Radosław Wiśniewski zaangażuje się w rozwój Top Secret
Główny akcjonariusz oraz członek Rady Nadzorczej Redanu zamierza zainwestować prywatne środki w finansowanie nowych kolekcji Top Secret. Zabezpieczeniem będzie przejęcie kontroli nad spółką zależną zarządzającą sprzedażą w sklepach tradycyjnych i online. Redan podpisał z Radosławem Wiśniewskim w tym zakresie list intencyjny w celu określenia szczegółów możliwej współpracy. W celu dokonania transakcji konieczne będzie również uzyskanie zgody UOKiK.
Redan podpisał z Radosławem Wiśniewskim, założycielem, członkiem Rady Nadzorczej i większościowym akcjonariuszem (ma 45,8% głosów na WZA) list intencyjny dotyczący wzajemnej współpracy stron i przejęcia przez niego 100% udziałów spółki zależnej Top Secret sp. z o.o.
„Naszym głównym celem jest dalszy rozwój marki Top Secret. Dla zapewnienia bezpiecznego działania sieci modowej konieczne jest jednak jej dofinansowanie. Ze względu na aktualną sytuację rynkową związaną z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, nie jest realne pozyskanie finansowania ani poprzez zwiększenie zadłużenia finansowego, ani przez emisję akcji. Nie kwalifikujemy się również do wsparcia w postaci instrumentów preferencyjnych w ramach tzw. tarcz antykryzysowych. W takiej sytuacji Radek Wiśniewski postanowił udzielić wsparcia finansowego Top Secret” - powiedział Bogusz Kruszyński, Prezes Zarządu Redan.
„Z każdym kolejnym tygodniem po okresie zamknięcia z powodu epidemii koronawirusa, sprzedaż w sklepach Top Secret systematycznie rośnie, szybko zbliżając się do poziomów z 2019 roku. Oceniam, że potwierdza to, iż wyciągnęliśmy właściwe wnioski z wyników 2019 r. i odpowiednio zmodyfikowaliśmy kolekcję, tak aby cieszyła się ona zainteresowaniem klientów Top Secret. Oznacza to, że mamy właściwy model biznesowy, także na obecne trudne czasy” - mówi Radosław Wiśniewski, który zobowiązał się do udostępnienia środków na sfinansowanie zakupu nowej kolekcji marki Top Secret do wysokości 10 mln zł. Dla zapewnienia bezpieczeństwa tych środków główny akcjonariusz oczekuje jednak pełnej kontroli nad kanałami dystrybucji tak, aby w negatywnym scenariuszu, móc odzyskać zaangażowane środki w toku sprzedaży towarów po cenach detalicznych, a nie w ramach hurtowej wyprzedaży. W związku z tym Radosław Wiśniewski oczekuje przejęcia kontroli nad udziałami Top Secret sp. z o.o., która prowadzi sprzedaż w sklepach off- i on-line w Polsce.
Redan na bieżąco uczestniczy w operacjach gospodarczych marki Top Secret, prowadząc dla niej wszystkie operacje logistyczne, obsługę IT oraz w mniejszym zakresie wsparcie w zakresie usługi back-office. Radosław Wiśniewski deklaruje, że spółka Top Secret utrzyma współpracę z Redanem we wskazanych powyżej obszarach na niezmienionych zasadach, gdyż leży to w interesie samej spółki Top Secret.
W celu dokonania transakcji zbycia udziałów Top Secret sp. z o.o., Radosław Wiśniewski złoży w ciągu miesiąca wniosek o zgłoszenie zamiaru koncentracji do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Strony nie wykluczają możliwości odkupu przez Redan udziałów spółki zależnej w przyszłości.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Parlament Europejski przeciwny centralizacji polityki spójności w UE. Apeluje o jej większą elastyczność
Parlament Europejski sprzeciwia się pomysłowi centralizacji zarządzania polityką spójności w Unii Europejskiej. W maju br. większością głosów przyjął sprawozdanie na temat spójności gospodarczej i społecznej i jej przyszłości po 2027 roku. Zdecydowana większość grup politycznych jest za decentralizacją modelu polityki spójności, mówiąc stanowcze „nie” ograniczeniu roli władz regionalnych i lokalnych. Jednocześnie wskazuje na potrzebę uelastyczniania tej głównej polityki inwestycyjnej tak, by sprawnie można było reagować na ewentualne kryzysy i nowe wyzwania.
Bankowość
Globalny sektor finansowy mocniej otwiera się na blockchain. Nowe regulacje likwidują kolejne bariery na rynku

Coraz więcej banków i instytucji finansowych inwestuje w technologię blockchain. To przede wszystkim szansa na zwiększenie bezpieczeństwa transakcji, ich prywatności, ale też nowe możliwości weryfikacji tożsamości oraz przechowywania wartości. Jedną z najbardziej zaawansowanych platform opartych na technologii blockchain jest Ethereum – zdecentralizowany system umożliwiający tworzenie i wykonywanie smartkontraktów oraz aplikacji rozproszonych. O ile klasyczne łańcuchy bloków pełnią funkcję zdecentralizowanego rejestru transakcji, o tyle Ethereum wprowadza warstwę logiki wykonawczej, czyniąc z blockchaina uniwersalną platformę kontraktów samowykonalnych i aplikacji rozproszonych.
Konsument
Po debacie prezydenckiej wzrosło zainteresowanie woreczkami nikotynowymi. Niesłusznie mylone są z nielegalnymi w Polsce snusami

Debata prezydencka 23 maja br. pokazała, że Polacy nie wiedzą, czym są saszetki nikotynowe oraz snusy, a także czym się różnią. Sztab wyborczy Karola Nawrockiego podał, że kandydat na prezydenta podczas debaty przyjął snus. Sam Karol Nawrocki sprostował, że była to saszetka nikotynowa. Tymczasem różnica między oboma produktami jest ogromna. Snus zawiera tytoń, którego nie ma w saszetce, a jego sprzedaż w UE – z wyjątkiem Szwecji – jest zabroniona.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.