Komunikaty PR

Podsumowanie spotkania ekspertów rynku nieruchomości w Gdańsku

2020-08-04  |  13:38
Biuro prasowe

Zdjęcia i wizualizacje: https://we.tl/t-7uz6wB0I6e

Pierwsze tygodnie rozprzestrzenia się COVID-19 wywołały burzę na wielu rynkach, w tym także na rynku nieruchomości. Spowodowały m.in. wstrzymanie transakcji sprzedaży apartamentów. Jednak wraz z rozwojem sytuacji nastąpiło bardzo dynamiczne odbicie rynku, które zaowocowało rekordowymi poziomami sprzedaży w czerwcu i lipcu.

Zamknięcie granic z powodu pandemii ograniczyło możliwość przemieszczania się i na długie tygodnie niemal całkowicie sparaliżowało branżę turystyczną i hotelarską. Rozwój wypadków potwierdza jednak, że zmiany na rynku pracy i turystyki przybiorą formę trwałego trendu. Powstała więc swoista rynkowa luka, na którą niemal natychmiast odpowiedział rynek nieruchomości, dostosowując swoją ofertę do aktualnej sytuacji i odpowiadając na potrzeby klientów. W ten właśnie sposób narodził się nowy trend, który w najbliższej przyszłości ma szansę stać się nowym standardem wypoczynku i zdalnej organizacji pracy.

Pierwsze tygodnie rozprzestrzeniania się COVID 19 spowodowały wtrzymanie sprzedaży na rynku nieruchomości – mówi Bartłomiej Oset, wiceprezes zarządu NDI Development. Rozwój sytuacji spowodował jednak bardzo dynamiczne odbicie rynku i rekordowe poziomy sprzedaży w czerwcu i lipcu. Z analiz wynika, że inwestorzy traktują nieruchomość jako jeden z najbezpieczniejszych sposobów na lokowanie kapitału w czasie kryzysu. Wielu klientów decyduje się na zakup apartamentu jako swojego drugiego miejsca zamieszkania. W obliczu pandami chcą zabezpieczyć się na czas ewentualnego lockdownu, inwestując w komfortową przestrzeń wypoczynkową, która daje im możliwość zmiany miejsca pobytu na ten czas. Druga znacząca grupa klientów podejmuje decyzje zakupowe w oparciu o wzrost popularności najmu krótkoterminowego apartamentów. Przyczyną są obawy przed spędzaniem urlopu w dużych obiektach hotelowych, wymuszającym kontakt z dużymi grupami gości hotelowych. Apartamenty zapewniają kameralność, bezpieczeństwo i pełną infrastrukturę, dzięki czemu nawet rodziny mogą spędzić okres izolacji w komfortowych warunkach – dodaje.

Wiele wskazuje więc, że to właśnie dobrze zaprojektowane części wspólne mogą w najbliższym czasie stać się jednym z kluczowych czynników decydujących o wyborze danej inwestycji. Dynamiczna popularyzacja tych przestrzeni sprawia, że deweloperzy i architekci w niedalekiej przyszłości będę coraz bardziej skupiać się na oferowaniu kolejnych typów nowatorskich części wspólnych, ułatwiając w ten sposób wiele aspektów codziennego życia przyszłych mieszkańców. Podobnego zdania jest Mateusz Sabak, współzałożyciel firmy RentPlanet, zajmującej się zarządzaniem apartamentami w największych miastach Polski:

Widzimy większą ilość zapytań o potencjalne inwestycje w nieruchomości w kontekście second home mówi Mateusz Sabak. Klienci zwracają uwagę na loggie, tarasy widokowe czy tereny zielone. Wartość dobrze zaprojektowanych części wspólnych jest nieoceniona, zwłaszcza w dobie pandemii, kiedy wiele osób pracuje w trybie home office, a mimo to chce mieć dostęp do przestrzeni rekreacyjnych. Jeżeli chodzi o rynek najmu, odnotowujemy dynamiczny przyrost liczby rezerwacji przy kilkunastoprocentowym wzroście cen za dobę w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku. Rezerwacje są dokonywane w znaczącej większości przez turystów krajowych. Destynacje cieszące się obecnie największym zainteresowaniem to lokalizacje położone w górach, nad morzem i na Mazurach. Szacujemy, że obecne trendy utrzymają się przez kolejne miesiące - dodaje.

Nowe trendy odmienią jednak nie tylko branżę turystyczną. Rosnąca popularność apartamentów wywoła również istotne zmiany w zakresie ich projektowania. Oprócz lokalizacji, która wciąż pozostaje ważnym czynnikiem przy wyborze danej inwestycji, rynkowy nacisk położony będzie również na nowoczesne przestrzenie rekreacyjne. Dobrym przykładem inwestycji odzwierciedlającej ten trend jest Chlebova Apartamenty zaprojektowana przez sopocką pracownię Roark Studio.

Inwestycję tę cechuje wyjątkowa lokalizacjamówi Jakub Bladowski, prezes zarządu Roark Studio. Usytuowana jest nad Motławą, więc bezpośrednio przylega do naturalnego szklaku pieszego prowadzącego z Głównego Miasta w kierunku Stoczni Cesarskiej, czyli przyszłej dzielnicy Młodego Miasta. Chlebova stanowi więc pewną zapowiedź architektury, czy sposobu myślenia o przestrzeni miejskiej, jaka powinna charakteryzować nowo powstającą dzielnicę. W parterach Chlebovej przewidziano lokale usługowe, a na dachu zaprojektowany został taras widokowy. Budynek wyposażono również w bogaty program funkcji uzupełniających – fitness, strefę biznesową czy salę zabaw dla najmłodszych – dodaje.

