Polska pracownia wykończenia wnętrz pod klucz najlepszą w Europie Centralnej!
Taką decyzję podjęło jury prestiżowego konkursu BUILD Architecture Awards 2020, doceniając KODO Projekty i Realizacje Wnętrz m.in. za kreatywność oraz najwyższą jakość obsługi klienta. Odznaczenie przyznane pracowni to dowód uznania dla pracy architektów oraz podkreślenie roli polskiego designu na arenie międzynarodowej.
Klucz do sukcesu
Architecture Awards to prestiżowa nagroda przyznawana od 2015 roku przez branżowy magazyn BUILD. Jej celem jest wyłonienie projektantów, inżynierów i wizjonerów, których wybitne osiągnięcia wyznaczają nowe kierunki w światowej architekturze i budownictwie. W tegorocznej, szóstej już edycji konkursu, pracownia KODO otrzymała tytuł zwycięzcy w dwóch kategoriach: „Najlepsza pracownia wykończenia wnętrz pod klucz w Europie Centralnej” oraz tytuł „Najlepsze gotowe wnętrze mieszkalne” za realizację „House of Noble Colours”. Kapituła doceniła architektów za kreatywność, innowacyjność, nieszablonowe podejście, a także za zaangażowanie na każdym etapie projektowania i realizacji. Nie bez znaczenia była także jakość obsługi klienta.
Nagroda BUILD Architecture Awards 2020 to duże wyróżnienie dla naszej pracowni. To także dowód na to, że koncepcje aranżacyjne realizowane przez polskich architektów doceniane są nie tylko na rodzimym rynku, ale także poza jego granicami. Cieszymy się, że możemy dołożyć do tych osiągnięć naszą cegiełkę, a tym samym dbać o poprawę komfortu życia oraz wyznaczać nowe standardy w projektowaniu i realizacji wnętrz – mówi Maciej Skupiński, Prezes KODO.
KOmpletny DOm
KODO Projekty i Realizacje Wnętrz to pracownia oferująca nowy wymiar usługi pod klucz. Od 10 lat dba o poprawę jakości życia Polaków, spełniając ich marzenia o KOmpletnym DOmu. Dorobek pracowni to blisko 2 500 zrealizowanych i oddanych do użytku mieszkań, o łącznej powierzchni 150 000 m².
Wnętrza KODO to synonim niebanalnego designu, zaskakujących i funkcjonalnych rozwiązań oraz indywidualnego podejścia do każdego projektu. Jako firma świadoma swojej tożsamości, KODO stwarza także nowe szanse dla poszerzania skali działalności biznesowej przez lokalnych rzemieślników i przedsiębiorców z branży budowlanej oraz wyposażenia wnętrz.
Pracownia kieruje swoją ofertę zarówno do prywatnych inwestorów, jak i firm deweloperskich – począwszy od tworzenia projektów, po kompleksowe wykańczanie i realizację usług pod klucz. Biura regionalne zlokalizowane są we Wrocławiu i w Warszawie. W związku z dynamicznym rozwojem firmy planowane jest utworzenie placówek pracowni także w innych miastach Polski, tj. w Poznaniu i w Trójmieście.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.