Komunikaty PR

Poznaniacy coraz bardziej odważni przy wykańczaniu mieszkań

2021-07-29  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Mieszkańcy Poznania podążają za modnym minimalizmem i niezmiennie gustują w bieli i szarości, ale coraz częściej skłaniają się ku bardziej kolorowym wnętrzom. Chętnie korzystają z opcji wykończenia pod klucz, by oszczędzić czas i energię.

 

Wybór nowego mieszkania od dewelopera to z jednej strony proces przyjemny, z drugiej pochłaniający dużo czasu i energii. Jego zwieńczeniem jest odbiór kluczy, ale to jeszcze de facto nie koniec. Mieszkanie w stanie deweloperskim wymaga wykończenia. To kolejny czasochłonny proces związany z trudnymi wyborami, wymagający pewnej wiedzy i najlepiej jeszcze doświadczenia, dlatego uczestniczą w nim zawodowi architekci wnętrz. Mówią, że ulubionym stylem poznaniaków, choć nie tylko ich, jest nowoczesny minimalizm. – Ten styl jest modny nie tylko w samym Poznaniu, ale w całej Polsce. W kierunku minimalizmu idzie większość naszych klientów – zauważa Magdalena Pawlas, district sales manager w studio projektowym redNet Dom.

Dominującymi kolorami są szary i biały. Mieszkania w tych barwach często uzupełnione są elementami drewnianymi w celu ocieplenia wnętrza. Projektanci z redNet Dom oceniają, że w kwestii kolorów Polacy wciąż są zachowawczy, ale coraz bardziej otwierają się na nowe. Biało-szara baza urozmaicana jest butelkową zielenią, granatem lub innym bardziej odważnym od bieli i szarości kolorem.

 

Wykończenie pod klucz

Na współpracę z projektantami wnętrz decyduje się duża liczba osób, bo nie każdy czuje się na siłach, żeby urządzić mieszkanie samodzielnie. O pomoc można poprosić jeszcze przed odbiorem kluczy, osobiście lub za pośrednictwem dewelopera. – Z wykończenia pod klucz najczęściej korzystają inwestorzy, ale chętnie wybierają tę opcję także osoby kupujące mieszkania na własne potrzeby – mówi Jarosław Majka, menadżer ds. sprzedaży Bouygues Immobilier Polska.

Firma deweloperska oferuje wykończenie pod klucz we wszystkich miastach, w których buduje mieszkania: w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. – To bardzo wygodne. Największą zaletą jest oszczędność czasu. Wszystkim zajmuje się pracownia. Usługa realizowana jest kompleksowo, a jej efektem jest mieszkanie gotowe do zamieszkania. Ponadto, korzystając z pomocy profesjonalistów, można mieć pewność wysokiego poziomu realizacji – argumentuje.

Oprócz oszczędności czasu zalet jest więcej: dostęp do kompleksowej i przejrzystej oferty, sprawdzonych materiałów wykończeniowych i niezawodnej ekipy, gwarantowany termin realizacji prac, a nawet oszczędność 15% podatku VAT oraz dwuletnia gwarancja. – Korzystając z usług naszych partnerów, klienci nie muszą martwić się o żadne formalności, czasochłonny wybór i dostawy materiałów, stałą kontrolę wykonawców czy sporządzenie budżetu. Wszystko dostają w pakiecie, który zawiera oczywiście projekt z wizualizacjami – podkreśla Jarosław Majka.

 

Mieszanie i łączenie

W Poznaniu partnerem Bouygues Immobilier Polska jest studio projektowe redNet Dom, które projektuje i urządza wnętrza mieszkań i domów, chociaż nie tylko, od 2008 roku.
Zanim zaczniemy wykańczać mieszkanie, nasi architekci i projektanci zajmą się przygotowaniem projektu aranżacji wraz z rzutem rzuty 2D i wizualizacjami 3D – mówi Magdalena Pawlas. – Od początku pracujemy w oparciu o budżet oraz oczekiwania estetyczne klienta starając się dostosować jego wizję do założonych wydatków na wykończenie – dodaje.

Mieszkańcy Poznania mają do wyboru 4 programy wykończeniowe, które różnią się od siebie, w największym stopniu, rodzajem materiałów wykończeniowych i ich jakością, a ponadto zakresem prac. Duża zaletą jest możliwość ich indywidualnej modyfikacji. – Elementy pakietów można ze sobą mieszać i łączyć, a także uzupełniać o prace z zakresu zmian aranżacyjnych, instalacyjnych oraz o elementy dodatkowe, takie jak tapety, okładziny, zabudowy meblowe czy meble wolnostojące – wyjaśnia Jarosław Majka. Ceny zależą od wybranego programu i wielkości mieszkania, ponieważ płaci się za urządzenie każdego metra kwadratowego.

Bouygues Immobilier Polska obchodzi w tym roku 20-lecie działalności w Polsce. Przez ten czas ukończył 55 inwestycji mieszkaniowych w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, a także oddał do użytku ponad 7900 mieszkań. Zrealizowane inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu to: Manufaktura Stare Miasto i Cerisier Résidence. W realizacji jest obecnie inwestycja Soleil de Malta.

