Pod Poznaniem od KM Building
Gminy ościenne Poznania to atrakcyjne miejsca do zamieszkania. To coraz lepiej rozwinięta infrastruktura peryferii, bliskość terenów zielonych oraz spełniające oczekiwania kompleksowo zaprojektowane osiedla. Takimi zaletami przyciąga realizowany na terenie Błażejewa projekt Rodzinny Zakątek, gdzie trwa budowa już V inwestycji.
Zamieszkać na przedmieściach Poznania to marzenie wielu osób szukających własnego miejsca na ziemi. Za takim rozwiązaniem przemawia wiele argumentów. Jest spokój i cisza. Jest także potrzebna obecnie przestrzeń i liczne tereny zielone. Na dodatek przyciąga cena, dużo niższa niż na terenie stolicy Wielkopolski. W Błażejewie koło Kórnika, deweloper KM Building realizuje od 2013 roku projekt mieszkaniowy pod nazwą Rodzinny Zakątek. Obecnie trwa budowa V etapu, w ramach którego powstaną łącznie 62 domy w popularnej zabudowie szeregowej. – W pierwszej kolejności powstaną 2 szeregowce po 10 domów każdy. W pierwszym z nich wykonywane są obecnie tynki wewnętrzne w ostatnim domu oraz rozpoczęły się prace elewacyjne. Z kolei w drugim zamontowaliśmy stolarkę okienną. Trwają też prace związane z instalacjami elektrycznymi, a już niedługo ruszamy z tynkowaniem domów wewnątrz – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Inwestor proponuje klientom 2 powierzchnie domów – 74 i 92 mkw. Mniejszy dom kosztuje 325.000 złotych brutto, a większy, w zależności od powierzchni działki, od 370.000 złotych brutto. Przemyślany układ pomieszczeń umożliwia podział domu na strefę dzienną i nocną. Daje to poczucie prywatności i swobody wszystkim domownikom. Parter składa się z przestronnego salonu i aneksu kuchennego, toalety oraz pomieszczenia gospodarczego. Z kolei piętro to 2 lub 3 sypialnie oraz łazienka i balkon. W V etapie inwestycji pojawiła się dodatkowa przestrzeń, czyli strych o powierzchni 27 mkw. dla domu większego oraz 22 mkw. dla mniejszego. Deweloper proponuje również system indywidualnego sterowania ogrzewaniem - w każdym pomieszczeniu osobno. Nowością jest także przygotowanie instalacji pod system fotowoltaiczny. Warto dodać, że nabywca nieruchomości otrzymuje m.in. trzyszybowe okna, drzwi wejściowe o podwyższonym standardzie, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych czy ogrzewanie podłogowe. Mieszkańcy mają zagwarantowane miejsca postojowe przed domem oraz przestronny taras z piaskowca i pergole, a do osiedla prowadzi droga dojazdowa z kostki brukowej. W planach inwestora jest również rozbudowa części usługowo - rekreacyjnej.
Osiedle Rodzinny Zakątek powstaje w Błażejewie, niedaleko Kórnika, niecałe 20 kilometrów od Poznania. Szybki dojazd z Poznania zapewnia droga ekspresowa S11 oraz liczne drogi powiatowe. Dostępna jest również komunikacja podmiejska. Położenie nad Jeziorem Bnińskim, w okolicy wielkopolskich lasów i pól, zapewnia ciszę, spokój i bezpieczeństwo, a liczne trasy rowerowe oraz ścieżki biegowe czy spacerowe pozwalają na aktywnie spędzanie czasu na świeżym powietrzu. W pobliskim Kórniku mieszczą się szkoły, przedszkola, apteki i liczne sklepy oraz punkty usługowe.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.