Komunikaty PR

PPG otrzymało nagrodę Wprost UP!Awards w kategorii ESG

2023-12-20  |  15:00
Biuro prasowe

PPG (NYSE: PPG) poinformowała dzisiaj, że została laureatem nagrody Wprost UP!Awards, którą wyróżniono liderów branży związanej z budownictwem, wnętrzami i nieruchomościami w Polsce. Statuetki wręczono przedstawicielom przedsiębiorstw odważnych i nowatorskich, które wnoszą na polski rynek nową jakość i tworzą trendy. PPG zostało docenione przez kapitułę konkursową za działania w zakresie praktyk środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (ESG).

Podczas uroczystej gali podsumowującej program UP!Awards firmę PPG reprezentowała Magdalena Salamucha, dyrektor zarządzający PPG Industries Poland. Odbierając statuetkę podkreśliła znaczenie i udział pracowników w realizacji strategii ESG: „W imieniu PPG serdecznie dziękuję za przyznaną nagrodę. Strategia zrównoważonego rozwoju jest filarem naszej działalności od wielu lat, była nim jeszcze zanim zaczęto głośno podkreślać rolę i znaczenie takich działań. Nie przesadzę, jeśli powiem, że każdy pracownik jest w jakiś sposób w tę inicjatywę zaangażowany”.

„Jako globalny lider w branży farb, lakierów i powłok specjalistycznych nieustannie działamy na rzecz ochrony i upiększania świata, stawiamy na innowacyjność, inwestujemy w sektor badań i rozwoju, a naszym klientom oferujemy technologie i usługi najwyższej jakości” – komentuje nagrodę Remigiusz Skąpski, dyrektor rynku, PPG Architecural Coatings Poland. „Priorytetowo traktujemy środowisko, dążąc do prowadzenia działalności opartej na zrównoważonym rozwoju, wspieramy społeczności lokalne, a biznes prowadzimy w sposób transparentny i etyczny, bo wierzymy, że jest to jedyna właściwa droga rozwoju” – dodaje.

PPG posiada globalną strategię zrównoważonego rozwoju, której filarami są ograniczanie wpływu na środowisko naturalne, poprawa bezpieczeństwa, zdrowia i samopoczucia pracowników oraz wspieranie społeczności lokalnych. Firma na bieżąco śledzi postępy w realizacji wyznaczonych celów zrównoważonego rozwoju dotyczących zrównoważonych produktów, odpadów, wody, energii i emisji gazów cieplarnianych, zrównoważonego rozwoju dostawców, różnorodności, równości i integracji, bezpieczeństwa i zdrowia, dobrostanu pracowników oraz społeczności. W oparciu o strategię podejmuje szereg działań i aktywności zarówno na poziomie centralnym, jak i lokalnie. Uzupełnieniem korporacyjnych działań PPG na rzecz ochrony środowiska naturalnego są inicjatywy z udziałem pracowników, tj. sadzenie drzew czy sprzątanie świata, których dodatkowym celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej i wzmacnianie poczucia odpowiedzialności za własne otoczenie.   

PPG jest znana ze zrównoważonych produktów i rozwiązań dla domu i przemysłu. Przykładem może tu być należącej do PPG TIKKURILA™ Optiva Clean Air - plamoodporna, lateksowa farba akrylowa do barwienia, która dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii aktywnie redukuje poziom formaldehydu z powietrza w pomieszczeniach, co zostało potwierdzone przez akredytowane, niezależne laboratorium (metoda badawcza ISO 16000:24).

Firma priorytetowo traktuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, organizując różnorodne projekty i akcje wolontaryjne. Czołowym programem jest COLORFUL COMMUNITIES®, którego celem jest ochrona i upiększanie otoczenia społeczności lokalnych sąsiadujących z jednostkami biznesowymi firmy na całym świecie (w Polsce 8 lokalizacji, w tym 4 fabryki). W tym celu PPG zapewnia wolontariuszy firmy, produkty oraz wsparcie finansowe. Od uruchomienia programu w 2015 roku, zrealizowano 500 projektów w prawie 50 krajach, w których udział wzięło blisko 25 000 pracowników-wolontariuszy PPG, i które swoim zasięgiem objęły ponad 8,2 miliona ludzi. Inwestycja PPG w projekt od początku jego powstania wyniosła łącznie 10 mln dolarów w tym roku firma zdecydowała się przekazać do 2030 r. dodatkowe 5 mln dolarów na dalszy rozwój inicjatywy. W bieżącym roku w Polsce firma przeprowadziła gruntowny remont Instytutu Spraw Głuchych w Warszawie, aktualnie remontowana jest kolejna placówka - Beskidzki Zespół Leczniczo-Rehabilitacyjny Szpital Opieki Długoterminowej w Jaworzu.  

Firma promuje również działania charytatywne, m.in. w ramach PPG Charity Partner. To globalny program, w którym pracownicy danej jednostki biznesowej każdego roku wybierają organizację, na rzecz której przez cały rok realizują działania charytatywne i organizują różne formy wsparcia. Na koniec roku na konto Charity Partnera firma PPG przekazuje dodatkowo podwojoną wartość wsparcia uzyskanego ze strony pracowników.

PPG angażuje się w działania edukacyjne, pomagając rozwijać wykwalifikowaną kadrę oraz przyszłych innowatorów w dziedzinach związanych z powłokami i produkcją. Regularnie współpracuje z uczelniami wyższymi, m.in. z Uniwersytetem Wrocławskim, Politechniką Śląską czy Uniwersytetem Jagiellońskim, oferując studentom płatne staże oraz wakacyjne praktyki zawodowe, zasiadając w Społecznej Radzie uczelni i angażując się w tworzenie i rozwijanie programu studiów odpowiadającego na potrzeby rynku pracy, czy dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą prowadząc wykłady dla studentów. Na szczególną uwagę zasługuje współpraca pomiędzy PPG i Uniwersytetem Jagiellońskim (UJ), która trwa już ponad 20 lat i stanowi doskonałe uzupełnienie rozwoju naukowego i zawodowego studentów. Przykładem działań STEM skierowanych do młodszego pokolenia jest UNIVERSIADA dla młodych naukowców – program PPG, którego celem jest promowanie wśród uczniów klas 5-8 szkoły podstawowej nauk ścisłych i pokazanie, że nauka nie musi być trudna i nudna.

Więcej informacji o działaniach PPG można znaleźć na stronach internetowych: ppg.com/sustainability oraz communities.ppg.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.