 

Bouygues Immobilier Polska

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z 64-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 55 projekty mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 7900 mieszkań i lokali usługowych, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camélia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camélia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® - międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji naszych Klientów.

 

O Grupie Bouygues

Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości CA Immo: AstraZeneca na dłużej i z większym biurem w Postępu 14 w Warszawie! Biuro prasowe
2021-10-21 | 13:00

CA Immo: AstraZeneca na dłużej i z większym biurem w Postępu 14 w Warszawie!

  CA Immo podpisało znaczącą umowę przedłużenia i ekspansji z międzynarodową firmą biofarmaceutyczną  AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o. W efekcie wynajmu
Nieruchomości CA Immo: AstraZeneca to stay longer and in a larger office at Postępu 14 office
2021-10-21 | 13:00

CA Immo: AstraZeneca to stay longer and in a larger office at Postępu 14 office

CA Immo has signed a large-scale extension and expansion agreement with international biopharmaceutical company AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o. The company will increase its rental space
Nieruchomości Piotr Dobrzyński w zespole BPI Real Estate Poland
2021-10-21 | 12:15

Piotr Dobrzyński w zespole BPI Real Estate Poland

Szeregi BPI Real Estate Poland zasilił Piotr Dobrzyński. Doświadczony menedżer obejmie stanowisko Dyrektora Technicznego i będzie odpowiedzilny za pion techniczny belgijskiego dewelopera

Więcej ważnych informacji

Infrastruktura

Utrata danych poważnym problemem dla firm. Coraz więcej z nich decyduje się na zewnętrzne centra przetwarzania danych

Dane są dziś dla biznesu motorem napędowym i podstawą działalności. Ich utrata może oznaczać nawet wielomilionowe konsekwencje finansowe, niemożność kontynuowania działalności i utratę zaufania klientów. Tymczasem w ostatnich latach liczba naruszeń bezpieczeństwa danych wciąż rośnie, a związane z tym koszty są najwyższe w historii. Pandemia dodatkowo zwiększyła ryzyko, przyczyniając się do wzrostu liczby ataków hakerskich. Dlatego – jak podkreśla Sebastian Mikołajczyk, menedżer produktu Kolokacja w Grupie Orange – przedsiębiorstwa muszą dziś przykładać szczególną wagę do bezpieczeństwa swoich danych, a firmowa serwerownia to często za mało, żeby zapewnić im konieczną ochronę.

Ochrona środowiska

Europejski Zielony Ład budzi niepokój producentów mleka. Może spowodować spadek wydajności produkcji i wzrost kosztów

Europa chce być neutralna dla klimatu do 2050 roku, a to oznacza poważne zmiany dla rolników. Zielona transformacja wymaga bowiem wprowadzenia daleko idących zmian w produkcji rolno-spożywczej, zwłaszcza zwierzęcej. Hodowcy bydła i producenci mleka obawiają się spadku wydajności i wzrostu kosztów produkcji, a tym samym kłopotów finansowych całego sektora, który jest znaczącym producentem żywności w kraju i ważnym eksporterem. Dlatego apelują o zachowanie równowagi między ekologią a ekonomią.

Handel

Trzeci kwartał nie był dobry dla chińskiej gospodarki. Trwający tam kryzys energetyczny może się odbić także na polskim rynku

Od tygodni na rynku chińskim trwa kryzys związany z niewypłacalnością największego lokalnego dewelopera, a także kolejnych podmiotów w branży. To mocno przekłada się na wyniki całej gospodarki Państwa Środka. Dodatkowo w przemyśle zaczyna brakować energii, co wymusza przestoje fabryk. Powodzie uniemożliwiają wydobywanie większej ilości węgla, więc Chiny chcą zwiększyć jego import. Jeśli zima w Europie i Azji będzie mroźna, to już drogie surowce mogą jeszcze podrożeć. Trwający w Chinach kryzys energetyczny może mieć poważne konsekwencje dla światowego rynku węgla i może być odczuwalny również w Polsce. Eksperci oceniają, że nie powinien on jednak wpłynąć na długofalową strategię zielonej rewolucji energetycznej w Państwie Środka.

Handel

Rekordowo niska szara strefa na rynku tytoniowym. Eksperci widzą szansę dla budżetu na większe wpływy z akcyzy na papierosy

– Podniesienie podatku akcyzowego o 5 proc. przełoży się na wzrost ceny paczki papierosów o około 30 gr. To bardzo skromna propozycja. Mamy dużą przestrzeń do tego, aby podnieść ten podatek wyżej – ocenia ekspert podatkowy Wojciech Bronicki. Jak szacuje, podniesienie minimalnej stawki akcyzy na papierosy o 15 proc. przełożyłoby się na blisko 2 mld zł dodatkowych wpływów do budżetu państwa. Mogłoby też skłonić część palących do rzucenia nałogu. Zdaniem ekspertów moment na wprowadzanie takiej podwyżki jest sprzyjający, bo szara strefa na rynku wyrobów tytoniowych w Polsce spada od sześciu lat i w tej chwili jest rekordowo niska: wynosi 5,5 proc.