Wiele wskazuje więc na to, że w najbliższym czasie największym zainteresowaniem zarówno inwestorów, jak i najemców cieszyć się będą apartamenty znajdujące się w dogodnych lokalizacjach i wyposażone w nowoczesne rozwiązania. Po marcowym ogólnym spadku wyników sprzedaży, obecnie zainteresowanie tego typu inwestycjami wyraźnie wzrosło, o czym najlepiej świadczą wyższe wyniki sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Cieszymy się, że przygotowywana przez nas inwestycja Chlebova Apartamenty spotkała się tak dużym zainteresowaniem. Lokalizacja obiektu zapewnia inwestorom wiele korzyści między innymi dostęp do wodnych atrakcji, zabytków Gdańska czy obiektów kultury i sztuki. To właśnie prestiż miejsca i wysoki komfort inwestycji bezpośrednio przekładają się na dobre wyniki sprzedaży –  podsumowuje Bartłomiej Oset.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Organizacja biura i pracy – dzisiejsze wyzwania Biuro prasowe
2020-09-29 | 14:50

Organizacja biura i pracy – dzisiejsze wyzwania

Wyzwania związane z pandemią koronawirusa zrewolucjonizowały tradycyjny model pracy. – W efekcie rola biura ewoluuje – przed COVID ważne było budowanie społeczności. Dziś
Nieruchomości Całoroczne domy do 35m² bez pozwolenia na budowę odpowiedzią na potrzeby Polaków
2020-09-29 | 13:57

Całoroczne domy do 35m² bez pozwolenia na budowę odpowiedzią na potrzeby Polaków

Ponad połowa Polaków ma działki, a kolejne 20% zastanawiało się nad ich kupnem w trakcie pandemii koronawirusa. Polacy szukają rozwiązań, które pozwolą im na szybkie
Nieruchomości Nowe standardy, niezmienna popularność - Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu
2020-09-29 | 13:00

Nowe standardy, niezmienna popularność - Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu

Jesienna edycja Targów Mieszkań i Domów w Poznaniu była wyjątkowo pierwszą w tym roku. 26 i 27 września poszukujący mieszkania, czy domu mieli okazję, by zapoznać się z

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Patronat Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Festiwal Biegowy Tauron 2020

Ochrona środowiska

Rusza nowy program edukacyjny dla polskich szkół. Wczesna nauka o zmianach klimatycznych i smogu może zaprocentować w przyszłości

Przeciwdziałanie postępującym zmianom klimatycznym to nie tylko obszar zainteresowania rządów i biznesu, lecz również konsumentów. Dlatego też edukacja ekologiczna prowadzona już od najmłodszych lat może zaprocentować w przyszłości zmianą nawyków i tym samym ograniczeniem emisji. Dużą rolę w walce o czystsze powietrze odgrywa ciepłownictwo. Startujący właśnie program edukacyjny zainicjowany przez spółkę PGE Energia Ciepła ma pomóc uczniom szkół podstawowych zrozumieć, w jaki sposób powstaje ciepło, skąd bierze się energia elektryczna i jaki mają wpływ na klimat i ochronę środowiska. Szkoły mogą zgłaszać się do 8 października.

IT i technologie

Telemedycyna szybko się rozwija w trakcie pandemii, lecz może stanowić tylko 30 proc. usług medycznych. Wciąż będą otwierane fizyczne placówki

Pandemia SARS-CoV-2 przyczyniła się do dynamicznego wzrostu popularności telemedycyny, jednak w większości przypadków nadal niezbędny jest bezpośredni kontakt z lekarzem i wizyta w placówce, chociażby w celu wykonania zabiegów czy badań diagnostycznych. Dlatego też Grupa LUX MED nie zamierza rezygnować z inwestycji w rozwijanie sieci swoich placówek. Właśnie otworzyła kolejne centrum medyczne, tym razem w warszawskiej galerii handlowej Wola Park.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Edukacja

Coraz więcej możliwości rozwoju kariery dla naukowców w Polsce. Infrastruktura i metody badawcze na światowym poziomie

Polskie uczelnie i instytuty dają coraz więcej możliwości rozwoju kariery naukowcom. – Baza badawcza w Polsce jest na światowym poziomie, mamy ośrodki, które nie powstydzą się za granicą ani swojego sprzętu, ani metod badawczych – mówi dr Grażyna Żebrowska, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Przykładem mogą być zaawansowane badania w zakresie walki z COVID-19. Wciąż jednak wielu naukowców wiąże swoją przyszłość z zagranicznymi uczelniami. Programy NAWA mają ich przekonać do powrotu i pozostania w Polsce.

 

Farmacja

Co roku najbardziej agresywną formę raka płuca rozpoznaje się u 3 tys. Polaków. Często diagnozowany jest zbyt późno

Drobnokomórkowy rak płuc to agresywny i złośliwy nowotwór, którego w Polsce rokrocznie rozpoznaje się u ok. 2,5–3 tys. osób. Tylko 5 proc. chorych ma szansę przeżyć pięć lat od momentu rozpoznania choroby, a pacjenci umierają zwykle średnio po roku–dwóch latach od diagnozy. Ostatnie dekady nie przyniosły żadnych większych postępów w leczeniu i jeszcze do niedawna wciąż stosowano głównie chemioterapię, na której kończyły się opcje terapeutyczne. Dopiero zarejestrowana niedawno immunoterapia stworzyła nadzieję na poprawę sytuacji pacjentów. Chorzy w Polsce wciąż muszą jednak czekać na jej refundację.