Sadź jesienią, ciesz się wiosną! ROBYG edukuje i rozdaje cebulki tulipanów
Czy jesień to dobra pora dla kwiatów? Deweloper ROBYG po raz kolejny podejmuje działanie skierowane do mieszkańców, chcąc ich zachęcić do ukwiecania swoich miast. Setki woreczków z cebulkami tulipanów trafiło już do rąk poznaniaków podczas Targów Mieszkań i Domów, kolejne cebulki czekają w biurach sprzedaży na klientów ROBYG, a mieszkańców jednego z gdańskich osiedli deweloper zaprasza do wspólnej akcji sadzenia kwiatów.
Choć z pięknie kwitnącymi, wielokolorowymi dywanami powszechnie kojarzy się wyłącznie wiosna, deweloper ROBYG przekonuje, że właśnie teraz jest odpowiedni moment na… sadzenie kwiatów. ROBYG propaguje wśród mieszkańców Poznania i Gdańska hasło dobrze znane ogrodnikom – „Sadź jesienią, ciesz się wiosną!”. Edukując i rozdając cebulki kwiatów, deweloper kontynuuje zainaugurowaną wiosną akcję „Z miłości do bioróżnorodności” i znów zachęca, by ukwiecać miasta i balkony. Tym razem tulipanami, które jako rośliny cebulowe, mogą być sadzone jesienią.
– Jesień to dobry czas, by sadzić nie tylko cebulki kwiatów, ale również byliny, drzewa, krzewy owocowe i ozdobne… Sadząc jesienią, pomagamy roślinom lepiej się ukorzenić, a podlewanie często zapewnione jest dzięki naturalnie występującym o tej porze roku opadom. Wcześniej zachęcaliśmy do sadzenia w doniczkach i ogródkach łąk kwietnych, które szczególnie służą pożytecznym owadom zapylającym – chcemy kontynuować edukowanie w zakresie wspierania różnorodności biologicznej w miastach, dlatego teraz zapraszamy do naszych biur sprzedaży po specjalnie przygotowane cebulki tulipanów – mówi Anna Wojciechowska, Head of ESG, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ROBYG w Gdańsku i Poznaniu.
Rośliny posadzone jesienią mają więcej czasu na to, by się dobrze ukorzenić, dzięki czemu zapewniamy im wczesny (i łatwiejszy) start wiosną – mogą lepiej kwitnąć i być bardziej odporne na choroby oraz szkodniki. Kwiaty cebulowe, które rozdaje deweloper, zajmują dodatkowo niewiele miejsca. Można je uprawiać na rabatach, a także w doniczkach na balkonach.
Dla dobra planety
Działania takie jak to, skierowane bezpośrednio do mieszkańców miast i użytkowników konkretnych osiedli ROBYG, są bardzo charakterystyczne dla tego dewelopera, który tylko w tym roku zorganizował m.in. ekologiczne warsztaty edukacyjne dla dzieci w Poznaniu, a także sprzątanie plaży w Gdańsku i terenów zielonych w stolicy Wielkopolski. Wynika to z szeroko zakrojonej, ambitnej strategii spółki. Dokładając wszelkich starań, by prowadzić działalność w sposób zrównoważony, deweloper określił sobie jej trzy obszary: społeczny (ROBYG DLA LUDZI), zarządzania (ROBYG DLA ZRÓWNOWAŻONEGO BIZNESU) i środowiskowy (ROBYG DLA PLANETY). Ostatni z obszarów, dla planety, przejawia się we wszystkich aspektach działalności firmy, która postawiła sobie za cel minimalizowanie negatywnych skutków zmian klimatycznych. Wartości firmy – troska (o środowisko i ochronę zasobów naturalnych), wsparcie (okazywane lokalnie, m.in. społecznościom i fundacjom) oraz odpowiedzialność (w zarządzaniu firmą, wpływaniu na środowisko czy doborze lokalnych podwykonawców) wyrażane są w działaniach, takich jak: wdrażanie rozwiązań ekologicznych na osiedlach (zgodnie z Zielonym Standardem ROBYG, każde osiedle musi ich mieć co najmniej 5) czy angażowanie się w życie społeczności lokalnych i ich integrację (choćby poprzez działania typu warsztaty dla dzieci, edukacja ekologiczna mieszkańców itp.). Cele strategiczne dewelopera, sformułowane w opublikowanym niedawno raporcie ESG, są niezwykle ambitne:
– Chcemy być liderem wśród niskoemisyjnych deweloperów mieszkaniowych w kraju, dlatego do końca 2024 r. 100% energii elektrycznej w naszych procesach budowlanych ma pochodzić ze źródeł odnawialnych. Stale zwiększamy też liczbę projektów zgodnych z ideą 15-minutowego miasta, mimo że już mamy ich ponad 80%. Ale przede wszystkim, chcemy być liderem w zakresie uwzględniania bioróżnorodności oraz odpowiedniego zarządzania wodą na wszystkich naszych projektach mieszkaniowych – w tym obszarze liczą się nie tylko duże inwestycje, rozwiązania technologiczne, ale też każde, nawet najmniejsze działanie, mające na celu wspieranie i promowanie różnorodności biologicznej, tak ważnej obecnie dla naszej planety – wyjaśnia Anna Wojciechowska z ROBYG.
Kwiaty dla wszystkich
Woreczki z cebulkami tulipanów są bezpłatnymi upominkami dla każdego, kto między 10 października a 10 listopada br. odwiedzi biura sprzedaży dewelopera w Poznaniu i Gdańsku.
W ramach akcji w Gdańsku, deweloper zaprasza również wszystkich mieszkańców osiedla Nowa Letnica oraz swoich pracowników do wspólnego ukwiecenia osiedla. Wszyscy chętni mogą dołączyć w piątek 14 października, w samo południe, do działania – przygotowane są już cebulki, a dla najmłodszych uczestników również drobne upominki.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.