Komunikaty PR

Sescom: optymalizacja zużycia energii w biurowcach

2021-07-01  |  09:00
Biuro prasowe

Rynek biurowców, który jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku rozwijał się  w bardzo szybkim tempie, obecnie stoi przed sporym wyzwaniem. Dzisiaj konieczne jest przystosowanie powierzchni tak, by najemcy mogli zapewnić odpowiednie warunki dystansu i komfort swoim pracownikom, jednocześnie minimalizując koszty użytkowania związane m.in. z ogrzewaniem, klimatyzacją czy oświetleniem – w związku z mniej intensywnym użytkowaniem. Firma Sescom wprowadzając rozwiązania m. in. z zakresu efektywności energetycznej zaoszczędziła dla swoich klientów łącznie już 1,6mln zł. Optymalizacja zużycia energii w biurowcach to szansa na duże oszczędności, ale również jeden z filarów globalnej transformacji energetycznej, na którą mocny akcent stawia obecnie UE.

Mimo iż praca zdalna jest obecnie czymś powszechnym, zainteresowanie inwestorów nieruchomościami biurowymi jest bardzo wysokie. W I kw. 2021 r. całkowite obroty w tym segmencie przekroczyły 605 mln EUR.* Nowoczesne biurowce muszą odpowiadać na wyzwania przed jakimi stanęli najemcy w związku z powrotem pracowników do biur, a także na te, będące wynikiem zmian rynkowych i wymagań Unii Europejskiej. 

Europejski Zielony Ład zakłada osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Jak szacuje Międzynarodowa Agencja Energetyczna, wykorzystanie technologii IoT (Internet of Things) może obniżyć całkowite zużycie energii w budynkach mieszkalnych i komercyjnych o 10 proc. do 2040 roku.

W Sescom mamy bogate doświadczenie w obszarze Facility Management – w ciągu ostatnich 3 lat obrotowych obsłużyliśmy ponad 350 tysięcy zdarzeń dla naszych klientów. Dostarczamy usługi serwisu technicznego oraz nowatorskie rozwiązania technologiczne, jak np. poprawa efektywności energetycznej, która przynosi nie tylko niepodważalne korzyści ekologiczne, wpływając na redukcję emisji CO2 i śladu węglowego, ale po prostu się opłaca. Dzięki doświadczeniu, szerokiej sieci serwisowej oraz autorskiemu systemowi SES Control jesteśmy w stanie skutecznie zwiększać efektywność energetyczną i generować w biurowcach spore oszczędności – mówi Sławomir Halbryt, prezes Sescom S.A.

Na rynku dostępne są narzędzia do badania efektywności energetycznej, które na bieżąco kontrolują jej zużycie, zbierając i analizując dane. Technologia SES Control od Sescom umożliwia dokładne opomiarowanie pracy urządzeń, integrację z innymi systemami, wizualizację i analizę danych. Pozwala to skutecznie diagnozować problemy i zapobiegać usterkom, optymalizować pracę urządzeń, zwiększać efektywność energetyczną i oszczędności.

Pomiary i monitorowanie zużycia energii elektrycznej to nie tylko dobry sposób na oszczędności, ale też na zapobieganie awariom, weryfikację efektywności urządzeń i ich harmonogramów prac, co w przypadku biurowców jest ogromną wartością dodaną. Nasze mikroserwery mierzą m.in. czas pracy i temperaturę poszczególnych urządzeń znajdujących się na terenie obiektu, jak klimatyzatory, lodówki, oświetlenie, a platforma zbiera i wizualizuje dane. Nad rekomendacjami dotyczącymi działań i skutecznością działania polityki oszczędnościowej czuwają nasi analitycy i Energy Managerowie – mówi Konrad Witkowski, ekspert FM w obiektach wielkopowierzchniowych w Sescom S.A.

Dzięki danym pozyskanym poprzez wykorzystanie nowych technologii, ustalamy optymalny czas dokonania przeglądu, który może odbiegać od standardowego terminu, wyznaczonego w ramach regularnego przeglądu serwisowego. To pozwala uniknąć awarii i zminimalizować ich przykre konsekwencje w biurowcach. Wszystko zmierza w stronę Predictive Maintenance. Wykorzystanie technologii do zarządzania infrastrukturą techniczną i zwiększania efektywności energetycznej budynków daje większą kontrolę i poczucie bezpieczeństwa, ułatwia poradzenie sobie z nowymi wyzwaniami.

W Sescom prowadzimy działalność w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań Predictive Maintenance dedykowanych m.in. infrastrukturze HVAC. Celem opracowywanych rozwiązań jest zapewnienie maksymalnego komfortu i ciągłości użytkowania przy jednoczesnym eliminowaniu zbędnych kosztów – dodaje Witkowski.

*Raport JLL „Rynek biurowy” - https://www.jll.pl/content/dam/jllcom/documents/pdf/research/emea/poland/pl/jll-pl-regional-office-market-may-2021.pdf

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.