Komunikaty PR

Ruszyła trzecia edycja Science Point LAB w Gemini Park Bielsko-Biała

2024-01-31  |  15:00
Biuro prasowe

Science Point LAB, czyli wyjątkowe centrum eduzabawy, po raz trzeci zawitało do Gemini Park w Bielsku-Białej. Najnowsza edycja zaskakuje – trzy interaktywne pokoje zagadek w formule escape room, wystawy oraz prawdziwe laboratorium to tylko kilka z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Podbeskidzia. Na realizację tegorocznego projektu o wartości ponad 360 tys. zł, Gemini Park wraz z Uniwersytetem Bielsko-Bialskim pozyskali grant w wysokości 305 tys. zł z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zaś poprzednia edycja została wyróżniona w konkursie PRCH Awards.  

Gemini Park w Bielsku-Białej wraz UBB i UM Bielska-Białej po raz trzeci wychodzi z wyjątkową ofertą edukacyjno-rozrywkową dla województwa śląskiego. Science Point LAB to zupełnie nowa odsłona wyjątkowej w skali kraju inicjatywy otwartego centrum nauki w obiekcie handlowym. Projekt z roku na rok nabiera tempa, pozytywnie zaskakując nowymi pomysłami oraz formatami, które zachęcają małych i dużych miłośników dobrej zabawy do poszerzania swojej wiedzy. W tym roku główną ideą było przybliżenie fascynującego świata naukowców i ich laboratoriów.

Science Point LAB wyróżnia zupełnie nowa formuła, w której znalazły się aż trzy pokoje zagadek inspirowane popularną wśród nastolatków ideą escape room. Każdy z nich nawiązuje do innego obszaru nauki i posiada niepowtarzalną fabułę. Można w nich m.in. usunąć awarię statku komicznego przy pomocy sztucznej inteligencji, zostać świadkiem wypadku samochodowego i sprawdzić swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy oraz spróbować rozwikłać zagadki z zakresu optyki w opuszczonym laboratorium. Celem organizatorów było zachęcenie nie tylko najmłodszych, ale również młodzieży do zgłębiania tajemniczego świata nauki.

Choć przy poprzedniej edycji Science Point postawiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko, tegorocznego Science Point LAB nie nazwałbym już mini, lecz pełnowymiarowym centrum nauki i zabawy. Na terenie Gemini Park w Bielsku-Białej powstały m. in. trzy pokoje zagadek inspirowane formułą escape roomu, interaktywne wystawy z wiodących centrów nauki w Polsce prezentowane po raz pierwszy w naszym mieście, a nawet prawdziwe laboratorium. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, a my udowodniamy, że galeria handlowa to przestrzeń łącząca edukację, kulturę i zabawę na najwyższym poziomie oraz znakomite miejsce do spędzania wolnego czasu – mówi Marcin Ochmański, dyrektor ds. marketingu i PR w Gemini Park Bielsko-Biała.

W strefie otwartej Science Point LAB powstało prawdziwe laboratorium, w którym dzieci mogą wczuć się w rolę naukowców, m. in. badając pH przy pomocy papierków lakmusowych, korzystając z mikroskopów i sprzętu niezbędnego do eksperymentowania. Trzecia odsłona to także zaskakujące wystawy. Jedna z nich „Nie wahaj się – baw się!” składa się z 12 interaktywnych stanowisk wyjaśniających podstawowe prawa fizyki, a „PrzeBudowa” z Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” rozwija kreatywność oraz umiejętności manualne. Dla najmłodszych powstała również przestrzeń warsztatowa pn. Laboratorium Młodego Naukowca z fascynującymi pokazami odbywającymi się 5 razy dziennie i możliwością przeprowadzania własnych doświadczeń. Zaś wszyscy chętni mogą wykazać się spostrzegawczością w Rodzinnej Strefie Zagadek, gdzie wykonując kolejne unikalne zadania, wspólnymi siłami zdobywają hasła do rozwiązania naukowej krzyżówki. Wszystkie atrakcje dostępne są bezpłatnie i bez limitu, jedynie pokoje zagadek wymagają wcześniejszej rezerwacji.

W ramach projektu Science Point LAB odbędą się również cztery kilkudniowe eventy naukowe, które poprowadzą animatorzy z wiodących centrów edu-zabawy, takich jak Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu oraz „Experyment” w Gdyni. Pierwsze z nich zrealizowane zostały w weekend inaugurujący otwarcie Science Point LAB we współpracy z animatorami stołecznego CNK, którzy przywieźli ze sobą skrzynie pełne zagadek. W trakcie pierwszego weekendu Science Point LAB odwiedziło blisko 3000 miłośników nauki i dobrej zabawy.

Science Point LAB to unikalne przedsięwzięcie, które już od trzech lat z powodzeniem promuje naukę poprzez zabawę. Jego lokalizacja jest nieprzypadkowa – dzięki współpracy z Gemini Park Bielsko-Biała nasze centrum nauki jest otwarte i dostępne dla każdego, a z każdą kolejną edycją odwiedza je coraz więcej osób w różnym wieku. To niezwykłe, że w Bielsku-Białej jeden projekt połączył uniwersytet, centrum handlowe i Urząd Miasta na rzecz lokalnej społeczności podkreśla Małgorzata Zarębska, Koordynatorka Projektu z Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego.

Projekt Science Point to stały element strategii CSR Gemini Park Bielsko-Biała oraz przykład skutecznej współpracy obiektu komercyjnego, uniwersytetu i samorządu. Poprzednia edycja Science Point 2.0 w niespełna trzy miesiące zgromadziła 35 tysięcy odwiedzających i został doceniona przez branżę, zdobywając nagrodę w kategorii „Działania i strategia CSR roku” w konkursie PRCH Awards.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.