Rodzinne Podolany coraz większe
Trwa rozbudowa inwestycji Rodzinne Podolany. Przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu powstają kolejne domy w zabudowie szeregowej. Jeszcze w tym roku nowym mieszkańcom zostaną przekazane 24 lokale o powierzchniach 76, 79 i 99 mkw. Jednocześnie trwa sprzedaż kolejnego etapu.
Rodzinne Podolany to osiedle złożone z dwupoziomowych mieszkań i domów w zabudowie szeregowej. W ramach całej inwestycji powstanie finalnie 9 szeregów. O popularności projektu decyduje m.in. jego lokalizacja. Rzadko bowiem się zdarza, aby prawie w centrum dużej metropolii powstawały domy w zabudowie szeregowej. Zazwyczaj prym wiodą budynki wielorodzinne. Inwestycja zadebiutowała w 2019 roku i od tego czasu deweloper Sky Investments wybudował już 5 szeregów, łącznie 47 lokali. Obecnie w budowie jest z szereg C i F, w ramach którego powstanie 8 lokali o powierzchni 99 m kw. z ogrodami oraz 16 lokali o powierzchniach 76 lub 79 m kw. z przynależnym tarasem o metrażu aż do 20 mkw. – Szeregi C i F to już zaawansowany stan budowy. Obecnie trwają prace związane z elewacją. Oba szeregi będą w pełni gotowe jeszcze w tym roku, w IV kwartale. – mówi Katarzyna Piwczyńska, z biura sprzedaży Sky Investments. Niedawno ruszyła sprzedaż kolejnego etapu. Tym razem, w ramach szeregu H i I powstanie 28 lokali o powierzchniach jak we wcześniejszych etapach, czyli 76 i 79 m kw. Projekty zakładają podział takiego dwupoziomowego mieszkania na strefę dzienną i nocną. Salon, kuchnia, toaleta i pomieszczenie gospodarcze stworzą parter, natomiast piętro to trzy pokoje i łazienka. Ponadto mieszkania będą posiadać na dachu przestronny taras o powierzchni do 20 m kw. oraz poddasze nieużytkowe (około 11 mkw.) oraz teren zielony przed wejściem. Każdy lokal będzie znajdował się na działce o powierzchni od około 133 do 330 mkw., w zależności od wybranego wariantu. Po kilku tygodniach od rozpoczęcia sprzedaży zostało 12 z 28 lokali, a wszystkie będą gotowe do zamieszkania w I kwartale 2023 roku. Co ważne, na terenie osiedla deweloper zaplanował także miejsca postojowe, skwer oraz plac zabaw. Możliwy jest także wybór pakietów dodatkowych.
Rodzinne Podolany powstają przy ulicy Heleny Rzepeckiej, na poznańskich Podolanach. To spokojna, urokliwa okolica w północno-zachodniej części miasta, znajdująca się między zielonym Strzeszynem a ścisłym centrum. Rozwinięta infrastruktura zapewni wygodę oraz komfort codziennego życia.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.