Komunikaty PR

Ranking Dzielnic Otodom 2020 – KOMUNIKACJA

2020-07-07  |  12:04
Biuro prasowe
Do pobrania kom ( 0.21 MB )

Białystok liderem, choć mieszkańcom dokucza brak miejsc parkingowych

Niezależnie czy wybieramy komunikację miejską, rower czy samochód - szybki i łatwy dojazd do pracy, szkoły czy na zakupy jest niewątpliwym atutem każdej lokalizacji. W ramach Rankingu Dzielnic Otodom zadaliśmy mieszkańcom 12 największych miast w Polsce pytania dotyczące komunikacji, korków i dostępności miejsc parkingowych. W tej kategorii było aż pięć pytań: o łatwy dojazd w różne miejsca, sprawną komunikację miejską, korki, dostępność alternatywnych form transportu jak rower miejski czy hulajnoga oraz miejsca parkingowe, w tym parking dla odwiedzających nas gości. Zobaczmy zatem jak poszczególne miasta i ich dzielnice wypadły w tej kategorii.

Poranne korki, zwiedzanie osiedla w poszukiwaniu jakiegokolwiek miejsca parkingowego czy zastanawianie się na przystanku, czy autobus zamierza w ogóle podjechać – to dylematy każdego z nas. Dlatego przed zakupem domu czy mieszkania warto sprawdzić, jak jeździ się po najbliższej okolicy – zarówno autem, rowerem, autobusem, jak i transportem alternatywnym.

Białystok zwycięzcą kategorii komunikacja

Na tle pozostałych spośród 12 miast, dla których Otodom przygotował Ranking Dzielnic 2020, Białystok wypada… najlepiej! Średnia ocena w mieście to 3,75 i jest wyższa niż w drugiej Gdyni (3,69) i trzecim Lublinie (3,66). Najmniej zadowoleni z komunikacji w swoich miastach są mieszkańcy Krakowa i Łodzi. W obu miastach ocena w tej kategorii to zaledwie 3,32.

Szczegółowe wyniki wyglądają następująco:

1

Białystok

3,75

2

Gdynia

3,69

3

Lublin

3,66

4

Katowice

3,56

4

Poznań

3,56

5

Szczecin

3,53

6

Gdańsk

3,51

7

Bydgoszcz

3,49

8

Warszawa

3,47

9

Wrocław

3,38

10

Kraków

3,32

10

Łódź

3,32

 

 

Największy problem – brak miejsc parkingowych

Na potrzeby Rankingu Dzielnic Otodom poprosiliśmy  ponad 1500 mieszkańców Białegostoku o wskazanie najlepiej skomunikowanej dzielnicy w mieście. Interesowała nas zarówno dostępność transportu miejskiego, jak i korki w danej okolicy, liczba miejsc parkingowych i łatwość dojazdu w dowolne miejsce.

W zgodnej opinii respondentów przemieszczanie się po Białymstoku jest wygodne i nie nastręcza problemów. Z jednym wyjątkiem. Sporym wyzwaniem w niemal każdej części miasta bywa znalezienie miejsca do parkowania.

Trzy dzielnice bliskie ideału

Mimo problemów z parkowaniem trzem dzielnicom Białegostoku udało się przekroczyć granicę czterech punktów w pięciopunktowej skali. Niekwestionowanym liderem drugiej edycji rankingu dzielnic zostały Dojlidy z notą na poziomie 4,32 punktu. Tuż za nimi uplasował się Słoneczny Stok oceniony na 4,17 punktu. Trzecie miejsce zajął Antoniuk, który zdobył 4,06 punktu.

Antoniuk był zawsze nieźle skomunikowany, ale rozbudowa ulicy Wierzbowej i długo wyczekiwane oddanie do użytku ul. ks. Sopoćki sprawiły, że mieszkańcy tej dzielnicy do centrum jadą dosłownie kilka minut. To może tłumaczyć znaczną poprawę oceny dla tej dzielnicy. Również w przypadku Dojlid na wysokie oceny wpływ miały inwestycje drogowe z ostatnich lat. Choćby przebudowa ul. Ciołkowskiego, budowa ul. Dywizjonu 303, przedłużenie ulicy Wiewiórczej, a to tylko niektóre, z całej długiej listy. Do tego tylko w ostatnim roku miasto wybudowało lub przebudowało tu 10 km ścieżek rowerowych – komentuje Piotr Kurzawa, Express House Nieruchomości.

