drogowej, jak i lotniczej. Jest to nasza pierwsza realizacja w powiecie średzkim, a już przypadła do gustu działającej w sąsiedztwie firmie Schumacher Packaging. Decyzja o jej rozpoczęciu była strzałem w dziesiątkę”.

Panattoni Park Wrocław West Gate to kompleks dwóch budynków (17 600 m kw. i 29 300 m kw.) o docelowej powierzchni 46 900 m kw., realizowanych zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good. Park położony jest w gminie Miękinia, w powiecie średzkim - 20 km od centrum stolicy regionu, a także 10 km od Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która przechodząc w trasę S8, zapewnia doskonałe połączenie m.in. z Łodzią i Warszawą. Ponadto ok. 30 km od parku przebiega Autostrada A4 zapewniająca doskonałe połączenie ze stolicą Niemiec – Berlinem, a od granicy czeskiej dzieli kompleks ok 1,5 godziny drogi. Panattoni Park Wrocław West Gate leży również niecałe 10 km od międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław. Ze względu na lokalizację, a także rozwiązania projektowe hal, park przeznaczony jest zarówno dla lokalnych producentów, operatorów logistycznych, jak i dużych międzynarodowych przedsiębiorstw.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.