Komunikaty PR

Pierwsza społeczność coworkingowa w stoczni

2020-10-20  |  12:10
Biuro prasowe

Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84iYcen6nr8OPV500fgg?e=8mxrL4

Na początku września Stocznia Cesarska Development uroczyście otworzyła dawny budynek Dyrekcji Stoczni Gdańskiej. Teraz nadszedł czas na premierę przestrzeni coworkingowej Mind Dock, zlokalizowanej na najwyższych dwóch piętrach budynku.

Właściciel przekształcił poddasze tego charakterystycznego budynku w pierwszą prawdziwą przestrzeń coworkingową na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej. W efekcie przebudowy powstało wyjątkowe otoczenie, w którym historyczna atmosfera łączy się z nowym, odświeżonym wnętrzem, obejmującym w pełni umeblowane miejsca do pracy oraz wygodne strefy wypoczynkowe, integracyjne i socjalne. Autorem projektu wnętrz jest sopocka pracownia Roark Studio.

Jesteśmy przekonani, że otwierając Mind Dock wnosimy coś wyjątkowego na trójmiejski rynek biurowy.” mówi Gerard Schuurman, dyrektor projektu Stocznia Cesarska. „Szczególnie młodsze pokolenia, osoby kreatywne i startupy szukają dziś czegoś więcej niż tylko miejsca do pracy. W budynku Dyrekcji oferujemy coś, co odpowiada potrzebom przedsiębiorców i twórców XXI wieku, z wyjątkową historią, kostką brukową, dźwigami, i piękną ceglaną architekturą w tle.” dodaje Schuurman.

Komfortowe otoczenie na poddaszu oferuje dużą różnorodność przestrzeni, od cichych, małych zakątków i pokoi do pracy w skupieniu, po bardziej wspólne, otwarte przestrzenie do spotkań biznesowych i towarzyskich.

Mind Dock to przestrzeń otwarta dla freelancerów, jak i małych firm, poszukujących elastycznych i gotowych rozwiązań, w których mogą wynająć 1 lub kilka biurek na dowolne okresy. Nowy coworking to łącznie powierzchnia ok 1.000 m.kw. Jej społecznym sercem jest strefa relaksu z dużą kuchnią, otoczona wygodnymi miejscami do siedzenia, dostępnymi także dla wszystkich najemców budynku, podwieszanymi fotelami i zielenią, wykreowaną w otoczeniu wieży zegarowej oraz loftowych klimatycznych stref współdzielonych. Są również korzyści dla najemców budynku Dyrekcji, którzy w razie nieplanowanego lub tymczasowego wzrostu zatrudnienia szybko mogą zorganizować dodatkową przestrzeń do pracy w Mind Dock’u.

Stocznia Cesarska Development podjęła współpracę z ZapFloor, firmą technologiczną z Belgii, która zapewnia platformę dla najemców budynku Dyrekcji i społeczności Mind Dock. Aplikacja ZapFloorHQ zapewnia płynne i bezproblemowe działanie Mind Dockers. Dzięki aplikacji użytkownicy mogą rezerwować swoje biurka, sale konferencyjne oraz ustalać płatności za leasing i inne świadczone usługi.

Do dyspozycji społeczności są różne warianty najmu: hot deski, stanowiska pracy do wyłącznego korzystania w środowisku coworkingowym czy prywatne biura, wynajmowane na dłuższe okresy. Co jednak najważniejsze, Mind Dock oferuje w pełni wyposażone biura typu Plug & Play. Oznacza to, że wszystko jest tak dostosowane, aby członkowie społeczności natychmiast mogli rozpocząć pracę. Przestrzeń jest również przyjazna zwierzętom.

W budynku dostępne są liczne sale  konferencyjne, a nawet sala bankietowa, z której oprócz najemców budynku i użytkowników coworkingu mogą korzystać także zewnętrzni klienci. Dzięki  zróżnicowanym powierzchniom biurowym, dostępnym w pozostałych częściach budynku, przestrzeń Dyrekcji zapewnia doskonałe zaplecze pod przyszły rozwój każdego z najemców coworkingu, bez potrzeby zmiany adresu. Ceny hotdesków zaczynają się już od 60 PLN za dzień.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.