Komunikaty PR

Szukasz nowego mieszkania w Katowicach? Warto poznać ofertę tego dewelopera

2020-07-02  |  19:00
Biuro prasowe

Katowice to stolica aglomeracji górnośląskiej i jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Jeszcze do niedawna kojarzone głównie z górnictwem, dziś to miasto zieleni, kultury, wysoko wykwalifikowanych kadr i międzynarodowych firm. Nic dziwnego, że również rynek mieszkaniowy przeżywa tu prawdziwy rozkwit. Szeroką ofertę posiada tu m.in. Grupa Murapol. Co sprawia, że mieszkania tego dewelopera od lat cieszą się w Katowicach niesłabnącą popularnością?

Osoby, które odwiedzają Katowice po raz pierwszy lub po długiej przerwie, są często zaskoczone poziomem rozwoju i wszechobecną w tym mieście zielenią. Dla katowiczan powodem do dumy jest fakt, że blisko połowę powierzchni ich miasta stanowią parki, lasy i inne miejsca sprzyjające rekreacji. Dzięki temu lokatorzy nowych osiedli realizowanych w różnych częściach Katowic mają równie łatwy dostęp do terenów zielonych, znajdują się one niemal na każdym kroku. A to ważny aspekt dla osób szukających swojego wymarzonego M w tym mieście.

Mieszkania przy Parku Śląskim

- Nasi klienci przywiązują kluczową rolę do lokalizacji. Szukają ciszy, spokoju, zieleni, a jednocześnie chcą mieszkać blisko centrum – zauważa Marzena Olearczyk, kierownik katowickiego działu sprzedaży Grupy Murapol.  Z myślą o takich osobach deweloper realizuje w Katowicach swoje inwestycje, każdą z nich wyróżnia sąsiedztwo zieleni, a jednocześnie bogata infrastruktura zapewniająca codzienną wygodę. – Tuż przy Parku Śląskim, dającym 40% tlenu naszemu regionowi, powstaje osiedle Murapol Śląskie Ogrody. Przestrzeń przylegająca do inwestycji to doskonałe miejsce odpoczynku i relaksu. Można tu znaleźć wiele atrakcji dla rodzin, bezpieczne ścieżki rowerowe czy plenerowe siłownie. Zielone otoczenie to cecha charakterystyczna również dla naszych pozostałych osiedli w aktualnej ofercie: Murapol Nowy Bażantów oraz Dębowe Tarasy – podkreśla Marzena Olearczyk.

Doświadczenie, które budzi zaufanie

Murapol, jako jedna z pierwszych ogólnopolskich firm działających w tej branży, zawitał do Katowic ze swoją ofertą już w 2008 roku. Dziś ten deweloper jest w Katowicach uznaną marką, a dzięki ponad 12-letniej obecności w mieście, doradcy firmy doskonale diagnozują potrzeby tutejszych klientów i znają specyfikę lokalnego rynku mieszkaniowego. Nic dziwnego, że inwestycje Grupy Murapol cieszą się w Katowicach niesłabnącą popularnością. Wpływ na to mają zarówno wieloletnie doświadczenie, jak również  szeroki wybór oferowanych układów oraz metraży – najczęściej poszukiwanych przez klientów. Do tego dochodzi solidność i staranność realizacji oferowanych mieszkań.

Warto też zauważyć, że Murapol wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wsłuchuje się w ich potrzeby. – Mieszkańcy nowych osiedli w Katowicach często borykają się z problemem parkowania. W Murapolu o tym wiemy, dlatego planujemy nie tylko optymalną liczbę miejsc w podziemnych garażach, ale również miejsc zewnętrznych. Przykładowo nasza inwestycja Murapol Nowy Bażantów przewiduje ogromny bezpłatny parking dla lokatorów – zauważa Marzena Olearczyk.

