Robert Strzeński w Zarządzie PLGBC
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Zabrska 39D
44-100 Gliwice
mjasiewicz|plgbc.org.pl| |mjasiewicz|plgbc.org.pl
+48 512 615 665
https://plgbc.org.pl/
Robert Strzeński, współzałożyciel i partner w pracowni architektonicznej Horizone Studio, dołączył do Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Będzie odpowiadał za obszar zmian klimatu oraz pełnił funkcję Skarbnika. Nowego Członka Zarządu powołano z końcem listopada br.
Robert Strzeński, współzałożyciel i partner w pracowni architektonicznej Horizone Studio został powołany do Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC.
Robert jest architektem, członkiem Małopolskiej Izby Architektów oraz Royal Institute of Architects of Ireland (RIAI) w Irlandii. Studiował na wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz na Wydziale Architektury Uniwersytetu Bauhausu w Weimarze. Pracował w biurze architektonicznym Bellmann & Böhm Architekten w Berlinie, a następnie jako jeden z architektów prowadzących w warszawskim oddziale amerykańskiej firmy architektoniczno-inżynieryjnej Epstein. Związany był także z dublińską pracownią architektoniczną Anthony Reddy Associates, a dalej jako partner (associate) w Traynor O'Toole Architects w Dublinie - jednym z czołowych biur architektonicznych w Irlandii. Od roku 2009 r. prowadzi wraz ze wspólnikami biuro architektoniczne Horizone Studio w Krakowie.
- Bardzo mi miło dołączyć do Zarządu PLGBC. Horizone Studio aktywnie wspiera działalność Stowarzyszenia od początku jego istnienia. Cieszę się, że teraz osobiście będę mógł przyczynić się do dalszego rozwoju i szerzenia szeroko pojętej idei ekologicznego budownictwa propagowanej przez PLGBC. Mam nadzieję, że mój wkład będzie wsparciem dla organizacji - podkreśla Robert Strzeński, Członek Zarządu PLGBC, współzałożyciel i partner w Horizone Studio.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
Nowego Członka Zarządu ds. zmian klimatu/skarbnika powołano z końcem listopada br.
Więcej o Zarządzie PLGBC: https://plgbc.org.pl/o-nas/plgbc/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.