Komunikaty PR

Syrena Invest zaprasza artystów do współpracy – konkurs na projekt muralu

2024-03-26  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kuźma-Filipek
Lawenda Public Relations

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com

Syrena Invest ogłasza konkurs na projekt muralu artystycznego, który ozdobi zachodnią elewację budynku Racławicka 7. Kameralna inwestycja wkracza w końcowy etap realizacji. Ze względu na charakter Starego Mokotowa tematyka muralu obejmie wizerunek sanitariuszki z mokotowskich oddziałów Powstania Warszawskiego. Autor zwycięskiego projektu otrzyma nagrodę w wysokości 5000 zł. Termin składania prac upływa 12 kwietnia.

Najnowsza inwestycja firmy Syrena Invest Racławicka 7, której zakończenie przewidziane jest na listopad br., płynnie wkomponowuje się w istniejącą zabudowę uzupełniając pierzeję ulicy Racławickiej. Aby podkreślić dzieje dzielnicy, które mocno zapisały się na kartach historii Warszawy, deweloper podjął decyzję o zagospodarowaniu bocznej ściany budynku na mural. Konkurs na jego projekt został objęty patronatem honorowym Burmistrza Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, Rafała Miastowskiego.

Zdajemy sobie sprawę, jakie znaczenie dla Warszawy ma Stary Mokotów i jego historia, dlatego  chcielibyśmy, aby nasza inwestycja, która powstaje w dzielnicy naznaczonej heroizmem, mogła poprzez sztukę nawiązywać do jej dziejów, a jednocześnie podkreślać kulturę i wspaniałe ludzkie historie. Racławicka 7 to szczególny projekt w ofercie Syrena Invest – mówi Marianelly Hernández Reyna, dyrektor generalna Syrena Invest.

Mural – szansa dla artystów

Generalny wykonawca realizuje wizję architektów, którzy zaprojektowali fasadę budynku w odcieniach grafitu, antracytu, bieli i piaskowca wykończoną częściowo szlachetnymi tynkami i płytami elewacyjnymi, a na poziomie przyziemia akcentami w kolorze starego złota. Obróbki blacharskie, przegrody balkonowe i szklane balustrady zwieńczą metalowe elementy w kolorze antracytu. Wschodnią elewację budynku inwestor przeznaczył na przestrzeń twórczą. Konkursowy mural powinien przedstawiać w sposób symboliczny sanitariuszkę z mokotowskich oddziałów powstańczych.

Rolą deweloperów jest wprowadzanie ofert mieszkaniowych, które będą uwzględniały potrzeby klientów, ale też lokalne aspekty i tradycje danego miejsca. Dlatego oddajemy przestrzeń w ręce artystów, by poprzez zadaną tematykę mogli sięgnąć i nawiązać do historii, a zarazem wypróbować sił twórczych w przestrzeni miejskiej. Jestem przekonana, że stworzymy wspólnie wyjątkowe dzieło  – zachęca Marianelly Hernández Reyna.

Założeniem Syreny Invest jest utrzymanie muralu w kolorystyce sepii, by harmonijnie wpisać się w założenia architektów budynku i prestiżowy charakter dzielnicy. Jest o co walczyć, zwycięski projekt urozmaici przestrzeń Warszawy, a jego autor otrzyma od dewelopera nagrodę w wysokości 5 000 zł. 

Prace konkursowe należy nadsyłać do 12 kwietnia, oceni je Jury powołane przez organizatora, którego decyzja zostanie ogłoszona tydzień później - 19 kwietnia. Szczegółowe informacje na temat konkursu i regulamin znajdują się na stronie Zaprojektuj mural dla inwestycji Racławicka 7 - Syrena Invest.

O inwestycji

Warto, aby twórcy zwrócili uwagę na inspirowane stylem art deco przestrzenie wspólne inwestycji Racławicka 7, które zostaną wykończone wysokiej jakości elementami i dekoracjami, balustradami z drewnianymi pochwytami, dużymi taflami luster i elementami oświetleniowymi. Kolorystyka wnętrz w odcieniach stonowanej bieli, szarości i złota stworzy spójną całość z elewacją zewnętrzną, a zaproponowane materiały nadadzą budynkowi eleganckiego i nowoczesnego wyrazu.

Racławicka 7 to prestiżowa inwestycja, która charakteryzuje się najwyższą jakością pod względem formy, detali architektonicznych i zastosowanych materiałów. W 5-piętrowym budynku znajdzie się 20 jasnych apartamentów o zróżnicowanych metrażach, z balkonem lub tarasem, 19 lokali inwestycyjnych na przestrzeń biurową lub wynajem, 2 lokale usługowe oraz dwukondygnacyjny garaż podziemny na 43 miejsca.

Wizualizacje można znaleźć na stronie inwestycji.

* * *

Syrena Invest

Firma powstała w 2007 roku dzięki inicjatywie hiszpańskiego inwestora, którego zakres usług obejmuje budownictwo mieszkaniowe i usługowe, zarządzanie projektami i wsparcie inwestorskie. Deweloper posiada w portfolio m.in. cztery zrealizowane inwestycje w Warszawie, tj. budynek przy ul. Jaktorowskiej 8 na Woli ze 104 mieszkaniami i 10 lokalami usługowymi, część projektu urbanistycznego Miasteczko Wilanów - budynek z 67 mieszkaniami i 2 lokalami usługowymi i projekt przy ul. Mińskiej 45 na Pradze-Południe ze 156 mieszkaniami, 5 lokalami usługowymi i 5 biurami. Ostatnia zakończona inwestycja to Klukowska 54 na Targówku, która obejmuje 3 segmenty z 61 mieszkaniami i 85 miejscami postojowymi. Deweloper ma kilka projektów w przygotowaniu, z czego najbliższy z 49 mieszkaniami będzie realizowany na Grochowie. W ostatnim tygodniu został złożony wniosek o pozwolenie na jego budowę. Syrena Invest jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich i Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lawenda Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy Biuro prasowe
2024-07-22 | 15:00

Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy

Z okazji 20-lecia, przypadającego na 2024 rok, OKAM zorganizował sportowe wyzwanie, połączone z działaniami CSR. Przez cztery letnie miesiące pracownicy OKAM dążą do zdobycia 20 tys.
Nieruchomości Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?
2024-07-22 | 01:00

Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?

Katastrofy budowlane i nieszczęśliwe wypadki, takie jak pożary, wybuch gazu czy te wynikające z błędów ludzkich, stanowią poważne wyzwania dla bezpieczeństwa
Nieruchomości Warszawa okiem dewelopera – dlaczego warto tam kupić mieszkanie
2024-07-22 | 01:00

Warszawa okiem dewelopera – dlaczego warto tam kupić mieszkanie

Ludność Warszawy sukcesywnie wzrasta. Według danych GUS w 2015 r. w stolicy mieszkało ok. 1,63 mln osób, w 2020 r. było ich już ok. 1,79 mln, a w 2023 r. –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.