Komunikaty PR

Raport Roczny PLGBC 2022. Twórzmy zrównoważone budynki dla wszystkich

2023-01-19  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Jasiewicz
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Zabrska 39D
44-100 Gliwice
mjasiewicz|plgbc.org.pl| |mjasiewicz|plgbc.org.pl
+48 512 615 665
https://plgbc.org.pl/
Do pobrania plgbc ( 0.04 MB )

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC przedstawiło Raport Roczny z działalności w 2022 r. Organizacja rozwinęła aktywności i udział w projektach, poszerzyła grono Członków. Zrównoważone budownictwo staje się rozwiązaniem dla zmian klimatu i poprawy zdrowia oraz jakości życia. Raport roczny PLGBC po raz pierwszy przyjął formę wyłącznie wirtualną, która ułatwia przeszukiwanie i umożliwia dystrybucję treści.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC przedstawiło Raport Roczny 2022 , który prezentuje aktywności organizacji oparte o cztery strategiczne filary: powstrzymanie zmian klimatu i adaptację do nowych warunków, gospodarkę o obiegu zamkniętym, zdrowie i jakość życia, bioróżnorodność.

Stowarzyszenie stale rozwija swój udział w krajowych i międzynarodowych programach, dzieląc się najlepszymi praktykami. Nowe partnerstwa z innymi organizacjami, pozwalają na wspólne działania dla zrównoważonego rozwoju w sektorze budownictwa. Organizacja kampanii i wydarzeń, webinarów, aktywność grup roboczych, analiza rynku, w tym opracowanie przewodników i raportów, stwarzają przestrzeń do dialogu i wspierają wprowadzenie nowych standardów dla rozwoju firm oraz organizacji.

2022 rok to także poszerzenie zakresu warsztatów i szkoleń PLGBC.

Raport organizacji zawiera także część opartą o odpowiedzialność środowiskową oraz transparentność finansową. Wprowadza również elementy kultury organizacyjnej.

PLGBC stale poszerza grono Członków, a wspólne działania przenikają do dyskursu publicznego.

Dzięki inicjatywom opartym o idee zrównoważonego rozwoju, organizacja ma realny wpływ na radykalną transformację budynków, miast i ich otoczenia.

W trosce o środowisko naturalne i zgodnie z kulturą organizacyjną stowarzyszenia, raport roczny PLGBC po raz pierwszy przyjął formę wyłącznie wirtualną. Pełna digitalizacja opracowania sprawia, że jest ono bardziej interaktywne - specjalnie oznaczone klikalne pola odsyłają do zewnętrznych stron internetowych.  Nowa formuła ułatwia przeszukiwanie i dystrybucję treści.

Rok 2022 dla PLGBC w liczbach to m.in.:

  • blisko 300 Członków,
  • 64 wydarzeń partnerskich i patronackich,
  • 17 szkoleń i warsztatów,
  • 9 grup roboczych,
  • 7 projektów międzynarodowych i krajowych,
  • 6 raportów i opracowań.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony. PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 70 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.

  • Poznaj raport: https://plgbc.org.pl/wp-content/uploads/2023/01/raport_roczny2022.pdf
  • Poznaj organizację PLGBC: https://plgbc.org.pl/
Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.