Komunikaty PR

ROBYG rozpoczął kampanię w zrównoważonym duchu

2023-02-21  |  15:00
Biuro prasowe

Budownictwo wywiera ogromny wpływ na nasz świat. Jednak w swojej najnowszej kampanii ROBYG udowadnia, że będąc wiernym wartościom takim jak troska, odpowiedzialność i wsparcie można prowadzić opłacalny biznes w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. Najnowszy projekt ogólnopolskiego dewelopera to przede wszystkim filmowy, niespełna 2-minutowy przekaz zawierający istotę jego działalności. Porusza tematykę budowania przestrzeni do życia z myślą o ludzkich potrzebach przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego. Przedsięwzięcie jest wyjątkowe, ponieważ powstało z inicjatywy pracowników, którzy w dodatku postanowili sami w nim wystąpić. 

 

W kampanii „Tworzymy przestrzenie przyjazne ludziom i środowisku” ROBYG otwarcie prezentuje swoją misję i wartości. Film jest opowieścią o ludziach, środowisku i odpowiedzialnym zarządzaniu biznesem. Nakreśla działalność grupy ROBYG, obrazując obszary wpływu, które już wcześniej zostały przedstawione w strategii i raporcie ESG za 2021 r. Deweloper podkreśla, że najważniejsze dla niego jest, aby tworzyć przyjazne osiedla dla całych społeczności, które przyczynią się do budowania więzi między ludźmi i środowiskiem. Działanie z troską, wsparciem i odpowiedzialnością – to nie puste slogany, ale wartości, które mają odzwierciedlenie w licznych działaniach dewelopera.

Bardzo się cieszę, że powstał film, który w niecałych dwóch minutach wyraźnie pokazuje najważniejsze założenia naszej działalności. Jestem również niezmiernie dumny, że pomysł wyszedł od naszych pracowników, którzy na co dzień także żyją według wartości ROBYG. Razem dajemy więcej, ale przede wszystkim razem działamy w sposób świadomy - zrównoważone budownictwo i odpowiedzialne prowadzenie biznesu to priorytety w dzisiejszych, jakże niestabilnych czasach. Nie zależało nam na wystudiowanym filmie z profesjonalnymi aktorami i skomplikowanym scenariuszem, bo dla nas najważniejsza jest autentyczność i szczerość. Nasi pracownicy postanowili sami wystąpić w tym obrazie, pokazać nasze działania swoimi oczami i to jest w tym wszystkim najcenniejsze – mówi Eyal Keltsh, Prezes Zarządu ROBYG.

Uważność i troska na co dzień

Obecnie jesteśmy w szczególnym momencie. Mamy już za sobą publikację naszego pierwszego raportu ESG za rok 2021 i pracujemy nad kolejnym. Myślę, że to dobry czas, aby właśnie poprzez takie kampanie jak ta, zacząć edukować i zwracać szczególną uwagę na to, co prezentujemy w naszych raportach – na realizację ludzkich potrzeb przy jednoczesnym minimalizowaniu naszego wpływu na środowisko. Wierzę, że film „Tworzymy przyjazne przestrzenie” zwróci szczególną uwagę odbiorców i uwrażliwi ich na wspomniane tematy – mówi Anna Wojciechowska, Head of ESG, ROBYG.

Produkcja przybliża istotne kwestie dotyczące działań proekologicznych oraz zrównoważonego budownictwa, czyli idei, która zakłada projektowanie osiedli tak, aby miały jak najbardziej neutralny wpływ na środowisko. W filmie poruszane są również tematy dotyczące obszaru społecznego oraz ładu korporacyjnego. Głównym przesłaniem obrazu jest świadomość wpływu jaki działalność ROBYG wywiera na poszczególne obszary. Film w symboliczny sposób pokazuje, że można postępować w sposób uważny i etyczny, wprowadzać pozytywne rozwiązania, nie być obojętnym. To ważne, ponieważ pomaga kształtować prawidłowe zachowania i wskazuje kierunek działań dla innych firm. Dlatego ważnym aspektem tego projektu jest również jego walor edukacyjny.

Odpowiedzialność społeczna to coraz częściej analizowany termin, bo zawiera w sobie kwestie, które są istotne dla każdego z nas. Przedsiębiorstwa mają ogromny wpływ na kształtowanie otoczenia oraz zrównoważonego rozwoju społecznego i gospodarczego, więc warto oczekiwać od nich, że będą działać przejrzyście i etycznie.

Kolejny rok pod znakiem różnorodności

Deweloper w 2023 rok planuje sukcesywnie realizować kolejne działania spójne z jego misją i wartościami. Kontynuacji doczeka się akcja „Z miłości do bioróżnorodności”, która w 2022 roku miała kilka odsłon. ROBYG na różne sposoby promował rozwiązania wspierające bioróżnorodność, np. wiosną rozdając mieszkańcom miast i rozsyłając do szkół mieszanki nasion łąk kwietnych, a jesienią cebulki kwiatów. Działaniom tym towarzyszyły akcje edukacyjne.

W tym roku zostaną podjęte działania mające na celu m.in. odpowiedzialną gospodarkę wodną, w tym projekty związane z retencjonowaniem wody w miastach. Wśród pracowników i klientów aktywnie promowane będą inicjatywy i idee dotyczące różnorodności, ze szczególnym uwzględnieniem roli kobiet w organizacji. Konsekwentnie realizowane będą także działania edukacyjne skierowane do dzieci w wieku szkolnym oraz mieszkańców osiedli, m.in. w sprawdzonej już przez ROBYG formie bezpłatnych warsztatów. Wszystko po to, aby tworzyć przestrzenie przyjazne ludziom i planecie.

ROBYG to ogólnopolski deweloper mieszkaniowy obecny na rynku polskim od ponad 20 lat. W tym czasie spółka sprzedała 30 000 mieszkań i może pochwalić się 90 000 zadowolonych klientów.
W ubiegłym roku ROBYG i VANTAGE DEVELOPMENT połączyły kompetencje w ramach grupy TAG Immobilien. 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.