Pod Poznaniem od KM Building
Gminy ościenne Poznania to atrakcyjne miejsca do zamieszkania. To coraz lepiej rozwinięta infrastruktura peryferii, bliskość terenów zielonych oraz spełniające oczekiwania kompleksowo zaprojektowane osiedla. Takimi zaletami przyciąga realizowany na terenie Błażejewa projekt Rodzinny Zakątek, gdzie trwa budowa już V inwestycji.
Zamieszkać na przedmieściach Poznania to marzenie wielu osób szukających własnego miejsca na ziemi. Za takim rozwiązaniem przemawia wiele argumentów. Jest spokój i cisza. Jest także potrzebna obecnie przestrzeń i liczne tereny zielone. Na dodatek przyciąga cena, dużo niższa niż na terenie stolicy Wielkopolski. W Błażejewie koło Kórnika, deweloper KM Building realizuje od 2013 roku projekt mieszkaniowy pod nazwą Rodzinny Zakątek. Obecnie trwa budowa V etapu, w ramach którego powstaną łącznie 62 domy w popularnej zabudowie szeregowej. – W pierwszej kolejności powstaną 2 szeregowce po 10 domów każdy. W pierwszym z nich wykonywane są obecnie tynki wewnętrzne w ostatnim domu oraz rozpoczęły się prace elewacyjne. Z kolei w drugim zamontowaliśmy stolarkę okienną. Trwają też prace związane z instalacjami elektrycznymi, a już niedługo ruszamy z tynkowaniem domów wewnątrz – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Inwestor proponuje klientom 2 powierzchnie domów – 74 i 92 mkw. Mniejszy dom kosztuje 325.000 złotych brutto, a większy, w zależności od powierzchni działki, od 370.000 złotych brutto. Przemyślany układ pomieszczeń umożliwia podział domu na strefę dzienną i nocną. Daje to poczucie prywatności i swobody wszystkim domownikom. Parter składa się z przestronnego salonu i aneksu kuchennego, toalety oraz pomieszczenia gospodarczego. Z kolei piętro to 2 lub 3 sypialnie oraz łazienka i balkon. W V etapie inwestycji pojawiła się dodatkowa przestrzeń, czyli strych o powierzchni 27 mkw. dla domu większego oraz 22 mkw. dla mniejszego. Deweloper proponuje również system indywidualnego sterowania ogrzewaniem - w każdym pomieszczeniu osobno. Nowością jest także przygotowanie instalacji pod system fotowoltaiczny. Warto dodać, że nabywca nieruchomości otrzymuje m.in. trzyszybowe okna, drzwi wejściowe o podwyższonym standardzie, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych czy ogrzewanie podłogowe. Mieszkańcy mają zagwarantowane miejsca postojowe przed domem oraz przestronny taras z piaskowca i pergole, a do osiedla prowadzi droga dojazdowa z kostki brukowej. W planach inwestora jest również rozbudowa części usługowo - rekreacyjnej.
Osiedle Rodzinny Zakątek powstaje w Błażejewie, niedaleko Kórnika, niecałe 20 kilometrów od Poznania. Szybki dojazd z Poznania zapewnia droga ekspresowa S11 oraz liczne drogi powiatowe. Dostępna jest również komunikacja podmiejska. Położenie nad Jeziorem Bnińskim, w okolicy wielkopolskich lasów i pól, zapewnia ciszę, spokój i bezpieczeństwo, a liczne trasy rowerowe oraz ścieżki biegowe czy spacerowe pozwalają na aktywnie spędzanie czasu na świeżym powietrzu. W pobliskim Kórniku mieszczą się szkoły, przedszkola, apteki i liczne sklepy oraz punkty usługowe.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.