Pierwsze odbiory w II etapie Osiedla Przy Jeziorach
Osiedle Przy Jeziorach, zlokalizowane przy ul. Golęczewskiej w Poznaniu regularnie się rozwija. Przybywa nowych mieszkańców. W ostatnich dniach nastąpiły pierwsze odbiory w ramach II etapu inwestycji. Ponadto zainteresowani mogą rezerwować domy w trzeciej części osiedla.
Inwestycja zlokalizowana przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu od momentu startu cieszy się dużą popularnością. W I etapie powstało 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali. Z kolei II etap osiedla, który obejmuje 8 budynków - 16 lokali, właśnie się kończy. Część z nich trafiła już w ręce nabywców, którzy mogą przeprowadzać prace wykończeniowe wewnątrz domów oraz w najbliższym otoczeniu. – Z radością przekazaliśmy klucze naszym klientom. Zostały również dopełnione niezbędne formalności, jak chociażby uzupełnienie protokołu odbiorczego. To bardzo pozytywny moment zarówno dla nas, jako inwestorów osiedla, jak i jego przyszłych mieszkańców. Mamy dużą satysfakcję, że dotrzymaliśmy umówionych terminów, ponieważ jest to jeden z elementów wyróżniających solidnego dewelopera - mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Aktualnie trwają ostatnie prace w kolejnych domach bliźniaczych w II etapie, które będą sukcesywnie przekazywane aż do 2022 roku. Deweloper wprowadził do sprzedaży lokale bliźniacze z III etapu Osiedla Przy Jeziorach. W tej części inwestycji powstanie 28 lokali, każdy położony na działce, 446 - 507 mkw. Do wyboru klientów są dwa warianty powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw. oraz dwa układy pomieszczeń 4- i 5-pokojowy. – Dwa etapy inwestycji zostały szybko wyprzedane, co potwierdza atrakcyjność naszego osiedla. Propozycja bazująca na przestrzeni wnętrz, jak i otoczenia, lokalizacji blisko Jezior: Strzeszyńskiego, Kierskiego i Kierskiego Małego z pewnością wyróżnia się na rynku, a kolejne zapytania do naszego biura sprzedaży stanowią tego potwierdzenie – opisuje Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.
Każdy lokal na Osiedlu Przy Jeziorach wyróżnia się powierzchnią ponad 100 mkw. oraz projektem przestrzeni w układzie dwupoziomowym. Na parterze znajdą się: salon, kuchnia, pokój i garderoba lub, w drugim wariancie, dwa pokoje. Na piętrze zaprojektowano dwie sypialnie, łazienkę i pomieszczenie gospodarcze (może być pralnią lub suszarnią). W tej samej kondygnacji zaplanowano osobną, dodatkową garderobę. Lokale na Osiedlu Przy Jeziorach posiadają łazienkę na każdym z poziomów. – Podział przestrzeni na parter i piętro, spadzisty dach, przestronny, zielony ogród, eleganckie furtki do każdej posesji i wiaty garażowe lub miejsca postojowe tuż przed każdym budynkiem to klasyczne rozwiązania dla zabudowy bliźniaczej, które nasi klienci bardzo sobie cenią – mówi Tomasz Pietrzyński z More Place.
W ramach osiedla deweloper proponuje szereg opcji dodatkowych, jak: instalacja inteligentnego domu, fotowoltaika, rolety zewnętrzne, czy wiata garażowa. - Każde z udogodnień cieszy się zainteresowaniem, które zależne jest od preferencji klientów. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom, zapewniając wiele możliwości dogodnych dla każdego – podsumowuje Tomasz Pietrzyński.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.