Komunikaty PR

Rohlig Suus Logistics inwestuje na Pomorzu

2020-08-07  |  14:21
Biuro prasowe

 

Trójmiasto staje się kluczowym miejscem na logistycznej mapie Polski. Świadczy o tym chociażby rosnąca liczba przeładunku kontenerów, nowe inwestycje portowe czy możliwość obsługi największych statków transportowych świata. Dynamiczny rozwój sektora e-commerce i transportu morskiego towarów z Chin dostrzega też Rohlig Suus Logistics, który w Gdańsku otworzył nowe centrum logistyczne.

Obiekt o powierzchni 12 tys. m. kw. będzie łączył funkcję magazynową i przeładunkową.  Zastosowane w nim zostały rozwiązania umożlwiające dostęp do terminala przeładunkowego typu cross-dock z trzech stron magazynu – dzięki temu czas realizacji operacji magazynowych jest znacznie krótszy. Nowy obiekt, zlokalizowany na terenie Centrum Logistycznego 7R Gdańsk Kowale, jest wyposażony w 27 doków,2 bramy „drive-in” oraz rampę przeładunkową. W magazynie znajdą się również nowoczesne, automatyczne wózki systemowe, umożliwiające pracę w magazynach wysokiego składowania o korytarzach nieznacznie szerszych niż sam wózek.

Nowy obiekt w dużym stopniu wesprze rozwój logistyki kontraktowej oraz krajowych i międzynarodowych przewozów drobnicowych. Jedną z kluczowych usług będzie także obsługa drobnicy morskiej przypływającej w kontenerach. Firma Rohlig Suus Logistics planuje również wykorzystać wzrost popularności sektora e-commerce. W obiekcie znajduje się magazyn czasowego składowania, miejsce uznane oraz skład celny, co znacznie przyspiesza obsługę towarów z dalekiego wschodu.

Perspektywiczne Pomorze

Biznes na Pomorzu intensywnie się rozwija, a inwestycje w infrastrukturę dynamicznie rosną.
Na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia Portu Gdańsk, który dzięki rekordowej liczbie przeładunków zajął czwarte miejsce na Bałtyku. Port ten uzyskuje także najlepsze wyniki spośród wszystkich polskich portów. W zeszłym roku jego udział w wymianie towarowej Polski wyniósł 48,2 proc.

Tylko w ubiegłym roku liczba przeładowanych kontenerów w gdańskim porcie przekroczyła 2 mln TEU. To wzrost o ponad 5 proc. Z kolei w Porcie Gdynia, według prognoz obrotu towarowego, w ciągu najbliższych 10 lat wolumen przeładunku towarów może wzrosnąć aż dwukrotnie. Dodając do tego inwestycje drogowe i kolejowe, które mają poprawić dostęp do portów, w perspektywie długoterminowej możemy spodziewać się istotnego wzrostu wolumenów. Wzrosnąć może także zapotrzebowanie na usługi logistyczne, dlatego zdecydowaliśmy się rozwijać nasze centrum w tym regionie – powiedział Jarosław Bomba dyrektor oddziału ROHLIG SUUS Logistics w Gdańsku.

Gdański obiekt jest kolejną inwestycją Rohlig Suus Logistic w powierzchnie magazynowe. Na początku lipca firma otworzyła największy w swojej historii hub magazynowo-przeładunkowy. Budynek o łącznej powierzchni 48,5 tys. m kw. jest zlokalizowany w Sokołowie koło Warszawy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.