Rodzinne Podolany. Przestrzeń w dwóch komfortowych strefach
Trwa sprzedaż mieszkań z IV etapu Rodzinnych Podolan w Poznaniu. Deweloper Sky Investments proponuje 28 mieszkań dwupoziomowych o powierzchni 76 i 79 m kw. z tarasami na ostatniej kondygnacji. Sprawdzony projekt, z podziałem strefy mieszkalnej na parter i piętro, przyciąga kolejnych nabywców.
Rodzinne Podolany to osiedle złożone z dwupoziomowych mieszkań i domów w zabudowie szeregowej. W ramach całej inwestycji powstanie finalnie 9 szeregów. Część z nich stanowią domy w zabudowie szeregowej o powierzchni ok. 99 m kw. z ogrodami, natomiast drugi rodzaj lokali to mieszkania 2-poziomowe o powierzchni ok. 76 i 79m kw. z tarasami na dachu.
- Nasz dział projektowy we wszystkich lokalach postawił na sprawdzoną, klasyczną koncepcję, która zakłada podział strefy mieszkalnej. Salon i kuchnia stworzą przestrzeń dzienną na parterze, a pomieszczenie gospodarcze i toaleta dodatkowo wpłyną na komfort codzienności. Natomiast piętro to przestrzeń do wypoczynku, w tym trzy sypialnie i łazienka – mówi Katarzyna Piwczyńska z biura sprzedaży Sky Investments. Ponadto mieszkania będą posiadać poddasze nieużytkowe o powierzchni około 11 m kw., a na dachu każdego lokalu znajdzie się miejsce na 20-metrowy przestronny taras. – Ten element stanowi wartość dodaną, którą wyróżniamy się na rynku, a przyszłym mieszkańcom pozwoli na aranżację strefy wypoczynku, szczególnie przyjemnej wiosną i latem – wyjaśnia przedstawicielka biura sprzedaży Sky Investments.
Użyteczność w parze z estetyką
Deweloper w realizowanej inwestycji stawia na połączenie użyteczności z estetyką budynków. – Szczególny nacisk położyliśmy na duże możliwości aranżacyjne każdego lokalu. Chcemy, żeby przestrzeń mieszkalna była przyjazna dla każdego. Chętnie angażujemy się we współpracę z naszymi partnerami. Firma RedNet realizuje kompleksowe wykończenie wnętrz „pod klucz”, w jednym z dostępnych pakietów, w cenie od 645 zł/ m kw. brutto, zapewniając klientom współpracę z projektantem, kompleksowe wykonanie prac przez sprawdzoną ekipę oraz gwarancję. Ponadto jako deweloper uczestniczymy w programie „Mieszkanie marzeń z Leroy Merlin”, dzięki czemu nasi klienci otrzymają 10 procent rabatu na materiały i produkty z tego sklepu – mówi Katarzyna Piwczyńska z firmy Sky Investments.
Koncepcja projektowa dwupoziomowych mieszkań i domów oraz możliwość rozszerzenia jej o wspomniane usługi związane z wykończeniem wnętrz, przypadła do gustu klientom firmy Sky Investments. IV etap Osiedla Rodzinne Podolany jest ostatnim dostępnym w sprzedaży. Po kilku tygodniach od premiery, w szeregach I oraz H zostało 13 z 28 lokali, a wszystkie będą gotowe do zamieszkania w styczniu 2023.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.