Komunikaty PR

Raport Roczny PLGBC 2022. Twórzmy zrównoważone budynki dla wszystkich

2023-01-19  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Jasiewicz
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Zabrska 39D
44-100 Gliwice
mjasiewicz|plgbc.org.pl| |mjasiewicz|plgbc.org.pl
+48 512 615 665
https://plgbc.org.pl/
Do pobrania plgbc ( 0.04 MB )

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC przedstawiło Raport Roczny z działalności w 2022 r. Organizacja rozwinęła aktywności i udział w projektach, poszerzyła grono Członków. Zrównoważone budownictwo staje się rozwiązaniem dla zmian klimatu i poprawy zdrowia oraz jakości życia. Raport roczny PLGBC po raz pierwszy przyjął formę wyłącznie wirtualną, która ułatwia przeszukiwanie i umożliwia dystrybucję treści.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC przedstawiło Raport Roczny 2022 , który prezentuje aktywności organizacji oparte o cztery strategiczne filary: powstrzymanie zmian klimatu i adaptację do nowych warunków, gospodarkę o obiegu zamkniętym, zdrowie i jakość życia, bioróżnorodność.

Stowarzyszenie stale rozwija swój udział w krajowych i międzynarodowych programach, dzieląc się najlepszymi praktykami. Nowe partnerstwa z innymi organizacjami, pozwalają na wspólne działania dla zrównoważonego rozwoju w sektorze budownictwa. Organizacja kampanii i wydarzeń, webinarów, aktywność grup roboczych, analiza rynku, w tym opracowanie przewodników i raportów, stwarzają przestrzeń do dialogu i wspierają wprowadzenie nowych standardów dla rozwoju firm oraz organizacji.

2022 rok to także poszerzenie zakresu warsztatów i szkoleń PLGBC.

Raport organizacji zawiera także część opartą o odpowiedzialność środowiskową oraz transparentność finansową. Wprowadza również elementy kultury organizacyjnej.

PLGBC stale poszerza grono Członków, a wspólne działania przenikają do dyskursu publicznego.

Dzięki inicjatywom opartym o idee zrównoważonego rozwoju, organizacja ma realny wpływ na radykalną transformację budynków, miast i ich otoczenia.

W trosce o środowisko naturalne i zgodnie z kulturą organizacyjną stowarzyszenia, raport roczny PLGBC po raz pierwszy przyjął formę wyłącznie wirtualną. Pełna digitalizacja opracowania sprawia, że jest ono bardziej interaktywne - specjalnie oznaczone klikalne pola odsyłają do zewnętrznych stron internetowych.  Nowa formuła ułatwia przeszukiwanie i dystrybucję treści.

Rok 2022 dla PLGBC w liczbach to m.in.:

  • blisko 300 Członków,
  • 64 wydarzeń partnerskich i patronackich,
  • 17 szkoleń i warsztatów,
  • 9 grup roboczych,
  • 7 projektów międzynarodowych i krajowych,
  • 6 raportów i opracowań.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony. PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 70 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.

  • Poznaj raport: https://plgbc.org.pl/wp-content/uploads/2023/01/raport_roczny2022.pdf
  • Poznaj organizację PLGBC: https://plgbc.org.pl/
Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.