Panattoni zakończyło budowę obiektu BTS dla Animex Foods w Ostródzie
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, zakończył budowę obiektu typu BTS dla firmy Animex Foods, największej w Polsce firmy spożywczej, producenta i eksportera mięsa. Nowoczesny budynek o powierzchni 10 153 m kw. powstał pod Ostródą w województwie warmińsko-mazurskim i spełnia bardzo wysokie normy związane z przechowywaniem żywności.
Są deweloperzy i jest Panattoni. Budynek został przekazany firmie Animex Foods z końcem marca br. – „Mimo trwającej pandemii i sroższej niż ostatnio zimy, udało się nam go ukończyć w terminie. Obiekt wymagał spełnienia wysokich norm technicznych oraz pozyskania certyfikatów potwierdzających, że przechowywana tutaj żywność będzie bezpieczna. Tego rodzaju wyzwania nie są nam jednak obce. Panattoni specjalizuje się w budowie obiektów typu BTS dla firm z różnych branż, począwszy od producentów baterii do samochodów elektrycznych czy sprzętu AGD, na kolosach handlu internetowego. Jedna trzecia oddanej przez nas do tej pory powierzchni, czyli ponad 3 mln m kw., to właśnie obiekty budowane pod konkretne potrzeby najemców” – tłumaczy Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni.
Najnowsza inwestycja ma wzmocnić dalszy rozwój Animex Foods i poprawić jego konkurencyjność. Firma jest liderem na rynku mięsa wieprzowego, drobiu i przetworzonych produktów mięsnych w Polsce. Należą do niego takie marki jak Krakus, Morliny, czy Berlinki. Od 1999 roku Animex Foods jest częścią międzynarodowego giganta branży spożywczej Smithfield Foods, a od 2013 roku WH Group - największego na świecie producenta wieprzowiny.
- „Nowe centrum magazynowe i dystrybucyjne powstało niedaleko jednego z naszych kluczowych zakładów przetwórczych. Dzięki niemu będziemy mogli zwiększyć możliwości operacyjne pobliskiego zakładu oraz poprawić efektywność łańcucha dostaw. Kluczowa jest bliskość naszych dostawców oraz natychmiastowy dostęp do drogi ekspresowej S7 (Warszawa-Gdańsk), a tym samym portu morskiego w Trójmieście. Zgodnie z przyjętą strategią ok. 30 proc. rocznych przychodów firmy pochodzi z eksportu, realizowanego m.in. do krajów Unii Europejski oraz Wielkiej Brytanii, a także USA czy Wietnamu. czy - wyjaśnia Łukasz Dominiak, Dyrektor ds. Public i Government Relations Animex Foods
Inwestycję Panattoni dla Animex Foods komentuje także Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas: - „Bardzo cenimy każdego inwestora na naszym rynku. Dzięki nim region się rozwija i powstają nowe miejsca pracy. Dlatego robimy wszystko, by klimat do biznesu był u nas przyjazny a nasze proinwestycyjne nastawienie pomocne przedsiębiorcom na każdym etapie realizacji inwestycji”.
Nowe centrum magazynowo-dystrybucyjne Animex Foods powstało na działce o powierzchni 2,7 hektara w Tyrowie pod Ostródą. Na powierzchni ponad 10 000 m kw. znalazły się m.in. trzy chłodnie (z temperaturą od 0 do +6 °C), mroźnia z temperaturą kontrolowaną na poziomie -22 °C oraz magazyn suchy.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.