Komunikaty PR

Sebastian Schiffer jako Head of Asset & Property Management wesprze rozwój MLP G

2024-02-21  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

MLP Group, jeden z wiodących deweloperów na europejskim rynku nieruchomości magazynowych, wzmacnia swój zespół w Niemczech. Sebastian Schiffer obejmując funkcję Head of Asset & Property Management będzie odpowiedzialny za zarządzanie portfelem nieruchomości oraz administrowanie posiadanymi obiektami na rynku niemieckim.

Sebastian Schiffer wesprze dynamiczny rozwój MLP Group na rynku niemieckim. Jako Head of Asset & Property Management będzie odpowiedzialny za zarządzanie portfelem nieruchomości. Do jego głównych obowiązków należeć będzie również koordynowanie administrowania obiektami, wspieranie najemców oraz leasing powierzchni.

Sebastian Schiffer posiada 18-letnie doświadczenie w zarządzaniu aktywami w sektorze nieruchomości komercyjnych na rynku niemieckim i europejskim. W trakcie dotychczasowej kariery zawodowej współpracował z GPT Halverton GmbH, Apollo asset management chartered surveyors GmbH, Goodman Germany GmbH i Provinzial Rheinland Versicherung AG. Ostatnio związany był z Mileway Germany GmbH, znacząco przyczyniając się do zwiększenia wskaźnika obłożenia portfela. Uzyskał tytuł magistra prawa gospodarczego na Uniwersytecie Technicznym w Kaiserslautern oraz tytuł MBA na HTW w Berlinie.

"MLP Group prezentuje holistyczne podejścia do rozwoju, stawiając na zrównoważony rozwój. Na tle innych podmiotów wyróżnia się utrzymywaniem wybudowanych nieruchomości w swoim portfelu i samodzielnym zarządzaniem. Ma to olbrzymią wartość dla najemców, którzy otrzymują kompleksowe wsparcie przez cały okres najmu. Na nowym stanowisku zamierzam utrzymać orientację na klienta, aby zapewnić dalszy dynamiczny rozwój portfela nieruchomości" – powiedział Sebastian Schiffer, Head of Asset & Property Management.

"Na rynku nieruchomości regionu DACH (obszar obejmujący Niemcy, Austrię i Szwajcarię) rozwijamy się od 2017 roku. Obecnie realizujemy pięć parków biznesowych i logistycznych w Niemczech i jeden w Austrii. W przygotowaniu mamy kolejne projekty. Wraz z dynamicznym rozszerzaniem skali inwestycji wzmacniamy też nasz zespół. Sebastian Schiffer posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu aktywami i nieruchomościami logistycznymi i komercyjnymi, które obecnie będzie wykorzystywał do wspierania ekspansji MLP Group w Niemczech. Jest cennym uzupełnieniem naszego zespołu działającego na tym strategicznym dla nas rynku" – podkreślił Martin Birkert, Country Manager Germany.

„Niemcy są największym i najważniejszym rynkiem magazynowym w Europie. Systematycznie uruchamiamy tam nowe projekty. Wkrótce rozpoczniemy realizację MLP Spreenhagen, czyli drugiej naszej inwestycji w okolicach Berlina. W przygotowaniu są również MLP Business Park Schalke w Gelsenkirchen oraz MLP Idstein. Jesteśmy też w zaawansowanej fazie negocjacji zakupu kolejnych działek w Hesji i w regionie Nadrenii Północnej-Westfalii. Ekspansja w tym regionie ugruntowuje naszą pozycję wśród wiodących deweloperów działających na europejskim rynku nieruchomości magazynowych” – stwierdził Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group.

Dla MLP Group rynek niemiecki jest strategicznym kierunkiem zagranicznej ekspansji. W ciągu najbliższych kilku lat aktywa zbudowane w regionie DACH stanowić będą około 50% całego portfela nieruchomości grupy. MLP Group szczególną wagę przykłada do zrównoważonego rozwoju. Wszystkie obiekty powstające na rynku niemieckim poddawane są certyfikacji DGNB na poziomie Gold lub Platinum. Celem jest ochrona środowiska i osiągnięcie zerowej emisji CO2 do 2026 roku.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Tauber Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.