Tower Investments sprzedaje firmie Budimex Nieruchomości działkę w Warszawie
Spółki z Grupy Tower Investments rozszerzają działalność w obszarze mieszkaniowo-usługowym. Tower Project sp z o.o. oraz Prystora 1 sp. z o.o. zawarły szereg umów z Budimex Nieruchomości sp. z o.o. dotyczących realizacji projektu mieszkaniowego przy Alejach Jerozolimskich. Wartość działki, na której powstanie ponad 200 lokali mieszkalnych, wynosi 21 mln zł. