Komunikaty PR

Sescom: optymalizacja zużycia energii w biurowcach

2021-07-01  |  09:00
Biuro prasowe

Rynek biurowców, który jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku rozwijał się  w bardzo szybkim tempie, obecnie stoi przed sporym wyzwaniem. Dzisiaj konieczne jest przystosowanie powierzchni tak, by najemcy mogli zapewnić odpowiednie warunki dystansu i komfort swoim pracownikom, jednocześnie minimalizując koszty użytkowania związane m.in. z ogrzewaniem, klimatyzacją czy oświetleniem – w związku z mniej intensywnym użytkowaniem. Firma Sescom wprowadzając rozwiązania m. in. z zakresu efektywności energetycznej zaoszczędziła dla swoich klientów łącznie już 1,6mln zł. Optymalizacja zużycia energii w biurowcach to szansa na duże oszczędności, ale również jeden z filarów globalnej transformacji energetycznej, na którą mocny akcent stawia obecnie UE.

Mimo iż praca zdalna jest obecnie czymś powszechnym, zainteresowanie inwestorów nieruchomościami biurowymi jest bardzo wysokie. W I kw. 2021 r. całkowite obroty w tym segmencie przekroczyły 605 mln EUR.* Nowoczesne biurowce muszą odpowiadać na wyzwania przed jakimi stanęli najemcy w związku z powrotem pracowników do biur, a także na te, będące wynikiem zmian rynkowych i wymagań Unii Europejskiej. 

Europejski Zielony Ład zakłada osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Jak szacuje Międzynarodowa Agencja Energetyczna, wykorzystanie technologii IoT (Internet of Things) może obniżyć całkowite zużycie energii w budynkach mieszkalnych i komercyjnych o 10 proc. do 2040 roku.

W Sescom mamy bogate doświadczenie w obszarze Facility Management – w ciągu ostatnich 3 lat obrotowych obsłużyliśmy ponad 350 tysięcy zdarzeń dla naszych klientów. Dostarczamy usługi serwisu technicznego oraz nowatorskie rozwiązania technologiczne, jak np. poprawa efektywności energetycznej, która przynosi nie tylko niepodważalne korzyści ekologiczne, wpływając na redukcję emisji CO2 i śladu węglowego, ale po prostu się opłaca. Dzięki doświadczeniu, szerokiej sieci serwisowej oraz autorskiemu systemowi SES Control jesteśmy w stanie skutecznie zwiększać efektywność energetyczną i generować w biurowcach spore oszczędności – mówi Sławomir Halbryt, prezes Sescom S.A.

Na rynku dostępne są narzędzia do badania efektywności energetycznej, które na bieżąco kontrolują jej zużycie, zbierając i analizując dane. Technologia SES Control od Sescom umożliwia dokładne opomiarowanie pracy urządzeń, integrację z innymi systemami, wizualizację i analizę danych. Pozwala to skutecznie diagnozować problemy i zapobiegać usterkom, optymalizować pracę urządzeń, zwiększać efektywność energetyczną i oszczędności.

Pomiary i monitorowanie zużycia energii elektrycznej to nie tylko dobry sposób na oszczędności, ale też na zapobieganie awariom, weryfikację efektywności urządzeń i ich harmonogramów prac, co w przypadku biurowców jest ogromną wartością dodaną. Nasze mikroserwery mierzą m.in. czas pracy i temperaturę poszczególnych urządzeń znajdujących się na terenie obiektu, jak klimatyzatory, lodówki, oświetlenie, a platforma zbiera i wizualizuje dane. Nad rekomendacjami dotyczącymi działań i skutecznością działania polityki oszczędnościowej czuwają nasi analitycy i Energy Managerowie – mówi Konrad Witkowski, ekspert FM w obiektach wielkopowierzchniowych w Sescom S.A.

Dzięki danym pozyskanym poprzez wykorzystanie nowych technologii, ustalamy optymalny czas dokonania przeglądu, który może odbiegać od standardowego terminu, wyznaczonego w ramach regularnego przeglądu serwisowego. To pozwala uniknąć awarii i zminimalizować ich przykre konsekwencje w biurowcach. Wszystko zmierza w stronę Predictive Maintenance. Wykorzystanie technologii do zarządzania infrastrukturą techniczną i zwiększania efektywności energetycznej budynków daje większą kontrolę i poczucie bezpieczeństwa, ułatwia poradzenie sobie z nowymi wyzwaniami.

W Sescom prowadzimy działalność w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań Predictive Maintenance dedykowanych m.in. infrastrukturze HVAC. Celem opracowywanych rozwiązań jest zapewnienie maksymalnego komfortu i ciągłości użytkowania przy jednoczesnym eliminowaniu zbędnych kosztów – dodaje Witkowski.

*Raport JLL „Rynek biurowy” - https://www.jll.pl/content/dam/jllcom/documents/pdf/research/emea/poland/pl/jll-pl-regional-office-market-may-2021.pdf

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wysyp ogłoszeń na rynku najmu, ale castingi na lokatorów jeszcze się zdarzają Biuro prasowe
2024-05-24 | 09:30

Wysyp ogłoszeń na rynku najmu, ale castingi na lokatorów jeszcze się zdarzają

– Szukałam ostatnio kawalerki. Nie musiałam nawet negocjować ceny, od razu dostałam świetną ofertę – opowiada Magdalena Jakubiak z Olsztyna. Od kilku miesięcy sytuacja na
Nieruchomości Murapol Helio – nowa inwestycja mieszkaniowa na toruńskim Jarze
2024-05-24 | 08:00

Murapol Helio – nowa inwestycja mieszkaniowa na toruńskim Jarze

Grupa Murapol, jeden z wiodących ogólnopolskich deweloperów mieszkaniowych, wraca do Torunia z kolejnym nowoczesnym projektem mieszkaniowym. Murapol Helio powstanie przy ul.
Nieruchomości W kwietniu budownictwo mieszkaniowe z wyraźną korektą wiosennego optymizmu
2024-05-23 | 15:00

W kwietniu budownictwo mieszkaniowe z wyraźną korektą wiosennego optymizmu

Najnowsza informacja GUS, publikująca wstępne dane budownictwa mieszkaniowego w kwietniu oraz czterech pierwszych miesiącach bieżącego roku, nie potwierdziła silnego sygnału ożywienia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

European Financial Congress 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Coraz bliżej powstania świadomej sztucznej inteligencji. Potrzebne są działania zapobiegające niewłaściwemu jej wykorzystaniu

O sztucznej inteligencji mówi się już coraz częściej w kontekście możliwości i zagrożeń, jakie przyniesie powstanie globalnej sztucznej inteligencji. To model, który byłby zdolny do myślenia takiego, jakim cechuje się człowiek, ale jego możliwości obliczeniowe przewyższałyby możliwości ludzkiego mózgu kilka milionów razy. Rodzi to uzasadnione obawy o bezpieczeństwo, stąd postulat, by uczestnicy rynku składali przysięgę na wzór przysięgi Hipokratesa. Zgodnie z nią mieliby dbać o to, by zastosowania technologii miały wymiar etyczny. Zdaniem ekspertów potrzebnych jest też więcej szczegółowych regulacji.

Bankowość

Zapóźnienie w transformacji może obniżyć konkurencyjność całej gospodarki. Konieczne przyjęcie ustawy o ochronie klimatu

– Biznes jest gotowy na Fit for 55 i co ciekawe, banki też są na to gotowe. Natomiast niegotowe są polskie regulacje i polska energetyka. Tym, co jest nam teraz w Polsce potrzebne, są dobre strategie i dobre planowanie – ocenia Ilona Jędrasik, nowa prezes zarządu Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. Jak wskazuje, polska energetyka musi zdecydowanie przyspieszyć z transformacją w kierunku odnawialnych źródeł, ponieważ w scenariuszu business as usual konsekwencją może być spadek konkurencyjności całej krajowej gospodarki.

Transport

CPK nadal pod znakiem zapytania. Wyzwaniem jest nie tylko budowa lotniska, ale także sieci kolejowej

Centralny Port Komunikacyjny (CPK) pod znakiem zapytania. Nowy rząd wciąż przeprowadza audyty. Budowa, zapowiadana jako największe przedsięwzięcie infrastrukturalne w historii, to nie tylko plan potężnego lotniska między Warszawą a Łodzią, ale także obejmująca cały kraj przebudowa sieci kolejowej. – Powinniśmy obniżać temperaturę sporu wokół Centralnego Portu Komunikacyjnego i przechodzić do konkretnych, bardziej operacyjnych decyzji – ocenia Michał Litwin dyrektor generalny Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.