Tower Investments sprzedaje firmie Budimex Nieruchomości działkę w Warszawie
Spółki z Grupy Tower Investments rozszerzają działalność w obszarze mieszkaniowo-usługowym. Tower Project sp z o.o. oraz Prystora 1 sp. z o.o. zawarły szereg umów z Budimex Nieruchomości sp. z o.o. dotyczących realizacji projektu mieszkaniowego przy Alejach Jerozolimskich. Wartość działki, na której powstanie ponad 200 lokali mieszkalnych, wynosi 21 mln zł. Akwizycja nieruchomości dla inwestorów z branży deweloperskiej, stanowi jeden z głównych obszarów działalności Tower Inwestments.
- Realizacja transakcji dotyczy sprzedaży nieruchomości o powierzchni 12861 m2 spółce Budimex Nieruchomości. Na działce docelowo powstanie ponad 200 lokali mieszkalnych. Udział projektów dla deweloperów mieszkaniowych w grupie Tower Investments, po udanych akwizycjach nieruchomości dla takich podmiotów jak Budimex Nieruchomości, YIT, SP Invest, czy Ama Bud, nabiera coraz większego znaczenia pod względem przychodów i zysków. Dostrzegamy ogromny popyt wśród deweloperów z tej branży i prowadzimy aktywne działania w celu pozyskania nowych lokalizacji – mówi Bartosz Kazimierczuk, prezes zarządu Tower Investments.
Działalność Tower Investments w segmencie związanym ze sprzedażą nieruchomości odbywa się na wielu płaszczyznach. W niektórych projektach proces kończy się na uzyskaniu stosownych decyzji administracyjnych i sprzedaży działek, w innych budowa i oddanie do użytkowania stanowi o zakończeniu inwestycji. Do tej pory spółka pozyskała do swojego portfolio projekty inwestycyjne w ramach których powstanie ponad 600 lokali mieszkalnych. – Drugi kwartał w Tower Investments to dynamiczny okres, w trakcie którego finalizowanych jest kilka inwestycji związanych z budownictwem mieszkaniowym jednocześnie. Podsumowanie tych transakcji powinno znaleźć swoje odzwierciedlenie w wynikach za pierwszy i drugi kwartał 2021 roku. Z doświadczeń ostatnich projektów można stwierdzić, że marże w tej kategorii są bardzo zadowalające – mówi Bartosz Kazimierczuk.
We wrześniu minionego roku Tower Investments, ogłosiło aktualizację strategii w ramach której spółka poza kontynuacją podstawowej działalności związanej z szeroko rozumianymi projektami deweloperskimi, rozszerzyła swoje usługi o produkcję spożywczą i delikatesy internetowe. Tym samym zostały powołane dwa podmioty - Deli 2 S.A. oraz Manufaktura Gessler S.A. - w których Tower Investments posiada większościowe udziały.
Delikatesy internetowe, które pół roku temu wystartowały pod adresem Deli2.pl, realizują zamówienia na terenie Warszawy i w jej okolicach. W przyszłości planowane jest zwiększenie zasięgu o kolejne lokalizacje na mapie Polski, przy założeniu dwóch aglomeracji rocznie.
Pomysł z produkcją słodyczy związany jest z kolei z przejęciem w 2019 roku zakładu produkcyjnego w okolicach Torunia. Obecnie wyroby cukiernicze pochodzące z Manufaktury Gessler oferowane są w kilku sieciach w Warszawie i okolicach, m.in. w API, Carrefour, Spar i Mokpol.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.