Komunikaty PR

Ruszyły przekazania w inwestycji Cynamonowa Vita

2024-04-26  |  12:00

Develia rozpoczęła przekazywanie właścicielom gotowych mieszkań we wrocławskiej inwestycji Cynamonowa Vita, zrealizowanej w północnej części miasta na zielonej Lipie Piotrowskiej. W ramach projektu powstało 114 lokali. 

Develia zakończyła realizację projektu Cynamonowa Vita i rozpoczęła przekazania właścicielom gotowych mieszkań. W jego ramach powstało 114 lokali o zróżnicowanych układach i metrażach: od ustawnych kawalerek o powierzchni 38 m kw. do przestronnych, blisko 140-metrowych apartamentów z pięcioma pokojami. Przygotowane zostały także dwupoziomowe mieszkania z dużymi tarasami.

– Inwestycja Cynamonowa Vita została bardzo dobrze przyjęta i cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Sprzedaliśmy praktycznie wszystkie mieszkania z oferty. Teoretycznie dostępny jest jeszcze ostatni lokal, ale został już zarezerwowany. Głównymi atutami inwestycji jest dobra infrastruktura komunikacyjna oraz bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych – powiedział Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.  

Sprzedaż mieszkań ruszyła wiosną dwa lata temu. Realizacja rozpoczęła się kilka miesięcy później. Funkcja generalnego wykonawcy powierzona została firmie ARKOP.

W ramach projektu zastosowane zostały rozwiązania w trosce o ochronę środowiska. Do częściowego zasilania urządzeń obsługujących budynek używane będą panele fotowoltaiczne, a w klatkach schodowych przewidziano energooszczędne oświetlenie LED.

Cynamonowa Vita powstała w północnej części Wrocławia przy ul. Cynamonowej na dynamicznie rozwijającej się Lipie Piotrowskiej. To jedna z najbardziej zielonych i spokojnych części Wrocławia. Nowoczesny projekt osiedla uwzględnia parking podziemny, naziemne miejsca postojowe i estetyczną zieleń w częściach wspólnych.

Osiedle wyróżnia się atrakcyjnym położeniem w sąsiedztwie terenów zielonych, a także dobrym dojazdem do centrum miasta oraz rozwiniętą infrastrukturą otoczenia. Bliskość Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz węzła Widawa zapewnia szybki dojazd do wielu dzielnic oraz sprawny wyjazd w kierunku Poznania i Warszawy. Alternatywę dla samochodu może stanowić komunikacja miejska lub kolej. Pobliska stacja Wrocław Osobowice umożliwia wygodne i szybkie przemieszczanie się, jak również bezpłatne parkowanie w strefie Park & Ride. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji istnieje rozbudowane zaplecze handlowo-usługowe. Tuż obok dobiega końca budowa nowoczesnego kompleksu szkolno-przedszkolnego.

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 53 osiedla, składające się w sumie ze 139 etapów inwestycyjnych – to 20 tys. mieszkań o powierzchni ponad 1 mln m kw. W 2023 r. firma wypracowała 1607,8 mln zł przychodu ze sprzedaży i 292,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej.

Kontakt dla mediów:

Mariusz Skowronek, Tauber Promotion

698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.