Panattoni wspiera walkę z koronawirusem – sprzęt za 500000 PLN trafi do szpitali
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, przeznaczył 500 000 PLN na kupno sprzętu dla trzech szpitali. Placówki w Szczecinie, Białymstoku i Poznaniu zostały wybrane w konsultacji z Ministerstwem Zdrowia. W ramach pomocy deweloper dostarczy maseczki medyczne, rękawice nitrylowe, termometry bezdotykowe oraz opakowania czepków medycznych.
Wsparcie dla najbardziej potrzebujących. Panattoni wspiera walkę z koronawirusem (SARS-CoV-2) i działa tam gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. Po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia deweloper wybrał szpitale, które wymagają pomocy w największym stopniu. Sprzęt za 500 000 PLN trafi do trzech placówek: Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, Białostockiego Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie oraz Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. Deweloper dostarczy łącznie 100 000 masek medycznych, 200 000 rękawic nitrylowych, 300 termometrów bezdotykowych oraz 100 opakowań czepków medycznych. Sprzęt został zakupiony od jednego z klientów Panattoni.
Zakup medycznego asortymentu przez Panattoni komentuje Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni, : „Koronawirus jest szczególnie dużym zagrożeniem dla personelu szpitali, który działa na pierwszej linii w walce z pandemią. Dlatego pomoc z wielu stron jest konieczna Dostarczenie niezbędnego sprzętu to nie tylko chęć wsparcia, ale również wyrażenia wdzięczności dla bohaterów, którzy każdego dnia pomagając potrzebującym, ryzykują zachorowanie na Covid-19”. I dodaje: „Bardzo zależało nam, żeby asortyment był najwyższej jakości i dotarł do najbardziej potrzebujących placówek. Konsultacja z Ministerstwem Zdrowia oraz podjęcie współpracy z liderem w swojej branży pozwoliło spełnić oba warunki”.
Przekazanie 500 000 PLN na sprzęt to kolejne działanie Panattoni, wspierające personel medyczny w czasie pandemii SARS-CoV2. Deweloper bierze również udział we wspólnej inicjatywie branży nieruchomości #property4heroes. Akcja jest wyrazem podziękowania za ciężką pracę i poświęcenie lekarzy, pielęgniarzy, personelu pomocniczego oraz ratowników medycznych. Inicjatywa #property4heroes zaplanowana jest na dwa miesiące. W tym czasie do 11 placówek w całym kraju zostanie dostarczonych ok. 40 tys. posiłków.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.