Syrena Invest zaprasza artystów do współpracy – konkurs na projekt muralu
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Syrena Invest ogłasza konkurs na projekt muralu artystycznego, który ozdobi zachodnią elewację budynku Racławicka 7. Kameralna inwestycja wkracza w końcowy etap realizacji. Ze względu na charakter Starego Mokotowa tematyka muralu obejmie wizerunek sanitariuszki z mokotowskich oddziałów Powstania Warszawskiego. Autor zwycięskiego projektu otrzyma nagrodę w wysokości 5000 zł. Termin składania prac upływa 12 kwietnia.
Najnowsza inwestycja firmy Syrena Invest Racławicka 7, której zakończenie przewidziane jest na listopad br., płynnie wkomponowuje się w istniejącą zabudowę uzupełniając pierzeję ulicy Racławickiej. Aby podkreślić dzieje dzielnicy, które mocno zapisały się na kartach historii Warszawy, deweloper podjął decyzję o zagospodarowaniu bocznej ściany budynku na mural. Konkurs na jego projekt został objęty patronatem honorowym Burmistrza Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, Rafała Miastowskiego.
– Zdajemy sobie sprawę, jakie znaczenie dla Warszawy ma Stary Mokotów i jego historia, dlatego chcielibyśmy, aby nasza inwestycja, która powstaje w dzielnicy naznaczonej heroizmem, mogła poprzez sztukę nawiązywać do jej dziejów, a jednocześnie podkreślać kulturę i wspaniałe ludzkie historie. Racławicka 7 to szczególny projekt w ofercie Syrena Invest – mówi Marianelly Hernández Reyna, dyrektor generalna Syrena Invest.
Mural – szansa dla artystów
Generalny wykonawca realizuje wizję architektów, którzy zaprojektowali fasadę budynku w odcieniach grafitu, antracytu, bieli i piaskowca wykończoną częściowo szlachetnymi tynkami i płytami elewacyjnymi, a na poziomie przyziemia akcentami w kolorze starego złota. Obróbki blacharskie, przegrody balkonowe i szklane balustrady zwieńczą metalowe elementy w kolorze antracytu. Wschodnią elewację budynku inwestor przeznaczył na przestrzeń twórczą. Konkursowy mural powinien przedstawiać w sposób symboliczny sanitariuszkę z mokotowskich oddziałów powstańczych.
– Rolą deweloperów jest wprowadzanie ofert mieszkaniowych, które będą uwzględniały potrzeby klientów, ale też lokalne aspekty i tradycje danego miejsca. Dlatego oddajemy przestrzeń w ręce artystów, by poprzez zadaną tematykę mogli sięgnąć i nawiązać do historii, a zarazem wypróbować sił twórczych w przestrzeni miejskiej. Jestem przekonana, że stworzymy wspólnie wyjątkowe dzieło – zachęca Marianelly Hernández Reyna.
Założeniem Syreny Invest jest utrzymanie muralu w kolorystyce sepii, by harmonijnie wpisać się w założenia architektów budynku i prestiżowy charakter dzielnicy. Jest o co walczyć, zwycięski projekt urozmaici przestrzeń Warszawy, a jego autor otrzyma od dewelopera nagrodę w wysokości 5 000 zł.
Prace konkursowe należy nadsyłać do 12 kwietnia, oceni je Jury powołane przez organizatora, którego decyzja zostanie ogłoszona tydzień później - 19 kwietnia. Szczegółowe informacje na temat konkursu i regulamin znajdują się na stronie Zaprojektuj mural dla inwestycji Racławicka 7 - Syrena Invest.
O inwestycji
Warto, aby twórcy zwrócili uwagę na inspirowane stylem art deco przestrzenie wspólne inwestycji Racławicka 7, które zostaną wykończone wysokiej jakości elementami i dekoracjami, balustradami z drewnianymi pochwytami, dużymi taflami luster i elementami oświetleniowymi. Kolorystyka wnętrz w odcieniach stonowanej bieli, szarości i złota stworzy spójną całość z elewacją zewnętrzną, a zaproponowane materiały nadadzą budynkowi eleganckiego i nowoczesnego wyrazu.
Racławicka 7 to prestiżowa inwestycja, która charakteryzuje się najwyższą jakością pod względem formy, detali architektonicznych i zastosowanych materiałów. W 5-piętrowym budynku znajdzie się 20 jasnych apartamentów o zróżnicowanych metrażach, z balkonem lub tarasem, 19 lokali inwestycyjnych na przestrzeń biurową lub wynajem, 2 lokale usługowe oraz dwukondygnacyjny garaż podziemny na 43 miejsca.
Wizualizacje można znaleźć na stronie inwestycji.
* * *
Syrena Invest
Firma powstała w 2007 roku dzięki inicjatywie hiszpańskiego inwestora, którego zakres usług obejmuje budownictwo mieszkaniowe i usługowe, zarządzanie projektami i wsparcie inwestorskie. Deweloper posiada w portfolio m.in. cztery zrealizowane inwestycje w Warszawie, tj. budynek przy ul. Jaktorowskiej 8 na Woli ze 104 mieszkaniami i 10 lokalami usługowymi, część projektu urbanistycznego Miasteczko Wilanów - budynek z 67 mieszkaniami i 2 lokalami usługowymi i projekt przy ul. Mińskiej 45 na Pradze-Południe ze 156 mieszkaniami, 5 lokalami usługowymi i 5 biurami. Ostatnia zakończona inwestycja to Klukowska 54 na Targówku, która obejmuje 3 segmenty z 61 mieszkaniami i 85 miejscami postojowymi. Deweloper ma kilka projektów w przygotowaniu, z czego najbliższy z 49 mieszkaniami będzie realizowany na Grochowie. W ostatnim tygodniu został złożony wniosek o pozwolenie na jego budowę. Syrena Invest jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich i Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.