Komunikaty PR

Start budowy Panattoni Park Grudziądz. Deweloper dostarczy kolejne 70 000 m kw.

2022-05-23  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, po licznych inwestycjach w Bydgoszczy i Toruniu, rozwija kolejny rynek regionu kujawskiego-pomorskiego – Grudziądz. Deweloper planuje dostarczenie kompleksu o powierzchni blisko 70 000 m kw. zaledwie 10 km od centrum miasta. Pierwszym najemcą został lider nowoczesnych usług logistycznych w Polsce, który skorzysta z ok. 9 000 m kw. Realizacja pierwszego z obiektów już ruszyła i zostanie ukończona w ciągu roku. Dzięki Panattoni Park Grudziądz, deweloper zbliży się do pół miliona m kw. dostarczonej powierzchni w województwie kujawsko-pomorskim. 

Przyspieszenie wspierane przez Panattoni. Inwestycje w regionie Grudziądza nabierają rozpędu. Powstaje nowy Inkubator Przedsiębiorczości, a Panattoni zakupiło grunt o powierzchni 11 ha zaledwie 10 km od centrum Grudziądza – w gminie Dragacz. Deweloper planuje budowę kompleksu Panattoni Park Grudziądz o powierzchni 69 148 w ramach 4 budynków. Pierwszym najemcą został lider nowoczesnych usług logistycznych w Polsce, który skorzysta z ok. 9 000 m kw. Realizacja budynku już się rozpoczęła i zostanie ukończona w ciągu roku.

- Grudziądz to doskonała lokalizacja położona w połowie drogi między dwoma błyskawicznie rozwijającymi się rynkami – trójmiejskim i bydgosko-toruńskim. Dlatego jej otwarcie na nowoczesną powierzchnię przemysłową było tylko kwestią czasu. Na logistycznej mapie Polski już prawie nie ma białych plam, przy rosnącej atrakcyjności rynku krajowego, na znaczeniu zyskują także rynki lokalne, a my już na nich jesteśmy i czekamy na najemców, oferując lokalizację przy kluczowych arteriach. – mówi Michał Samborski, Head of Development, Panattoni.

Panattoni Park Grudziądz położony będzie przy Węźle Nowe Marzy w gminie Dragacz łączącym Autostradę A1 – biegnącą od południowej do północnej granicy – z Drogą Krajową 91. Lokalizacja pozwoli na dotarcie w nieco ponad godzinę do centrum Gdańska, międzynarodowego Portu Lotniczego oraz jednego z największych portów morskich na Bałtyku. Ponadto umożliwi dojechanie w niecałe 90 minut do Bydgoszczy oraz lotniska w stolicy Kujaw. Bliskość kluczowych arterii drogowych pozwoli również sprawnie dotrzeć do regionu centralnej Polski, czy Śląska.

Pierwszy park, nie pierwsza realizacja. Rozpoczęta realizacja będzie pierwszym parkiem Panattoni w gminie Dragacz, ale nie pierwszą inwestycją w regionie. W 2019 roku deweloper ukończył budowę fabryki  w Grudziądzu dla firmy Kitron, skandynawskiego producenta elektroniki m.in. dla firm z sektora obronnego, lotniczego, medycznego, motoryzacyjnego i telekomunikacyjnego. Wybudowany w formule BTS (built-to-suit) zakład został całkowicie dopasowany do potrzeb technologicznych Kitron - zautomatyzowanej produkcji i koncepcji czwartej rewolucji przemysłowej, a wnętrze budynku miejscami bardziej przypomina sterylne laboratorium niż typowy zakład produkcyjny. Obiekt wyposażono m.in. w systemy kontroli temperatury i wilgotności realizowane przez centrale wentylacyjne, rozbudowaną sieć koryt kablowych, instalację sprężonego powietrza i próżni czy pomieszczenie suszarni z dopuszczalną temperaturą 75 °C w środku. Dodatkowo w hali zastosowano antyelektrostatyczną posadzkę żywiczną ESD.

W połowie drogi do miliona. Panattoni już dostarczyło w województwie kujawsko-pomorskim ponad 300 000 m kw., a realizacja parku w gminie Dragacz oraz innych trwających inwestycji pozwoli przekroczyć pół miliona m kw. Deweloper buduje m.in. Panattoni Park Toruń II, w których powierzchnię już wynajęli dwaj liderzy z sektora logistyki oraz Panattoni Park  Bydgoszcz IV, gdzie 20 500 m kw. zajęła firma specjalizująca się w produkcji zaawansowanych technicznie konstrukcji metalowych. Pozycję dewelopera w regionie potwierdza także największa umowa najmu na rynku powierzchni przemysłowych w 2021 roku - 140 000 m kw. przez Zalando w ramach obiektu BTS w stolicy Kujaw.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Przemysł

Koszty instalacji robotów wciąż zbyt wysokie dla firm. Są one jednak świadome konieczności takich inwestycji

Koszty pracy ludzkiej są nadal niskie, a korzyść z instalacji robota na linii produkcyjnej nie jest jeszcze tak duża. To – według raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego – jedna z głównych barier w procesie robotyzacji w Polsce. Jednak dynamicznie rosnące średnie i minimalne wynagrodzenie, a także pogłębiający się niedobór pracowników mogą powoli tę tendencję zmieniać na korzyść robotów. Poza kwestią kosztową wadami, które widzą przedstawiciele firm przemysłowych, są m.in. zależność od stabilnych dostaw energii i technologii zagranicznych dostawców. Problemem nie są jednak kwestie obaw co do wpływu robotów na rynek pracy.

Zdrowie

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ćwiczą techniki zabiegowe ratujące życie pacjentów. W centrum szkoleniowym odwzorowywane są najcięższe przypadki

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca. – Szkolenia to podstawa naszego funkcjonowania – podkreśla prof. dr hab. n. med. Robert Gałązkowski, koordynator Mobilnej grupy zabezpieczenia medycznego i wieloletni dyrektor LPR. Lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarze rozpoczęli szkolenia w warszawskim Centrum Edukacji Medycznej – specjalistycznym ośrodku Grupy LUX MED, gdzie mogą ćwiczyć najtrudniejsze techniki zabiegowe, ratujące życie pacjentów, w warunkach jak najbardziej odwzorowujących realia.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.