Komunikaty PR

Syrena Invest zaprasza artystów do współpracy – konkurs na projekt muralu

2024-03-26  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kuźma-Filipek
Lawenda Public Relations

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com

Syrena Invest ogłasza konkurs na projekt muralu artystycznego, który ozdobi zachodnią elewację budynku Racławicka 7. Kameralna inwestycja wkracza w końcowy etap realizacji. Ze względu na charakter Starego Mokotowa tematyka muralu obejmie wizerunek sanitariuszki z mokotowskich oddziałów Powstania Warszawskiego. Autor zwycięskiego projektu otrzyma nagrodę w wysokości 5000 zł. Termin składania prac upływa 12 kwietnia.

Najnowsza inwestycja firmy Syrena Invest Racławicka 7, której zakończenie przewidziane jest na listopad br., płynnie wkomponowuje się w istniejącą zabudowę uzupełniając pierzeję ulicy Racławickiej. Aby podkreślić dzieje dzielnicy, które mocno zapisały się na kartach historii Warszawy, deweloper podjął decyzję o zagospodarowaniu bocznej ściany budynku na mural. Konkurs na jego projekt został objęty patronatem honorowym Burmistrza Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, Rafała Miastowskiego.

Zdajemy sobie sprawę, jakie znaczenie dla Warszawy ma Stary Mokotów i jego historia, dlatego  chcielibyśmy, aby nasza inwestycja, która powstaje w dzielnicy naznaczonej heroizmem, mogła poprzez sztukę nawiązywać do jej dziejów, a jednocześnie podkreślać kulturę i wspaniałe ludzkie historie. Racławicka 7 to szczególny projekt w ofercie Syrena Invest – mówi Marianelly Hernández Reyna, dyrektor generalna Syrena Invest.

Mural – szansa dla artystów

Generalny wykonawca realizuje wizję architektów, którzy zaprojektowali fasadę budynku w odcieniach grafitu, antracytu, bieli i piaskowca wykończoną częściowo szlachetnymi tynkami i płytami elewacyjnymi, a na poziomie przyziemia akcentami w kolorze starego złota. Obróbki blacharskie, przegrody balkonowe i szklane balustrady zwieńczą metalowe elementy w kolorze antracytu. Wschodnią elewację budynku inwestor przeznaczył na przestrzeń twórczą. Konkursowy mural powinien przedstawiać w sposób symboliczny sanitariuszkę z mokotowskich oddziałów powstańczych.

Rolą deweloperów jest wprowadzanie ofert mieszkaniowych, które będą uwzględniały potrzeby klientów, ale też lokalne aspekty i tradycje danego miejsca. Dlatego oddajemy przestrzeń w ręce artystów, by poprzez zadaną tematykę mogli sięgnąć i nawiązać do historii, a zarazem wypróbować sił twórczych w przestrzeni miejskiej. Jestem przekonana, że stworzymy wspólnie wyjątkowe dzieło  – zachęca Marianelly Hernández Reyna.

Założeniem Syreny Invest jest utrzymanie muralu w kolorystyce sepii, by harmonijnie wpisać się w założenia architektów budynku i prestiżowy charakter dzielnicy. Jest o co walczyć, zwycięski projekt urozmaici przestrzeń Warszawy, a jego autor otrzyma od dewelopera nagrodę w wysokości 5 000 zł. 

Prace konkursowe należy nadsyłać do 12 kwietnia, oceni je Jury powołane przez organizatora, którego decyzja zostanie ogłoszona tydzień później - 19 kwietnia. Szczegółowe informacje na temat konkursu i regulamin znajdują się na stronie Zaprojektuj mural dla inwestycji Racławicka 7 - Syrena Invest.

O inwestycji

Warto, aby twórcy zwrócili uwagę na inspirowane stylem art deco przestrzenie wspólne inwestycji Racławicka 7, które zostaną wykończone wysokiej jakości elementami i dekoracjami, balustradami z drewnianymi pochwytami, dużymi taflami luster i elementami oświetleniowymi. Kolorystyka wnętrz w odcieniach stonowanej bieli, szarości i złota stworzy spójną całość z elewacją zewnętrzną, a zaproponowane materiały nadadzą budynkowi eleganckiego i nowoczesnego wyrazu.

Racławicka 7 to prestiżowa inwestycja, która charakteryzuje się najwyższą jakością pod względem formy, detali architektonicznych i zastosowanych materiałów. W 5-piętrowym budynku znajdzie się 20 jasnych apartamentów o zróżnicowanych metrażach, z balkonem lub tarasem, 19 lokali inwestycyjnych na przestrzeń biurową lub wynajem, 2 lokale usługowe oraz dwukondygnacyjny garaż podziemny na 43 miejsca.

Wizualizacje można znaleźć na stronie inwestycji.

* * *

Syrena Invest

Firma powstała w 2007 roku dzięki inicjatywie hiszpańskiego inwestora, którego zakres usług obejmuje budownictwo mieszkaniowe i usługowe, zarządzanie projektami i wsparcie inwestorskie. Deweloper posiada w portfolio m.in. cztery zrealizowane inwestycje w Warszawie, tj. budynek przy ul. Jaktorowskiej 8 na Woli ze 104 mieszkaniami i 10 lokalami usługowymi, część projektu urbanistycznego Miasteczko Wilanów - budynek z 67 mieszkaniami i 2 lokalami usługowymi i projekt przy ul. Mińskiej 45 na Pradze-Południe ze 156 mieszkaniami, 5 lokalami usługowymi i 5 biurami. Ostatnia zakończona inwestycja to Klukowska 54 na Targówku, która obejmuje 3 segmenty z 61 mieszkaniami i 85 miejscami postojowymi. Deweloper ma kilka projektów w przygotowaniu, z czego najbliższy z 49 mieszkaniami będzie realizowany na Grochowie. W ostatnim tygodniu został złożony wniosek o pozwolenie na jego budowę. Syrena Invest jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich i Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lawenda Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.