Polska pracownia wykończenia wnętrz pod klucz najlepszą w Europie Centralnej!
Taką decyzję podjęło jury prestiżowego konkursu BUILD Architecture Awards 2020, doceniając KODO Projekty i Realizacje Wnętrz m.in. za kreatywność oraz najwyższą jakość obsługi klienta. Odznaczenie przyznane pracowni to dowód uznania dla pracy architektów oraz podkreślenie roli polskiego designu na arenie międzynarodowej.
Klucz do sukcesu
Architecture Awards to prestiżowa nagroda przyznawana od 2015 roku przez branżowy magazyn BUILD. Jej celem jest wyłonienie projektantów, inżynierów i wizjonerów, których wybitne osiągnięcia wyznaczają nowe kierunki w światowej architekturze i budownictwie. W tegorocznej, szóstej już edycji konkursu, pracownia KODO otrzymała tytuł zwycięzcy w dwóch kategoriach: „Najlepsza pracownia wykończenia wnętrz pod klucz w Europie Centralnej” oraz tytuł „Najlepsze gotowe wnętrze mieszkalne” za realizację „House of Noble Colours”. Kapituła doceniła architektów za kreatywność, innowacyjność, nieszablonowe podejście, a także za zaangażowanie na każdym etapie projektowania i realizacji. Nie bez znaczenia była także jakość obsługi klienta.
Nagroda BUILD Architecture Awards 2020 to duże wyróżnienie dla naszej pracowni. To także dowód na to, że koncepcje aranżacyjne realizowane przez polskich architektów doceniane są nie tylko na rodzimym rynku, ale także poza jego granicami. Cieszymy się, że możemy dołożyć do tych osiągnięć naszą cegiełkę, a tym samym dbać o poprawę komfortu życia oraz wyznaczać nowe standardy w projektowaniu i realizacji wnętrz – mówi Maciej Skupiński, Prezes KODO.
KOmpletny DOm
KODO Projekty i Realizacje Wnętrz to pracownia oferująca nowy wymiar usługi pod klucz. Od 10 lat dba o poprawę jakości życia Polaków, spełniając ich marzenia o KOmpletnym DOmu. Dorobek pracowni to blisko 2 500 zrealizowanych i oddanych do użytku mieszkań, o łącznej powierzchni 150 000 m².
Wnętrza KODO to synonim niebanalnego designu, zaskakujących i funkcjonalnych rozwiązań oraz indywidualnego podejścia do każdego projektu. Jako firma świadoma swojej tożsamości, KODO stwarza także nowe szanse dla poszerzania skali działalności biznesowej przez lokalnych rzemieślników i przedsiębiorców z branży budowlanej oraz wyposażenia wnętrz.
Pracownia kieruje swoją ofertę zarówno do prywatnych inwestorów, jak i firm deweloperskich – począwszy od tworzenia projektów, po kompleksowe wykańczanie i realizację usług pod klucz. Biura regionalne zlokalizowane są we Wrocławiu i w Warszawie. W związku z dynamicznym rozwojem firmy planowane jest utworzenie placówek pracowni także w innych miastach Polski, tj. w Poznaniu i w Trójmieście.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.