Komunikaty PR

Sescom: optymalizacja zużycia energii w biurowcach

2021-07-01  |  09:00
Biuro prasowe

Rynek biurowców, który jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku rozwijał się  w bardzo szybkim tempie, obecnie stoi przed sporym wyzwaniem. Dzisiaj konieczne jest przystosowanie powierzchni tak, by najemcy mogli zapewnić odpowiednie warunki dystansu i komfort swoim pracownikom, jednocześnie minimalizując koszty użytkowania związane m.in. z ogrzewaniem, klimatyzacją czy oświetleniem – w związku z mniej intensywnym użytkowaniem. Firma Sescom wprowadzając rozwiązania m. in. z zakresu efektywności energetycznej zaoszczędziła dla swoich klientów łącznie już 1,6mln zł. Optymalizacja zużycia energii w biurowcach to szansa na duże oszczędności, ale również jeden z filarów globalnej transformacji energetycznej, na którą mocny akcent stawia obecnie UE.

Mimo iż praca zdalna jest obecnie czymś powszechnym, zainteresowanie inwestorów nieruchomościami biurowymi jest bardzo wysokie. W I kw. 2021 r. całkowite obroty w tym segmencie przekroczyły 605 mln EUR.* Nowoczesne biurowce muszą odpowiadać na wyzwania przed jakimi stanęli najemcy w związku z powrotem pracowników do biur, a także na te, będące wynikiem zmian rynkowych i wymagań Unii Europejskiej. 

Europejski Zielony Ład zakłada osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Jak szacuje Międzynarodowa Agencja Energetyczna, wykorzystanie technologii IoT (Internet of Things) może obniżyć całkowite zużycie energii w budynkach mieszkalnych i komercyjnych o 10 proc. do 2040 roku.

W Sescom mamy bogate doświadczenie w obszarze Facility Management – w ciągu ostatnich 3 lat obrotowych obsłużyliśmy ponad 350 tysięcy zdarzeń dla naszych klientów. Dostarczamy usługi serwisu technicznego oraz nowatorskie rozwiązania technologiczne, jak np. poprawa efektywności energetycznej, która przynosi nie tylko niepodważalne korzyści ekologiczne, wpływając na redukcję emisji CO2 i śladu węglowego, ale po prostu się opłaca. Dzięki doświadczeniu, szerokiej sieci serwisowej oraz autorskiemu systemowi SES Control jesteśmy w stanie skutecznie zwiększać efektywność energetyczną i generować w biurowcach spore oszczędności – mówi Sławomir Halbryt, prezes Sescom S.A.

Na rynku dostępne są narzędzia do badania efektywności energetycznej, które na bieżąco kontrolują jej zużycie, zbierając i analizując dane. Technologia SES Control od Sescom umożliwia dokładne opomiarowanie pracy urządzeń, integrację z innymi systemami, wizualizację i analizę danych. Pozwala to skutecznie diagnozować problemy i zapobiegać usterkom, optymalizować pracę urządzeń, zwiększać efektywność energetyczną i oszczędności.

Pomiary i monitorowanie zużycia energii elektrycznej to nie tylko dobry sposób na oszczędności, ale też na zapobieganie awariom, weryfikację efektywności urządzeń i ich harmonogramów prac, co w przypadku biurowców jest ogromną wartością dodaną. Nasze mikroserwery mierzą m.in. czas pracy i temperaturę poszczególnych urządzeń znajdujących się na terenie obiektu, jak klimatyzatory, lodówki, oświetlenie, a platforma zbiera i wizualizuje dane. Nad rekomendacjami dotyczącymi działań i skutecznością działania polityki oszczędnościowej czuwają nasi analitycy i Energy Managerowie – mówi Konrad Witkowski, ekspert FM w obiektach wielkopowierzchniowych w Sescom S.A.

Dzięki danym pozyskanym poprzez wykorzystanie nowych technologii, ustalamy optymalny czas dokonania przeglądu, który może odbiegać od standardowego terminu, wyznaczonego w ramach regularnego przeglądu serwisowego. To pozwala uniknąć awarii i zminimalizować ich przykre konsekwencje w biurowcach. Wszystko zmierza w stronę Predictive Maintenance. Wykorzystanie technologii do zarządzania infrastrukturą techniczną i zwiększania efektywności energetycznej budynków daje większą kontrolę i poczucie bezpieczeństwa, ułatwia poradzenie sobie z nowymi wyzwaniami.

W Sescom prowadzimy działalność w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań Predictive Maintenance dedykowanych m.in. infrastrukturze HVAC. Celem opracowywanych rozwiązań jest zapewnienie maksymalnego komfortu i ciągłości użytkowania przy jednoczesnym eliminowaniu zbędnych kosztów – dodaje Witkowski.

*Raport JLL „Rynek biurowy” - https://www.jll.pl/content/dam/jllcom/documents/pdf/research/emea/poland/pl/jll-pl-regional-office-market-may-2021.pdf

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu Biuro prasowe
2024-07-31 | 12:30

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/001fa58d1370123be7c95f6f444ad65520240730173555/7a552ca808be77ff2ba38b57a2a2228f20240730173645/507ce9   Zdrowa, drewniana placówka
Nieruchomości Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice
2024-07-31 | 10:00

Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice

Dostawca części do maszyn budowlanych wynajął 4,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Gliwice. Dostęp do nowego obiektu firma Cogito EU uzyska w listopadzie br. W
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.