Rodzinne Podolany. Przestrzeń w dwóch komfortowych strefach
Trwa sprzedaż mieszkań z IV etapu Rodzinnych Podolan w Poznaniu. Deweloper Sky Investments proponuje 28 mieszkań dwupoziomowych o powierzchni 76 i 79 m kw. z tarasami na ostatniej kondygnacji. Sprawdzony projekt, z podziałem strefy mieszkalnej na parter i piętro, przyciąga kolejnych nabywców.
Rodzinne Podolany to osiedle złożone z dwupoziomowych mieszkań i domów w zabudowie szeregowej. W ramach całej inwestycji powstanie finalnie 9 szeregów. Część z nich stanowią domy w zabudowie szeregowej o powierzchni ok. 99 m kw. z ogrodami, natomiast drugi rodzaj lokali to mieszkania 2-poziomowe o powierzchni ok. 76 i 79m kw. z tarasami na dachu.
- Nasz dział projektowy we wszystkich lokalach postawił na sprawdzoną, klasyczną koncepcję, która zakłada podział strefy mieszkalnej. Salon i kuchnia stworzą przestrzeń dzienną na parterze, a pomieszczenie gospodarcze i toaleta dodatkowo wpłyną na komfort codzienności. Natomiast piętro to przestrzeń do wypoczynku, w tym trzy sypialnie i łazienka – mówi Katarzyna Piwczyńska z biura sprzedaży Sky Investments. Ponadto mieszkania będą posiadać poddasze nieużytkowe o powierzchni około 11 m kw., a na dachu każdego lokalu znajdzie się miejsce na 20-metrowy przestronny taras. – Ten element stanowi wartość dodaną, którą wyróżniamy się na rynku, a przyszłym mieszkańcom pozwoli na aranżację strefy wypoczynku, szczególnie przyjemnej wiosną i latem – wyjaśnia przedstawicielka biura sprzedaży Sky Investments.
Użyteczność w parze z estetyką
Deweloper w realizowanej inwestycji stawia na połączenie użyteczności z estetyką budynków. – Szczególny nacisk położyliśmy na duże możliwości aranżacyjne każdego lokalu. Chcemy, żeby przestrzeń mieszkalna była przyjazna dla każdego. Chętnie angażujemy się we współpracę z naszymi partnerami. Firma RedNet realizuje kompleksowe wykończenie wnętrz „pod klucz”, w jednym z dostępnych pakietów, w cenie od 645 zł/ m kw. brutto, zapewniając klientom współpracę z projektantem, kompleksowe wykonanie prac przez sprawdzoną ekipę oraz gwarancję. Ponadto jako deweloper uczestniczymy w programie „Mieszkanie marzeń z Leroy Merlin”, dzięki czemu nasi klienci otrzymają 10 procent rabatu na materiały i produkty z tego sklepu – mówi Katarzyna Piwczyńska z firmy Sky Investments.
Koncepcja projektowa dwupoziomowych mieszkań i domów oraz możliwość rozszerzenia jej o wspomniane usługi związane z wykończeniem wnętrz, przypadła do gustu klientom firmy Sky Investments. IV etap Osiedla Rodzinne Podolany jest ostatnim dostępnym w sprzedaży. Po kilku tygodniach od premiery, w szeregach I oraz H zostało 13 z 28 lokali, a wszystkie będą gotowe do zamieszkania w styczniu 2023.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.