Komunikaty PR

Ponad połowa mieszkań w „Stalowej 27” sprzedana, mimo epidemii

2020-06-08  |  12:45
Biuro prasowe
Kontakt

Paweł Świąder
Prepare Sp. z o.o.

Świętokrzyska 18
00-052 Warszawa
pawel.swiader|prepare.pl| |pawel.swiader|prepare.pl
783917437
www.prepare.pl

Ponad połowa mieszkań w „Stalowej 27” sprzedana. Epidemia nie przeszkodziła inwestycji na warszawskiej Pradze

Eiffage Polska Budownictwo przed terminem osiągnął kolejny kamień milowy przy budowie nowoczesnej kamienicy w sercu warszawskiej Pragi. Następny – zamknięcie trzeciego poziomu inwestycji realizowanej dla Eiffage Immobilier Polska – zaplanowano jeszcze w tym miesiącu. Dzięki wprowadzeniu odpowiednich zabezpieczeń oraz odpowiedzialnym zachowaniom załogi, sytuacja epidemiczna nie przeszkodziła w sprawnym prowadzeniu budowy. Zainteresowanie lokalami w tej praskiej inwestycji utrzymuje się na wysokim poziomie. Ponad połowa mieszkań już znalazła swoich właścicieli. Stalowa 27 idealnie wkomponuje się w oryginalną zabudowę i historyczny charakter Nowej Pragi. Na elewacji znajdzie się też miejsce na mural „Kocham Pragę”.  

Stalowa 27 to kolejna inwestycja realizowana przez spółki grupy Eiffage w Polsce w ramach synergii dewelopera Eiffage Immobilier Polska oraz generalnego wykonawcy, Eiffage Polska Budownictwo. Projekt powstaje w sercu Pragi, jednej z coraz prężniej rozwijających się stołecznych dzielnic. Mimo trudnej sytuacji związanej z COVID-19, zespoły inwestora oraz wykonawcy sprawnie prowadzą projekt, wyprzedzając harmonogram. Obecnie trwają prace przy wyprowadzaniu pionów kolejnej kondygnacji. Utrzymujące się wysokie zainteresowanie klientów potwierdza, że wprowadzając właściwe zabezpieczenia oraz zachowując rygory, Eiffage potrafi działać odpowiedzialnie, dbając o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz klientów.

- Przykład Stalowej 27 pokazuje, że właściwe przygotowanie i konsekwencja w utrzymaniu najwyższych standardów przynoszą efekty w postaci zaufania klientów i dobrego tempa prac. W czasie epidemii konieczne było wprowadzenie specjalnych zasad bezpieczeństwa oraz zwiększenie liczby kontaktów z klientami w trybie online. Dzięki temu zainteresowanie nabywców inwestycją na Pradze w ostatnim czasie nie zmniejszyło się – mówi Justyna Kałuża, dyrektor ds. rozwoju projektów Eiffage Immobilier Polska. 

Wprowadzenie odpowiednich procedur bezpieczeństwa, zarówno wobec klientów jak i pracowników przynosi korzyści. Mimo spowolnienia gospodarczego i nieco gorszych wyników w branży, Eiffage utrzymuje dobre tempo inwestycji. Według informacji Głównego Urzędu Statystycznego, w czasie od stycznia do kwietnia 2020 liczba oddanych do użytku mieszkań zmniejszyła się w stosunku do ubiegłego roku o 2,8%, natomiast liczba lokali, których budowę w tym czasie rozpoczęto, była niższa o 12,7%. Analogicznie spadek liczby wydanych pozwoleń na budowę wyniósł w tym okresie 5,2%.

Stalowa 27 na warszawskiej Pradze to nowoczesna kamienica, powstająca między budynkami o numerach 25 i 29. Na ścianie pierwszego z nich przed laty artysta Tomasz Biernat stworzył charakterystyczny mural „Kocham Pragę”. Chcąc zachować ten symboliczny dla Nowej Pragi znak i jednocześnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnej, deweloper umiejscowi go na elewacji powstającego budynku. Pomysł spotkał się z akceptacją autora muralu, który postanowił przekazać Eiffage Immobilier Polska prawa do grafiki. Deweloper zadbał też o zieleń przy budynku. Wewnętrzną część kamienicy wypełni zielone patio, a lokatorzy mieszkań na parterze będą mogli korzystać z wydzielonych prywatnych ogródków. W budynku zaprojektowano również przestrzeń do przechowywania rowerów i wózków. Kamienica w całości przystosowana będzie dla osób niepełnosprawnych. 

Ulica Stalowa to miejsce szczególnie klimatyczne, gdzie sztuka nabiera wymiaru historycznego. Staje się autentyczna, a jednocześnie wyznacza unikatową tożsamość tej części stolicy. To miejsce znane z licznych galerii sztuki, kawiarni, pubów i restauracji. Wiele sąsiednich kamienic ozdobionych zostało przez murale, stworzone przez polskich i zagranicznych twórców. To także okolica z potencjałem rozwoju wielofunkcyjnej przestrzeni o znaczeniu nie tylko komunikacyjnym, ale również społecznym i środowiskowym. 

Inwestycja przy Stalowej 27 zostanie oddana wiosną 2021 r. Aktualnie trwa sprzedaż mieszkań. 

 

„Stalowa 27” w skrócie: 

  • Adres inwestycji: ul. Stalowa 27, Warszawa
  • Liczba kondygnacji nadziemnych: 6
  • Liczba kondygnacji podziemnych: 1
  • Łączna liczba mieszkań i apartamentów: 60
  • Powierzchnie mieszkań i apartamentów: 28 m2 do 90 m2
  • Liczba miejsc parkingowych w podziemnym parkingu: 8
  • Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo S.A.
  • Deweloper: Eiffage Immobilier Polska Sp. z o.o.
  • Autor projektu architektonicznego: Loesch+Partnerzy
  • Zakończenie prac budowlanych: Q1 2021
  • Prezentacja realizacji: www.stalowa27.pl 

Eiffage Polska Budownictwo to doświadczony generalny wykonawca, który specjalizuje się w realizacji dużych, wysokobudżetowych projektów. Często powstają one w formule „projektuj i buduj” cenionej przez inwestorów biznesowych. Eiffage Polska Budownictwo to pewny, stabilny partner biznesowy, który w realizacji swoich projektów duży nacisk kładzie na kwestie bezpieczeństwa, od 2019 jest członkiem Porozumienia dla Bezpieczeństwa 
w Budownictwie. 

Eiffage Immobilier Polska to spółka deweloperska należąca do grupy Eiffage, która od kilku ostatnich lat dynamicznie rozwija swoją działalność w Polsce. Wśród inwestycji są m.in.: apartamenty Villa Sadyba w Warszawie, Dom przy Źródle w Starym Podgórzu w Krakowie oraz Stalowa 27 – nowoczesna kamienica w sercu stołecznej Nowej Pragi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Prepare Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.