Komunikaty PR

Renomowany francuski deweloper z premierowym projektem w Trójmieście

2021-08-03  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Bouygues Immobilier Polska debiutuje nad morzem. Zrealizuje wysokiej klasy projekt w Gdyni. Deweloper należy do grupy, która zbudowała m.in. tunel pod kanałem La Manche i stadion Stade de France.

 

Francuska firma Bouygues Immobilier jest częścią Grupy Bouygues, o blisko 70-letniej tradycji. Należą do niej m.in. Colas, największy na świecie wykonawca inwestycji drogowych, Alstom, międzynarodowy koncern z branż transportowej i energetycznej, a także Bouygues Construction, spółka realizująca na całym świecie ogromne inwestycje infrastrukturalne, w tym porty lotnicze, mosty, autostrady, tunele metra, dworce kolejowe, obiekty sportowe. Firmy z Grupy Bouygues zbudowały m.in. gmach Parlamentu Europejskiego, stadion Stade de France czy tunel pod kanałem La Manche.

Bouygues Immobilier koncentruje się na budownictwie mieszkaniowym. Funkcjonuje od 1956 roku i jest jednym z czołowych deweloperów w Europie. W naszym kraju firma jest mocno zakorzeniona. Polski oddział Bouygues Immobilier działa od 2001 roku. Do tej pory zrealizował 55 inwestycji w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, oddając do użytku łącznie 7900 mieszkań i lokali usługowych. Teraz planuje swój pierwszy projekt w Trójmieście.
Przez 20 lat obecności w Polsce zyskaliśmy renomę solidnego dewelopera, wzbogacając przestrzeń trzech miast o bardzo dobrą architekturę, zarówno nowoczesną, jak i wpisującą się w historyczną zabudowę. Cieszymy się, że rozpoczynamy działalność w największej polskiej nadmorskiej metropolii. Trójmiasto ma nadzwyczajną energię i potencjał rozwoju. Dlatego chcemy realizować tu projekty zgodne z naszą filozofią – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.

 

W zrównoważonym stylu

Bouygues Immobilier Polska stawia przede wszystkim na budownictwo zrównoważone. – Projektujemy i realizujemy osiedla przyszłości, a więc wielofunkcyjne, uwzględniające rozwiązania z obszaru ekologii i well-being. Taka przestrzeń zachęca do aktywnego stylu życia i sprzyja kontaktowi z przyrodą. Proponujemy mieszkania o różnych metrażach i układach, pod względem funkcjonalności doskonale dopasowane do współczesnego stylu życia. Wysoka jakość architektury i przestrzeni to lepsza jakość życia dla mieszkańców – zaznacza Pierre-Vincent Pasquet.

Jak z kolei podkreśla Krzysztof Foder, dyrektor regionalny Bouygues Immobilier Polska, firma zawsze szuka lokalizacji dobrze skomunikowanych, ze swobodnym dostępem do oferty edukacyjnej, handlowej i usługowej, w bezpośrednim pobliżu terenów zielonych i rekreacyjnych. – Dodatkowo istotną wartość naszych projektów stanowią eleganckie elewacje i wysoka jakość materiałów, dbałość o części wspólne, rozwiązania energooszczędne czy wspierające bioróżnorodność – dodaje Krzysztof Foder.

Za swoje cztery polskie realizacje Bouygues Immobilier Polska otrzymał prestiżowy certyfikat HQE International, premiujący wysokiej jakości budownictwo przyjazne środowisku. Jako pierwszy deweloper w Polsce, uzyskał też międzynarodowy certyfikat BiodiverCity, wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowo powstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Jeden z projektów firmy w Warszawie został także wyróżniony certyfikatem BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method). To jeden z najczęściej stosowanych w Europie systemów certyfikacji ekologicznej.

 

Czas na premierę w Trójmieście

Pierwsza inwestycja francuskiego dewelopera w Trójmieście zostanie zrealizowana przy ul. Żeromskiego 7 w Gdyni. Budynek powstanie na wysokości drugiego basenu portowego. W bliskiej okolicy znajdują się główne punkty i symbole miasta, jak skwer Kościuszki, przystań jachtowa Marina Gdynia, statek Dar Pomorza i okręt ORP Błyskawica, plaża miejska i stacja Gdynia Główna. Wyjątkowość projektu podkreślą jego autorskie, unikatowe wyróżniki. – Wysokiej klasy projekt architektoniczny nawiązuje do modernizmu, w eleganckiej białej szacie, zgodnie z duchem Gdyni. Budynek zostanie wyposażony w rozwiązania ekologiczne i nowoczesne technologie, a części wspólne z elementami art déco oraz dodatkowe elementy artystyczne dodadzą mu charakteru – podsumowuje  Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Najsilniejsze inspiracje gdyńskim modernizmem zobaczymy m.in. w formach balustrad balkonowych oraz portalu wejściowego do budynku. Projekt wnętrz przygotowała renomowana pracownia Sikora Wnętrza, inspirując się ostatnim polskim transatlantykiem TSS Batory. W środku będzie można poczuć się jak na jego luksusowym pokładzie. – Wnętrze budynku jest sentymentalną wyprawą do lat dwudziestych i trzydziestych, gdy powstawała Gdynia. To opowieść o pięknej przestrzeni, która jest zarazem komfortowa i niezwykle przyjazna. Kafle na ścianach w sposób nieoczywisty przywołują na myśl morskie fale, a autorski ornament pod sufitem przywołuje na myśl rybie łuski mieniące się złotem w słońcu. Jest to też opowieść o gdyńskim porcie – mówi Jan Sikora, architekt wnętrz i profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, laureat m.in. Nagrody Architektonicznej Polityki, Bryły Roku i międzynarodowej nagrody przyznanej przez Światowe Stowarzyszenie Architektów Wnętrz IIDA.

Inwestycja zostanie wyposażona m.in. w panele fotowoltaiczne, nawiewniki w oknach z funkcją antysmogową czy system retencji wody opadowej z możliwością wykorzystania jej do podlewania zielonych części wspólnych. Mieszkańcy otrzymają również do dyspozycji inteligentny system wideodomofonowy i kontroli dostępu. W budynku znajdzie się łącznie 77 mieszkań, o różnorodnych układach, od 1 do 3 pokoi. Do większości będą przynależeć ogrody lub balkony, a do położonych na ostatnim piętrze – komfortowe tarasy.

 

Bouygues Immobilier Polska

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z prawie 70-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 55 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 7900 mieszkań, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® - międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna
i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji naszych Klientów.

 

O Grupie Bouygues

Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego
w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu Biuro prasowe
2024-07-31 | 12:30

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/001fa58d1370123be7c95f6f444ad65520240730173555/7a552ca808be77ff2ba38b57a2a2228f20240730173645/507ce9   Zdrowa, drewniana placówka
Nieruchomości Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice
2024-07-31 | 10:00

Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice

Dostawca części do maszyn budowlanych wynajął 4,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Gliwice. Dostęp do nowego obiektu firma Cogito EU uzyska w listopadzie br. W
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.