Proxin nie zwalnia tempa: kolejne odbiory i nowe projekty
Jedną z najbardziej znanych inwestycji mieszkaniowych Proxin Development jest osiedle Nowe Ogrody, zlokalizowane przy ulicy Meissnera, zlokalizowane w zachodniej części Poznania, kilka minut od Jeziora Rusałka, czy pętli Ogrody. Gotowych jest sześć etapów, a na ukończeniu już siódma część osiedla. Właśnie w tym roku, a konkretnie wiosną, nastąpi przekazanie kluczy nabywcom. Finalnie w VII etapie Nowych Ogrodów znajdzie się 130 lokali mieszkalnych, o powierzchni od 27 do 90 mkw. – W praktyce to oznacza, że po odbiorach będziemy budować tylko etap nr 8, który zakończymy w przyszłym roku. Najbliższe miesiące poświęcamy na jego realizację i sprzedaż ostatnich mieszkań, co pozwoli dopełnić całościowo projekt Nowe Ogrody. Łącznie będzie to 768 mieszkań – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu spółki Proxin.
Oprócz Nowych Ogrodów, spółka Proxin w tym roku przekaże klucze nabywcom mieszkań z inwestycji Słowackiego 7 na poznańskich Jeżycach. W budynku wielorodzinnym, o nietuzinkowej bryle łączącej w sobie nowoczesność z klimatem najstarszych dzielnic XIX-wiecznego Poznania finalnie znajdą się 62 mieszkania, o powierzchni od 25 do 92 mkw. Już wiosną tego roku będą one cieszyć nabywców, którzy odbiorą klucze i rozpoczną prace wykończeniowe. – Biorąc pod uwagę oba poznańskie projekty, wiosną 2023 przekażemy nowym właścicielom blisko 200 lokali mieszkalnych. Choć okoliczności na rynku pierwotnym są mniej sprzyjające, niż jakiś czas temu, to nie zwalniamy tempa. Mamy swoją strategię, kolejne ambitne plany. Klienci z pewnością dostrzegają i doceniają dobrą jakość – zauważa Piotr Łopatka.
Nadejdzie czas premier
Warto podkreślić, że deweloper Proxin pracuje nad nowymi projektami, nie tylko w Poznaniu, ale też poza stolicą Wielkopolski. Portfolio wzbogaci nietuzinkowy kompleks złożony z kilku budynków apartamentowych na terenie miejscowości Świeradów Zdrój. - To będzie nasz debiut w tej części Polski, choć nie jest to pierwszy projekt w miejscowości wypoczynkowej, ponieważ wcześniej zrealizowaliśmy Nautic Park w Darłówku. Natomiast nowa inwestycja powstanie w wyjątkowej lokalizacji, obok wyciągu narciarskiego, tras rowerowych oraz szlaków turystycznych. Architektura projektu, w tym estetyka elewacji, będzie mocno nawiązywać do regionu. Wykorzystamy najbardziej klasyczne materiały, m.in. kamień, drewno, czy szkło. Premierę inwestycji wraz ze szczegółową ofertą planujemy na początek lata – opisuje Piotr Łopatka, członek zarządu spółki Proxin.
Analizując plany, jakie ma spółka Proxin, można wnioskować, że deweloper cieszący się uznaniem i zaufaniem klientów na rynku, nie musi zwalniać tempa. Gwarancja wysokiej jakości każdej inwestycji, profesjonalna obsługa oraz doradztwo zespołu ds. sprzedaży, wsparcie nawet po odbiorze kluczy to kierunek, jakim podążają najlepsze firmy z branży mieszkaniowej. Warto się zainspirować i patrzeć w przyszłość, która będzie dla branży interesująca i obiecująca.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.