Panattoni zakończyło budowę obiektu BTS dla Animex Foods w Ostródzie
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, zakończył budowę obiektu typu BTS dla firmy Animex Foods, największej w Polsce firmy spożywczej, producenta i eksportera mięsa. Nowoczesny budynek o powierzchni 10 153 m kw. powstał pod Ostródą w województwie warmińsko-mazurskim i spełnia bardzo wysokie normy związane z przechowywaniem żywności.
Są deweloperzy i jest Panattoni. Budynek został przekazany firmie Animex Foods z końcem marca br. – „Mimo trwającej pandemii i sroższej niż ostatnio zimy, udało się nam go ukończyć w terminie. Obiekt wymagał spełnienia wysokich norm technicznych oraz pozyskania certyfikatów potwierdzających, że przechowywana tutaj żywność będzie bezpieczna. Tego rodzaju wyzwania nie są nam jednak obce. Panattoni specjalizuje się w budowie obiektów typu BTS dla firm z różnych branż, począwszy od producentów baterii do samochodów elektrycznych czy sprzętu AGD, na kolosach handlu internetowego. Jedna trzecia oddanej przez nas do tej pory powierzchni, czyli ponad 3 mln m kw., to właśnie obiekty budowane pod konkretne potrzeby najemców” – tłumaczy Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni.
Najnowsza inwestycja ma wzmocnić dalszy rozwój Animex Foods i poprawić jego konkurencyjność. Firma jest liderem na rynku mięsa wieprzowego, drobiu i przetworzonych produktów mięsnych w Polsce. Należą do niego takie marki jak Krakus, Morliny, czy Berlinki. Od 1999 roku Animex Foods jest częścią międzynarodowego giganta branży spożywczej Smithfield Foods, a od 2013 roku WH Group - największego na świecie producenta wieprzowiny.
- „Nowe centrum magazynowe i dystrybucyjne powstało niedaleko jednego z naszych kluczowych zakładów przetwórczych. Dzięki niemu będziemy mogli zwiększyć możliwości operacyjne pobliskiego zakładu oraz poprawić efektywność łańcucha dostaw. Kluczowa jest bliskość naszych dostawców oraz natychmiastowy dostęp do drogi ekspresowej S7 (Warszawa-Gdańsk), a tym samym portu morskiego w Trójmieście. Zgodnie z przyjętą strategią ok. 30 proc. rocznych przychodów firmy pochodzi z eksportu, realizowanego m.in. do krajów Unii Europejski oraz Wielkiej Brytanii, a także USA czy Wietnamu. czy - wyjaśnia Łukasz Dominiak, Dyrektor ds. Public i Government Relations Animex Foods
Inwestycję Panattoni dla Animex Foods komentuje także Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas: - „Bardzo cenimy każdego inwestora na naszym rynku. Dzięki nim region się rozwija i powstają nowe miejsca pracy. Dlatego robimy wszystko, by klimat do biznesu był u nas przyjazny a nasze proinwestycyjne nastawienie pomocne przedsiębiorcom na każdym etapie realizacji inwestycji”.
Nowe centrum magazynowo-dystrybucyjne Animex Foods powstało na działce o powierzchni 2,7 hektara w Tyrowie pod Ostródą. Na powierzchni ponad 10 000 m kw. znalazły się m.in. trzy chłodnie (z temperaturą od 0 do +6 °C), mroźnia z temperaturą kontrolowaną na poziomie -22 °C oraz magazyn suchy.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.