Komunikaty PR

STORIA. Willowa dzielnica Gdańska z nową realizacja mieszkaniową Reapolis

2024-05-13  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

STORIA. Willowa dzielnica Gdańska z nową realizacja mieszkaniową Reapolis 

Zdejcia: 

Onedrive: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jNonEhEzE4jzja_LYw?e=byVIGX

Wetransfer: https://we.tl/t-l6Doz6dUAA 

 

Trójmiejski deweloper REAPOLIS przygotował drugą inwestycję w gdańskiej dzielnicy Aniołki - STORIA. Inwestycja potwierdza wysoki poziom realizowanych projektów, doskonałe wyczucie klimatu i charakteru dzielnicy, a także wprowadza rozwiązania podnoszące komfort życia przyszłych mieszkańców.

STORIĘ tworzą cztery budynki o kameralnej, niskiej zabudowie, w których znajdują się 52 mieszkania o powierzchni od 25 do 67 mkw. Budynki charakteryzują się zróżnicowaną architekturą, dopasowaną estetycznie do miejsca, w którym powstają. Elewacja budynku położonego w ciągu ulicy Orzeszkowej została wykonana z cegły, połączonej z drewnianym belkowaniem w stylu muru pruskiego. Pozostałe budynki nawiązują charakterem do okolicznej zabudowy ulicy Śniadeckich. Cały teren STORII został wyłączony z ruchu samochodów: wszystkie miejsca parkingowe znajdują się w dwóch podziemnych halach garażowych, gdzie zlokalizowane się także komórki lokatorskie. 

Przy tworzeniu koncepcji osiedla naszym celem było połączenie architektury współczesnej z uszanowaniem architektury historycznej, typowej dla dzielnicy Gdańsk Aniołki – mówi architekt Monika Stawska z gdyńskiego biura projektowego Architektownia. Stąd, pomimo że wszystkie cztery budynki mają tę samą bryłę, przy zastosowaniu innego materiału wykończenia elewacji otrzymaliśmy dwa różne, a jednak spójne efekty wizualne. Zupełnie inny odbiór osiedla jest od ul. Orzeszkowej, niż od ulicy Śniadeckich. Od strony ul. Orzeszkowej, przy zastosowaniu historyzujących elementów, takich jak cegła i drewno w układzie szachulcowym oraz kute balustrady budynek idealnie wpisuje się w ciąg oryginalnych budynków z przełomu XIX i XX wieku. W ten sposób zachowaliśmy charakter ulicy i uszanowaliśmy historię. 

Spadek terenu, na jakim znajduje się STORIA, został wykorzystany do stworzenia dwóch stref ogólnodostępnego patio. Na górnym tarasie znajdują się zadaszone konstrukcje do sąsiedzkich spotkań oraz huśtawka, a na dolnym poziomie stworzono zaciszne miejsca wypoczynku z fontanną. Oba tarasy atrialnego patio łączą Stopnie Towarzyskie i Schody Inspiracji Literackich oraz meandrująca wśród zieleni zjeżdżalnia – przygotowana z myślą nie tylko o dzieciach. Całość wypełniona jest atrakcyjnie zaaranżowaną roślinnością, obejmującą kwiaty, krzewy oraz wysokie drzewa. 

Atrakcyjność STORII podnosi STORIA CLUB, czyli elegancka sala klubowa oraz strefa fitness z sauną. W sali klubowej do dyspozycji mieszkańców jest przytulna część z wygodnymi kanapami, fotelami i TV, bilard i stół do gry w piłkarzyki oraz zaplecze kuchenne z okazałym stołem barowym, ekspresem do kawy, lodówką na wino i kostkarką do lodu. Tutaj też znajduje się biblioteczka, w której swoje miejsce znalazły wszystkie woluminy wymienione na schodach literackich inspiracji.

Zależało nam, aby historia wkroczyła również do wnętrz budynków – podkreśla Monika Stawska. Części wspólne, jak klatki schodowe i korytarze, utrzymane są w stylistyce wnętrz charakterystycznych dla kamienic mieszczańskich 20-lecia międzywojennego. Sala klubowa, dostępna jedynie dla mieszkańców STORII, utrzymana została w klimacie eleganckich restauracji okresu międzywojennego. Co bardziej dociekliwi znajdą tu inspirację wnętrzami hotelu Bristol w Warszawie. 

Wszystkie lokale na parterach mają zapewnione przydomowe ogródki, a mieszkania na wyższych kondygnacjach oferują ich mieszkańcom przestronne balkony. Na osiedlu dostępne są lokale 1-, 2- i 3-pokojowe. Wszystkie budynki są wyposażone w cichobieżne windy docierające z hali garażowej do drugiego piętra.

