Komunikaty PR

PPG podwójnie nagrodzona Builder Awards

2024-02-15  |  14:00
Biuro prasowe

PPG (NYSE: PPG) poinformowała dzisiaj, że PPG Deco Polska Sp. z o.o. została uhonorowana prestiżowym tytułem „Budowlana Firma Roku 2023” miesięcznika „Builder”, a zarządzający spółką Remigiusz Skąpski został uznany „Osobowością Branży”. Nagrody wręczono podczas uroczystej Gali Builder Awards, uznawanej za najbardziej prestiżowe wydarzenie w branży budowlanej skupiające liderów rynku – właścicieli i menedżerów reprezentujących firmy wykonawcze, producenckie, deweloperskie, dostawcze, doradcze i biura architektoniczne, a także przedstawicieli administracji państwowej, organizacji branżowych oraz ośrodków naukowych i akademickich.


Tytuł „Budowlana Firma Roku” przyznawany jest firmom z branży budowlanej w uznaniu za dynamiczny rozwój i osiągniętą pozycję na rynku oraz za szczególne osiągnięcia w danym roku, wyróżniające firmę na tle branży i konkurencji. „Osobowość Branży” to wyróżnienie specjalne przyznawane szefom firm za efektywne zarządzanie, skuteczne poszerzanie potencjału i przewagi konkurencyjnej firmy, jak również za przedsiębiorczość i intuicję biznesową oraz wspieranie istotnych dla rozwoju branży inicjatyw.

„Miniony rok był nas niezwykle ważny, ponieważ był to okres kluczowy dla integracji spółek PPG Deco Polska Sp.z o.o. oraz Tikkurila Polska SA. Tym samym był to czas bardzo wymagający, ciężki operacyjnie, pełen wewnętrznych transformacji. Mimo ogromnych dodatkowych wyzwań, potrafiliśmy efektywnie pracować na trudnym rynku, daliśmy radę wykorzystać jego potencjał, a nawet ten rynek tworzyć. Niewątpliwie jest w tym wielka zasługa naszych Pracowników, którzy pozostali zaangażowani, zmotywowani i aktywnie realizowali cele. Dlatego w tym miejscu pragnę podziękować całemu zespołowi PPG za wiarę w firmę, pozytywną energię i nieustanną gotowość do podejmowania nowych wyzwań. Wielkie podziękowania kieruje także do naszych Klientów, którzy razem z nami byli w tej zmianie i pomogli nam przez nią przejść” – komentuje nagrody Remigiusz Skąpski, PPG managing director, Poland, Architectural Coatings. 

PPG Deco Polska Sp. z o.o. jest częścią koncernu PPG będącego globalnym liderem na rynku farb, produktów chemicznych, wyrobów optycznych i innych materiałów specjalistycznych, obecnym w ponad 70 krajach na całym świecie. Mająca swą siedzibę we Wrocławiu polska spółka oferuje klientom indywidualnym oraz odbiorcom profesjonalnym nowoczesne i technologicznie zaawansowane rozwiązania w zakresie dekoracji i ochrony powierzchni, trwałe, proste w stosowaniu i przyjazne dla środowiska naturalnego. W ofercie firmy znajdują się farby, lakiery, produkty specjalistyczne do drewna, powierzchni metalowych i betonowych oraz powłoki funkcjonalne, zarówno do wnętrz, jak i zewnętrzne. Do najbardziej znanych marek firmy należą: Tikkurila, Beckers, Jedynka, Dekoral, Dekoral Professional, Sigma Coatings, Drewnochron.

Aktualna struktura organizacyjna firmy powstała w wyniku połączenia PPG Deco Polska Sp. z o.o. oraz Tikkurila Polska SA, które sfinalizowane zostało w październiku 2023 roku.

Więcej informacji o PPG można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej firmy: ppg.com.

 

PPG: WE PROTECT AND BEAUTIFY THE WORLD®

W PPG codziennie opracowujemy i oferujemy farby, powłoki i materiały specjalistyczne, którym klienci ufają już blisko 140 lat. Dzięki zaangażowaniu, kreatywności i bliskiej współpracy jesteśmy w stanie sprostać największym wyzwaniom, jednocześnie wyznaczając właściwy kierunek dalszego rozwoju. Działamy w ponad 70 krajach na całym świecie, a główna siedziba PPG znajduje się w Pittsburghu. W 2023 roku firma zanotowała przychód netto w wysokości 18,2 mld USD. Wspieramy klientów z branży budowlanej, konsumenckiej, przemysłowej, transportowej oraz z rynków pochodnych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ppg.com.

Logo PPG oraz We  protect  and  beautify the  world są zastrzeżonymi znakami towarowymi należącymi do PPG Industries Ohio, Inc.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.