Komunikaty PR

Podsumowanie roku 2022 w Roark Studio

2023-01-03  |  15:30
Biuro prasowe

Podsumowanie roku 2022 w Roark Studio

Roark Studio, pracownia architektoniczna specjalizująca się w rynku premium, zamyka rok z satysfakcją z osiągniętych sukcesów oraz optymistycznym spojrzeniem w przyszłość. Choć ostatnie miesiące naznaczone są wydarzeniami o charakterze globalnym, których negatywne konsekwencje nie ominęły także rynku nieruchomości, w drugiej połowie roku zespół zaobserwował wzrost liczby zleceń. Roark Studio zawarło w 2022 r. umowy na realizację 110 tys. m2 powierzchni użytkowej – głównie mieszkalnej, ale także usługowej. Praca zespołu została wyróżniona aż 7 nagrodami. Interdyscyplinarny zespół Roark Studio wzmocniło 6 nowych projektantów.

Wśród najważniejszych projektów, zrealizowanych przez Roark Studio w 2022 roku, znajdują się m.in. Osiedle Opacka, czyli wymagająca inwestycja Invest Komfort, położona miejscu z kontekstem historycznym, na dawnych terenach cysterskich i w sąsiedztwie Katedry Oliwskiej; elastyczne przestrzenie biurowe Collab zrealizowane dla Torus, które w eksperymentalny sposób przenoszą użytkowników do „Laboratorium Dextera”; Osiedle Gdańska – przyjazny rodzinom projekt mieszkaniowy dla Invest Komfort, łączący elegancję z wygodą; trzeci etap projektu Nowe Kolibki również dla Invest Komfort, stworzonego dla osób pragnących żyć w duchu „slow life” oraz ceniących minimalizm i bliskość natury.

- Rok 2022 z pewnością należał do trudnych pod wieloma względami, także biznesowymi. Roark Studio nie jest tutaj żadnym wyjątkiem - nas również dotknęło spowolnienie związane z obawami inwestorów dotyczącymi wojny i otoczenia gospodarczego. Jednak nie poddaliśmy się, zakasaliśmy rękawy i rok kończymy z uśmiechem na ustach – dumni z tego, co udało nam się osiągnąć. Wiele tegorocznych projektów to osiedla mieszkaniowe z segmentu premium, które nieustannie cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Realizując takie zlecenia zawsze stawiamy na wysoką jakość oraz komfort przyszłych mieszkańców. Stale szukamy nowych rozwiązań, dzięki którym już w pierwszej chwili poczują się w nowych miejscach „jak w domu” – mówi Jakub Bladowski, prezes zarządu Roark Studio.

Kompetencje potwierdzone nagrodami

Bieżący rok obfitował w prestiżowe wyróżnienia. W 2022 roku zespół otrzymał kolejne dwie nagrody European Property Award. W tym roku docenione zostały projekty osiedli mieszkaniowych Opacka oraz Atrium Oliva. Warto zaznaczyć, że Atrium Oliva otrzymało nagrodę „five star” dla najlepszej inwestycji mieszkaniowej w Polsce. W konkursie Architizer A+Award nagrodzony został natomiast projekt Nowe Kolibki oraz zespół Roark Studio w kategorii Best in Europe. Ponadto pracownia znalazła się na liście najlepszych firm architektonicznych na świecie Architizer’a. Roark Studio może pochwalić się także nagrodą w konkursie Top Builder 2022 – otrzymaną za budynek Chlebova.

Wszystkie wymienione inwestycje są potwierdzeniem kompetencji zespołu, który wychodzi poza utarte schematy, myśli nieszablonowo i nie boi się eksperymentować. Roark Studio ma bogate doświadczenie w projektowaniu w trudnych lokalizacjach – zarówno na terenach poprzemysłowych, jak i miejscach z kontekstem historycznym. Takie wyzwania wzbudzają w zespole jeszcze większe pokłady kreatywności, które owocują oryginalnymi, kompleksowymi projektami, które realizowane są z zachowaniem dbałości o kwestie środowiskowe.

Nowe technologie

Pracownia nieustannie rozwija się i poszerza kompetencje zespołu. W 2022 roku Roark Studio rozpoczęło nowy projekt z firmą architektoniczno-technologiczną Designbotic. Współpraca ma na celu opracowanie programu komputerowego, który będzie samodzielnie wykonywał analizę chłonności działek w wielorodzinnej zabudowie mieszkaniowej. Narzędzie oparte jest na optymalizacji z zastosowaniem algorytmów genetycznych oraz algorytmów sztucznej inteligencji. Docelowo program ma wspierać urbanistów, architektów oraz deweloperów w procesie wstępnej analizy działek.

W kwietniu br. odbył się pierwszy „architektoniczny hackathon”, podczas którego cztery zespoły architektów z pracowni Roark Studio oraz zespół programistów z Designbotic weryfikowali prototyp programu. Wnioski z wydarzenia zaczęto już wprowadzać do kolejnej wersji narzędzia.

- To już kolejny projekt badawczo-rozwojowy, który realizujemy wspólnie z firmą Designbotic. Choć stawiamy sobie ambitne cele, wierzymy, że nasz zespół profesjonalistów sprosta temu wyzwaniu i już w przyszłym roku będziemy mogli pochwalić się wersją beta naszego oprogramowania. Premierę wersji komercyjnej planujemy natomiast na rok 2024 – mówi szef Roark Studio.

Plany na przyszłość

- Naszym głównym celem jest ciągły rozwój. Po sukcesach, jakimi okazały się rewitalizacje dwóch postoczniowych budynków, Dyrekcji oraz Remizy, obecnie pracujemy nad czterema podobnymi projektami. Kwestia rewitalizacji i pracy z dziedzictwem są dla nas na tyle ważne i interesujące, że powołaliśmy specjalny, dedykowany im dział projektowy. Czeka na nas także wiele projektów z rynku mieszkaniowego premium, w którym się specjalizujemy. Będziemy także kontynuować nasze projekty badawczo-rozwojowe w zakresie nowych technologii. Wierzymy, że rok 2023 zapewni nam wiele nowych okazji do eksperymentowania i rozwoju – mówi Jakub Bladowski.

 

Roark Studio – pracownia architektoniczna założona w 2015 roku w Sopocie i prowadzona przez Jakuba Bladowskiego. Wśród klientów Roark Studio są najwięksi trójmiejscy deweloperzy i inwestorzy.

Projektowanie zdrowych miast, zastosowanie nowoczesnych technologii, ale również rewitalizacja budynków poprzemysłowych – to główne obszary zainteresowań zespołu Roark Studio. Firma posiada również zespół projektowania wnętrz.

Od początku istnienia misją firmy jest tworzenie projektów, których sprzedaż daje satysfakcję wszystkim stronom – pracowni, deweloperom i kupującym. Firma zatrudnia 32-osobowy zespół, który umiejętnie łączy w swojej pracy dobre praktyki z innowacyjnym i świeżym spojrzeniem.

Dbałość o jakość na każdym etapie procesu projektowania zaowocowała – projekty Roark Studio są wielokrotnie nagradzane. Zespół pracowni ma również na koncie 13 wygranych konkursów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.