Nowoczesne miasto świadomych klientów

Katowice są dziś kluczowym ośrodkiem gospodarczym w Polsce i mogą pochwalić się jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków pracy spośród największych polskich metropolii. Jak wynika z ostatnich badań w Polsce niższą stopę bezrobocia od Katowic mają jedynie Warszawa i Poznań. O atrakcyjności Katowic najlepiej świadczy fakt, że w ostatnich latach swoje siedziby założyło tu mnóstwo międzynarodowych firm. Najbardziej znane marki, które zainwestowały w Katowicach, to m.in. IBM, Unilever, Capgemini, Rockwell Automation, Oracle, PwC, Deloitte czy Fujitsu.

Swoista „moda na Katowice” wpływa na zainteresowanie mieszkaniami nie tylko osób szukających tu swojego wymarzonego M, ale też wśród osób zainteresowanych atrakcyjną formą ulokowania oszczędności. – W Murapolu nie zapominamy o osobach, które zakup mieszkania traktują jako inwestycję. W tym kontekście popularnością cieszy się zwłaszcza możliwość zakupu pakietu mieszkań w inwestycji Murapol Dębowe Tarasy, najbardziej prestiżowym osiedlu w Katowicach. Jego otoczenie sprzyja takiej decyzji, bo w sąsiedztwie znajdują się biurowce największych zagranicznych firm oraz korporacji. Nie może to dziwić, w końcu co roku przybywa u nas nowych miejsc pracy, a więc i specjalistów, którzy szukają dla siebie nowego mieszkania na wynajem – wyjaśnia Marzena Olearczyk.

Kreatywność, innowacje i zamiłowanie do wygody

Wysoki poziom życia w Katowicach zapewniają nie tylko rozwinięty rynek pracy i doskonała komunikacja, której pozazdrościć mogą mieszkańcy innych metropolii. Miasto słynie również z innowacji. Przykładowo, jako jedne z pierwszych w Polsce postawiło na ekologiczną sieć miejskich rowerów, którymi szybko można dojechać nie tylko do centrum, ale też oddalonych od niego osiedli. Katowice stoją również kulturą i to na najwyższym poziomie. Nie bez przyczyny UNESCO okrzyknęło je tytułem „miasta kreatywnego” w dziedzinie muzyki. Przyczyniły się do tego zarówno popularne na całym świecie festiwale jak Rawa Blues czy działalność jednej z najlepszych w Europie orkiestr symfonicznych. Ponadto kultowy Spodek regularnie odwiedzają gwiazdy polskiej i światowej sceny różnych gatunków. Zamiłowanie do kreatywności i wygody cechujące katowiczan widać również w tutejszych inwestycjach Grupy Murapol.

Pakiet antysmogowy i opcja smart home

Mieszkania oferowane przez dewelopera wpisują się w nowoczesne trendy i wyróżniają innowacyjnością oraz rozwiązaniami zapewniającym komfort życia codziennego. Murapol daje klientom dostęp do wielu ciekawych rozwiązań technologicznych. - Z roku na rok staramy się wprowadzać do naszych inwestycji  kolejne udogodnienia i inwestujemy w zadowolenie naszych klientów w Katowicach. Przykładowo na zauważalny problem zanieczyszczenia powietrza odpowiedzieliśmy pakietem antysmogowym w standardzie wyposażenia naszych mieszkań – podkreśla Marzena Olearczyk. Jak to działa? Nowoczesna technologia filtrów z nanowłókien chroni mieszkańców przed smogiem i nie tylko. Wbudowane w nawiewniki okien filtry gwarantują dodatkowo ochronę przed kurzem, roztoczami i owadami, zapewniając jednocześnie ciągły dopływ czystego powietrza. Ponadto klienci dewelopera mogą w części inwestycji skorzystać z opcji smart home, która pozwala zarówno w mieszkaniu jak i zdalnie, za pomocą np. tabletu sterować ogrzewaniem, wodą czy elektryką, a także na kontrolę zużycia mediów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.