Komunikaty PR

Sztuka, harmonia i barwy natury. Tak będzie wyglądać AC Marriott w Krakowie

2020-05-13  |  17:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania pras ( 0.33 MB )

Hotel AC Marriott Kraków powstaje przy Al. 3 Maja, nieopodal Parku Jordana i Błoni Krakowskich. To największy obiekt tej sieci w Europie. Do dyspozycji gości przeznaczonych zostanie 300 pokoi, basen wraz ze strefą SPA, sale konferencyjne, miejsca do wspólnej pracy oraz sklep i biblioteka. Oto, jak będą prezentować się wnętrza hotelu.

Inwestorowi zależało na zachowaniu spójności i konsekwencji na terenie całego hotelu. Miał być wyrafinowany, elegancki, ale pozbawiony zbędnego przepychu, utrzymany w duchu luksusowego minimalizmu. Projekt wnętrz powierzono pracowni Tremend, która specjalizuje się w architekturze obiektów komercyjnych i ma w swoim portfolio między innymi  realizacje w Paryżu, Budapeszcie czy we Lwowie.

Inwestorem jest spółka z Grupy Portfel Inwestycyjny działająca na rynku polskim od blisko 10 lat. W ostatnim czasie, zainwestowała kilkaset milionów złotych w rozmaite projekty deweloperskie, a obecnie tworzy grupę hotelową. Grupa Portfel Inwestycyjny powstała z inicjatywy Macieja Zientary, bankiera inwestycyjnego, przedsiębiorcy, zarządzającego funduszami inwestycyjnymi. Za uruchomienie i zarządzanie obiektem odpowiada spółka operatorska z grupy Portfela Inwestycyjnego – Portfel Inwestycyjny Management zarządzana przez Agnieszkę Dąbrowską. To już trzeci obiekt spółki PI Management pod marką Marriott.

Inspiracje z natury

Przyjemna dla oka, paleta barw sprzyja wyciszeniu i relaksacji. Brązy, ciepłe biele i beże tworzą ponadczasową kompozycję, która stanowi idealne tło dla sztuki i dekoracyjnego oświetlenia, które przykuwają wzrok. Całości dopełniają elementy z drewna i duża ilość roślin w postaci ozdobnych monster w donicach oraz zielonych ścian.

Efekt WOW!

Już po przekroczeniu progu, goście mogą poczuć wyjątkowy rozmach, z którym zaprojektowano tę przestrzeń. Recepcję zdobi dekoracyjna, pozłacana instalacja. Od wejścia widoczny jest bar, w którym można się zrelaksować po męczącej podróży. Do dyspozycji dostępna jest również strefa coworkingowa, biblioteka oraz sklep przeznaczony wyłącznie dla gości hotelu. Architektom zależało nie tylko na pozytywnym pierwszym wrażeniu. W niszach i biblioteczkach na odwiedzających czekają niespodzianki w postaci obrazów i rzeźb. Hotel jest wypełniony sztuką, która na tle subtelnej kolorystyki wysuwa się na pierwszy plan.

Strefy wspólne

Hotel będzie wyposażony w sześć sal konferencyjnych - jedną dużą (z możliwością podziału na dwie części) oraz pięć o nieco mniejszej powierzchni. Podobnie jak w przypadku pozostałych części obiektu, tu również królują proste formy i subtelna paleta barw. Architekci zadbali o detale, które wprowadzają przytulny klimat, daleki od tradycyjnych biur. Wykładzina, ciężkie zasłony, drewniane okładziny ścienne i rośliny ozdobne ocieplają wnętrze i dodają mu przyjaznej atmosfery.

Czas na relaks!

Do dyspozycji gości dostępna będzie również strefa SPA, basen oraz siłownia. Tu również konsekwentnie zastosowano brązy i beże, dużą ilość drewna, a także naturalne ozdoby w postaci zielonych ścian. Ważną rolę odgrywa tu oświetlenie, które tworzy przyjemną atmosferę i uwydatnia elegancję zastosowanych materiałów.

Więcej na:

http://tremend.pl oraz https://www.facebook.com/pg/tremendarchitects/posts/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.