STORIA to także projekt, spełniający wszystkie najnowsze trendy w budownictwie ekologicznym i naturalnym. Źródła oświetlenia w częściach wspólnych wykorzystują technologię LED, a na klatkach oświetlenie uruchamiane jest poprzez czujniki ruchu. Inwestor zadbał także, aby powierzchnia biologicznie czynna przekraczała normy określone dla działki, na którym inwestycja została zrealizowana. Łącznie jej tereny zielone obejmują blisko 35% powierzchni. Na terenie osiedla powstały ogrody deszczowe i dachy zielone, realizujące nie tylko atrybuty ekologii, ale także podnoszące estetykę STORII. Podłoże ogrodów zostało specjalnie dobrane, aby zapewnić najwyższy stopień naturalnego magazynowania wody, co pozwala utrzymać zieleń przy znacznie niższym zapotrzebowaniu w dodatkowe źródło nawadniania niż w przypadku standardowego podłoża. Ogrody deszczowe obsadzone zostały hydrofitową roślinnością przybrzeżną, która nie tylko przeciwdziała odpływowi wody z działki, ale także usuwa z niej zanieczyszczenia i naturalnie podnosi jakość odprowadzanej z działki wody. Do nasadzeń użyto mięty wodnej, niezapominajki błotnej, kozełka lekarskiego, krwawnicy pospolitej, trzciny, sitowia i wierzbownicy drobnokwiatowej. Co ważne, zieleń i ogrody deszczowe zostały tak zaplanowane, aby w pełni realizować założenia gdańskiego Systemu Powierzchniowej Retencji Miejskiej, tak istotnej dla miasta charakteryzującego się wysokimi spadkami terenu, jakim jest Gdańsk. Zagospodarowanie części wspólnych osiedla pozwoliło na stworzenie przyjaznych miejsc wypoczynku w otoczeniu natury. Na mieszkańców czeka prywatny ogród, który wypełniają krzewy (laurowiśnia, jodła koreańska, sosna górska), krzewy bogatokwiatowe (hortensja bukietowa, lawenda), ozdobne trawy (ostnica mocna, wydmuchrzyca piaskowa), drzewa (surmia bigoniowa, śliwa wiśniowa) oraz liczne kwiaty i byliny.

Aniołki, w których położona jest STORIA to jedna z najbardziej malowniczych, a zarazem ustronnych dzielnic Gdańska, która łączy willowy charakter otoczenia, bliskość natury oraz łatwy dostęp do centrum miasta. Równocześnie Aniołki to historyczna dzielnica, która z uwagi na bliskość ośrodków naukowych i szpitala od wieków skupia gdańską inteligencję. Dzielnica położona jest w pobliżu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego oraz Politechniki Gdańskiej. W okolicy znajdują się także liczne obiekty sportowe, pozwalające czerpać z życia pełną piersią - kryta pływalnia Politechniki Gdańskiej, wielofunkcyjny stadion miejski i klub tenisowy. Dodatkowym walorem jest rozciągający się w bezpośrednim sąsiedztwie STORII Trójmiejski Park Krajobrazowy, który oferuje doskonałe warunki do uprawiania kolarstwa górskiego, biegów przełajowych czy spacerów rekreacyjnych. Wytchnieniu sprzyjają także cztery miejskie parki, położone na terenie dzielnicy. 

Aniołki to dzielnica doskonale skomunikowana dzięki połączeniom tramwajowym, autobusowym i Szybkiej Kolei Miejskiej, a Stare Miasto z licznymi zabytkami oraz tętniące życiem Młode Miasto z klubami muzycznymi i terenami nadwodnymi są dostępne w czasie zaledwie kilkuminutowego spaceru.

Podobnie, jak w poprzednich naszych projektach, tak i w STORII postawiliśmy sobie za cel doskonałe dopasowanie architektury i charakteru inwestycji do lokalizacji, pragnąc oddać swoisty genius loci historycznej dzielnicy Gdańska w naszych nowych budynkach – podkreśla Mirosław Zalewski, Prezes Zarządu Reapolis, inwestora STORII. Od 2012 roku poprzez nasze inwestycje tworzymy dla klientów dobre miejsca do życia i wierzę, że dzięki połączeniu nowoczesnych rozwiązań z szacunkiem dla charakteru dzielnicy, ta inwestycja będzie dla przyszłych mieszkańców miejscem nie tylko dobrym, ale również wyjątkowym.

Inwestor, z myślą o przyszłych mieszkańcach STORII, postawił ponadto na budowanie dobrych relacji z sąsiedztwem inwestycji. Od początku nawiązał współpracę z Radą Dzielnicy Aniołki, wspierając jej inicjatywy. Zaangażował także gdańskich artystów z grupy „Dźwigamy”, którzy na osiedlu przygotowali oryginalny mural z elementami nawiązującymi wprost do Aniołek: od oczywistych skrzydeł, przez stoczniowe żurawie widoczne z okien osiedla, aż po cytat Artura Schopenhauera, którego rodzinna historia była związana z tą częścią Gdańska. Zebrał także i opublikował online nieznane historie bezpośrednio związane z dzielnicą, obiektami oraz ludźmi, którzy w przeszłości wywarli istotny wpływ na Gdańsk i dzielnicę.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy Biuro prasowe
2024-07-22 | 15:00

Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy

Z okazji 20-lecia, przypadającego na 2024 rok, OKAM zorganizował sportowe wyzwanie, połączone z działaniami CSR. Przez cztery letnie miesiące pracownicy OKAM dążą do zdobycia 20 tys.
Nieruchomości Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi
2024-07-22 | 10:30

Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi

Kompleks hotelowo-rekreacyjny, Termy Karkonosze Resort & Spa to oaza spokoju i równowagi, skomponowana z dwóch unikatowych stref – kameralnych willi i luksusowego hotelu.
Nieruchomości Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?
2024-07-22 | 01:00

Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?

Katastrofy budowlane i nieszczęśliwe wypadki, takie jak pożary, wybuch gazu czy te wynikające z błędów ludzkich, stanowią poważne wyzwania dla bezpieczeństwa konstrukcji oraz jej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.