Ranking Dzielnic Otodom 2020

To już druga edycja Rankingu Dzielnic Otodom, poprzednia opublikowana została trzy lata temu. Tegoroczne zestawienie powstało na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Otodom przez Agencję Badawczą IQS. Ponad 120 tys. mieszkańców 12 miast Polski: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia, oceniało różne aspekty życia w swojej okolicy. Badanie ilościowe realizowane było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview) – wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej. Tegoroczna edycja rankingu oprócz znanych już kategorii (bezpieczeństwo, relacje sąsiedzkie, ekologia, zadbana okolica, komunikacja, dostępność atrakcji, dostępność sklepów, koszty życia, infrastruktura dla dzieci) uwzględnia także nowe: infrastruktura dla zwierząt, dzielnice dla aktywnych sportowo, imprezowiczów, dostępność służby zdrowia.

Już w kolejnym tygodniu przedstawimy następne kategorie Rankingu Dzielnic Otodom.

Więcej o OTODOM

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce. Umożliwia swoim użytkownikom wyszukanie, przeglądanie i zamieszczanie ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości:
w szczególności mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich, biur czy lokali. W serwisie znajdują się zarówno oferty z rynku pierwotnego jak i wtórnego. W styczniu  2020  serwis odwiedziło ponad 3,9 mln realnych użytkowników. Daje to Otodom pierwsze miejsce wśród serwisów specjalizujących się w ogłoszeniach nieruchomości. Dane te potwierdza niezależny audyt Gemius/PBI. 

Biuro prasowe Otodom:

Strefa prasowa: media.otodom.pl

Więcej informacji:

Jarosław Krawczyk, Otodom, e-mail: jaroslaw.krawczyk@otodom.pl, tel. 512 068 949

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Robert Strzeński w Zarządzie PLGBC Biuro prasowe
2022-12-02 | 08:00

Robert Strzeński w Zarządzie PLGBC

Robert Strzeński, współzałożyciel i partner w pracowni architektonicznej Horizone Studio, dołączył do Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Będzie
Nieruchomości Galeria Północna inwestuje w usprawnienia komunikacyjne
2022-12-01 | 12:00

Galeria Północna inwestuje w usprawnienia komunikacyjne

Galeria Północna zainwestowała właśnie w dwa kluczowe dla ruchu klientów usprawnienia komunikacyjne, dzięki którym połączenie między piętrami obiektu jest jeszcze
Nieruchomości Złożono tylko 126 wniosków w ramach programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”
2022-12-01 | 11:00

Złożono tylko 126 wniosków w ramach programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”

Rządowy program „Mieszkanie bez wkładu własnego” działa już pół roku. Portal GetHome.pl ustalił, że w tym okresie zaledwie 126 gospodarstw domowych kupiło mieszkania za

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Gala Złote Spinacze

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Edukacja

Przedsiębiorcy stawiają na rozwój kompetencji. Mimo niepewnej sytuacji rynkowej inwestycje w pracowników są wśród ich priorytetów

– W dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości kompetencje i szeroko pojęta wiedza są dla firm aktywem równie ważnym jak posiadane przez nie środki finansowe – mówi Sławomir Biedermann z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Jak wskazują badania PARP, firmy nie rezygnują z inwestycji w kapitał ludzki nawet mimo trudnej sytuacji rynkowej. Chętnie jednak korzystają z bezpłatnych kursów i szkoleń, najlepiej w formie online. Akademia PARP oferuje na swojej platformie e-learningowej 60 takich kursów, które cieszą się rosnącą popularnością. Co tydzień przybywa około tysiąca nowych kursantów.

Bankowość

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych prawdopodobnie przestanie być jawny. TSUE ma zastrzeżenia do unijnego wymogu

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych, który działa od trzech lat, umożliwia powszechny dostęp do danych dotyczących m.in. właścicieli firm i powiązań pomiędzy różnymi podmiotami. Wystarczy w tym celu NIP i numer PESEL. Możliwe jednak, że niedługo będzie się to musiało zmienić. – Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał bowiem, że pełna jawność tego rejestru zbytnio ingeruje w prywatność i ochronę danych osobowych. Z czasem możemy spodziewać się zmian w dostępie do CRBR – mówi Łukasz Świątek z Kancelarii act BSWW legal & tax.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.