Komunikaty PR

Ruszyła trzecia edycja Science Point LAB w Gemini Park Bielsko-Biała

2024-01-31  |  15:00
Biuro prasowe

Science Point LAB, czyli wyjątkowe centrum eduzabawy, po raz trzeci zawitało do Gemini Park w Bielsku-Białej. Najnowsza edycja zaskakuje – trzy interaktywne pokoje zagadek w formule escape room, wystawy oraz prawdziwe laboratorium to tylko kilka z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Podbeskidzia. Na realizację tegorocznego projektu o wartości ponad 360 tys. zł, Gemini Park wraz z Uniwersytetem Bielsko-Bialskim pozyskali grant w wysokości 305 tys. zł z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zaś poprzednia edycja została wyróżniona w konkursie PRCH Awards.  

Gemini Park w Bielsku-Białej wraz UBB i UM Bielska-Białej po raz trzeci wychodzi z wyjątkową ofertą edukacyjno-rozrywkową dla województwa śląskiego. Science Point LAB to zupełnie nowa odsłona wyjątkowej w skali kraju inicjatywy otwartego centrum nauki w obiekcie handlowym. Projekt z roku na rok nabiera tempa, pozytywnie zaskakując nowymi pomysłami oraz formatami, które zachęcają małych i dużych miłośników dobrej zabawy do poszerzania swojej wiedzy. W tym roku główną ideą było przybliżenie fascynującego świata naukowców i ich laboratoriów.

Science Point LAB wyróżnia zupełnie nowa formuła, w której znalazły się aż trzy pokoje zagadek inspirowane popularną wśród nastolatków ideą escape room. Każdy z nich nawiązuje do innego obszaru nauki i posiada niepowtarzalną fabułę. Można w nich m.in. usunąć awarię statku komicznego przy pomocy sztucznej inteligencji, zostać świadkiem wypadku samochodowego i sprawdzić swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy oraz spróbować rozwikłać zagadki z zakresu optyki w opuszczonym laboratorium. Celem organizatorów było zachęcenie nie tylko najmłodszych, ale również młodzieży do zgłębiania tajemniczego świata nauki.

Choć przy poprzedniej edycji Science Point postawiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko, tegorocznego Science Point LAB nie nazwałbym już mini, lecz pełnowymiarowym centrum nauki i zabawy. Na terenie Gemini Park w Bielsku-Białej powstały m. in. trzy pokoje zagadek inspirowane formułą escape roomu, interaktywne wystawy z wiodących centrów nauki w Polsce prezentowane po raz pierwszy w naszym mieście, a nawet prawdziwe laboratorium. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, a my udowodniamy, że galeria handlowa to przestrzeń łącząca edukację, kulturę i zabawę na najwyższym poziomie oraz znakomite miejsce do spędzania wolnego czasu – mówi Marcin Ochmański, dyrektor ds. marketingu i PR w Gemini Park Bielsko-Biała.

W strefie otwartej Science Point LAB powstało prawdziwe laboratorium, w którym dzieci mogą wczuć się w rolę naukowców, m. in. badając pH przy pomocy papierków lakmusowych, korzystając z mikroskopów i sprzętu niezbędnego do eksperymentowania. Trzecia odsłona to także zaskakujące wystawy. Jedna z nich „Nie wahaj się – baw się!” składa się z 12 interaktywnych stanowisk wyjaśniających podstawowe prawa fizyki, a „PrzeBudowa” z Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” rozwija kreatywność oraz umiejętności manualne. Dla najmłodszych powstała również przestrzeń warsztatowa pn. Laboratorium Młodego Naukowca z fascynującymi pokazami odbywającymi się 5 razy dziennie i możliwością przeprowadzania własnych doświadczeń. Zaś wszyscy chętni mogą wykazać się spostrzegawczością w Rodzinnej Strefie Zagadek, gdzie wykonując kolejne unikalne zadania, wspólnymi siłami zdobywają hasła do rozwiązania naukowej krzyżówki. Wszystkie atrakcje dostępne są bezpłatnie i bez limitu, jedynie pokoje zagadek wymagają wcześniejszej rezerwacji.

W ramach projektu Science Point LAB odbędą się również cztery kilkudniowe eventy naukowe, które poprowadzą animatorzy z wiodących centrów edu-zabawy, takich jak Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu oraz „Experyment” w Gdyni. Pierwsze z nich zrealizowane zostały w weekend inaugurujący otwarcie Science Point LAB we współpracy z animatorami stołecznego CNK, którzy przywieźli ze sobą skrzynie pełne zagadek. W trakcie pierwszego weekendu Science Point LAB odwiedziło blisko 3000 miłośników nauki i dobrej zabawy.

Science Point LAB to unikalne przedsięwzięcie, które już od trzech lat z powodzeniem promuje naukę poprzez zabawę. Jego lokalizacja jest nieprzypadkowa – dzięki współpracy z Gemini Park Bielsko-Biała nasze centrum nauki jest otwarte i dostępne dla każdego, a z każdą kolejną edycją odwiedza je coraz więcej osób w różnym wieku. To niezwykłe, że w Bielsku-Białej jeden projekt połączył uniwersytet, centrum handlowe i Urząd Miasta na rzecz lokalnej społeczności podkreśla Małgorzata Zarębska, Koordynatorka Projektu z Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego.

Projekt Science Point to stały element strategii CSR Gemini Park Bielsko-Biała oraz przykład skutecznej współpracy obiektu komercyjnego, uniwersytetu i samorządu. Poprzednia edycja Science Point 2.0 w niespełna trzy miesiące zgromadziła 35 tysięcy odwiedzających i został doceniona przez branżę, zdobywając nagrodę w kategorii „Działania i strategia CSR roku” w konkursie PRCH Awards.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.