Komunikaty PR

Pierwsza społeczność coworkingowa w stoczni

2020-10-20  |  12:10
Biuro prasowe

Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84iYcen6nr8OPV500fgg?e=8mxrL4

Na początku września Stocznia Cesarska Development uroczyście otworzyła dawny budynek Dyrekcji Stoczni Gdańskiej. Teraz nadszedł czas na premierę przestrzeni coworkingowej Mind Dock, zlokalizowanej na najwyższych dwóch piętrach budynku.

Właściciel przekształcił poddasze tego charakterystycznego budynku w pierwszą prawdziwą przestrzeń coworkingową na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej. W efekcie przebudowy powstało wyjątkowe otoczenie, w którym historyczna atmosfera łączy się z nowym, odświeżonym wnętrzem, obejmującym w pełni umeblowane miejsca do pracy oraz wygodne strefy wypoczynkowe, integracyjne i socjalne. Autorem projektu wnętrz jest sopocka pracownia Roark Studio.

Jesteśmy przekonani, że otwierając Mind Dock wnosimy coś wyjątkowego na trójmiejski rynek biurowy.” mówi Gerard Schuurman, dyrektor projektu Stocznia Cesarska. „Szczególnie młodsze pokolenia, osoby kreatywne i startupy szukają dziś czegoś więcej niż tylko miejsca do pracy. W budynku Dyrekcji oferujemy coś, co odpowiada potrzebom przedsiębiorców i twórców XXI wieku, z wyjątkową historią, kostką brukową, dźwigami, i piękną ceglaną architekturą w tle.” dodaje Schuurman.

Komfortowe otoczenie na poddaszu oferuje dużą różnorodność przestrzeni, od cichych, małych zakątków i pokoi do pracy w skupieniu, po bardziej wspólne, otwarte przestrzenie do spotkań biznesowych i towarzyskich.

Mind Dock to przestrzeń otwarta dla freelancerów, jak i małych firm, poszukujących elastycznych i gotowych rozwiązań, w których mogą wynająć 1 lub kilka biurek na dowolne okresy. Nowy coworking to łącznie powierzchnia ok 1.000 m.kw. Jej społecznym sercem jest strefa relaksu z dużą kuchnią, otoczona wygodnymi miejscami do siedzenia, dostępnymi także dla wszystkich najemców budynku, podwieszanymi fotelami i zielenią, wykreowaną w otoczeniu wieży zegarowej oraz loftowych klimatycznych stref współdzielonych. Są również korzyści dla najemców budynku Dyrekcji, którzy w razie nieplanowanego lub tymczasowego wzrostu zatrudnienia szybko mogą zorganizować dodatkową przestrzeń do pracy w Mind Dock’u.

Stocznia Cesarska Development podjęła współpracę z ZapFloor, firmą technologiczną z Belgii, która zapewnia platformę dla najemców budynku Dyrekcji i społeczności Mind Dock. Aplikacja ZapFloorHQ zapewnia płynne i bezproblemowe działanie Mind Dockers. Dzięki aplikacji użytkownicy mogą rezerwować swoje biurka, sale konferencyjne oraz ustalać płatności za leasing i inne świadczone usługi.

Do dyspozycji społeczności są różne warianty najmu: hot deski, stanowiska pracy do wyłącznego korzystania w środowisku coworkingowym czy prywatne biura, wynajmowane na dłuższe okresy. Co jednak najważniejsze, Mind Dock oferuje w pełni wyposażone biura typu Plug & Play. Oznacza to, że wszystko jest tak dostosowane, aby członkowie społeczności natychmiast mogli rozpocząć pracę. Przestrzeń jest również przyjazna zwierzętom.

W budynku dostępne są liczne sale  konferencyjne, a nawet sala bankietowa, z której oprócz najemców budynku i użytkowników coworkingu mogą korzystać także zewnętrzni klienci. Dzięki  zróżnicowanym powierzchniom biurowym, dostępnym w pozostałych częściach budynku, przestrzeń Dyrekcji zapewnia doskonałe zaplecze pod przyszły rozwój każdego z najemców coworkingu, bez potrzeby zmiany adresu. Ceny hotdesków zaczynają się już od 60 PLN za dzień.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.