Pierwsza społeczność coworkingowa w stoczni
Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84iYcen6nr8OPV500fgg?e=8mxrL4
Na początku września Stocznia Cesarska Development uroczyście otworzyła dawny budynek Dyrekcji Stoczni Gdańskiej. Teraz nadszedł czas na premierę przestrzeni coworkingowej Mind Dock, zlokalizowanej na najwyższych dwóch piętrach budynku.
Właściciel przekształcił poddasze tego charakterystycznego budynku w pierwszą prawdziwą przestrzeń coworkingową na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej. W efekcie przebudowy powstało wyjątkowe otoczenie, w którym historyczna atmosfera łączy się z nowym, odświeżonym wnętrzem, obejmującym w pełni umeblowane miejsca do pracy oraz wygodne strefy wypoczynkowe, integracyjne i socjalne. Autorem projektu wnętrz jest sopocka pracownia Roark Studio.
„Jesteśmy przekonani, że otwierając Mind Dock wnosimy coś wyjątkowego na trójmiejski rynek biurowy.” mówi Gerard Schuurman, dyrektor projektu Stocznia Cesarska. „Szczególnie młodsze pokolenia, osoby kreatywne i startupy szukają dziś czegoś więcej niż tylko miejsca do pracy. W budynku Dyrekcji oferujemy coś, co odpowiada potrzebom przedsiębiorców i twórców XXI wieku, z wyjątkową historią, kostką brukową, dźwigami, i piękną ceglaną architekturą w tle.” dodaje Schuurman.
Komfortowe otoczenie na poddaszu oferuje dużą różnorodność przestrzeni, od cichych, małych zakątków i pokoi do pracy w skupieniu, po bardziej wspólne, otwarte przestrzenie do spotkań biznesowych i towarzyskich.
Mind Dock to przestrzeń otwarta dla freelancerów, jak i małych firm, poszukujących elastycznych i gotowych rozwiązań, w których mogą wynająć 1 lub kilka biurek na dowolne okresy. Nowy coworking to łącznie powierzchnia ok 1.000 m.kw. Jej społecznym sercem jest strefa relaksu z dużą kuchnią, otoczona wygodnymi miejscami do siedzenia, dostępnymi także dla wszystkich najemców budynku, podwieszanymi fotelami i zielenią, wykreowaną w otoczeniu wieży zegarowej oraz loftowych klimatycznych stref współdzielonych. Są również korzyści dla najemców budynku Dyrekcji, którzy w razie nieplanowanego lub tymczasowego wzrostu zatrudnienia szybko mogą zorganizować dodatkową przestrzeń do pracy w Mind Dock’u.
Stocznia Cesarska Development podjęła współpracę z ZapFloor, firmą technologiczną z Belgii, która zapewnia platformę dla najemców budynku Dyrekcji i społeczności Mind Dock. Aplikacja ZapFloorHQ zapewnia płynne i bezproblemowe działanie Mind Dockers. Dzięki aplikacji użytkownicy mogą rezerwować swoje biurka, sale konferencyjne oraz ustalać płatności za leasing i inne świadczone usługi.
Do dyspozycji społeczności są różne warianty najmu: hot deski, stanowiska pracy do wyłącznego korzystania w środowisku coworkingowym czy prywatne biura, wynajmowane na dłuższe okresy. Co jednak najważniejsze, Mind Dock oferuje w pełni wyposażone biura typu Plug & Play. Oznacza to, że wszystko jest tak dostosowane, aby członkowie społeczności natychmiast mogli rozpocząć pracę. Przestrzeń jest również przyjazna zwierzętom.
W budynku dostępne są liczne sale konferencyjne, a nawet sala bankietowa, z której oprócz najemców budynku i użytkowników coworkingu mogą korzystać także zewnętrzni klienci. Dzięki zróżnicowanym powierzchniom biurowym, dostępnym w pozostałych częściach budynku, przestrzeń Dyrekcji zapewnia doskonałe zaplecze pod przyszły rozwój każdego z najemców coworkingu, bez potrzeby zmiany adresu. Ceny hotdesków zaczynają się już od 60 PLN za dzień.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.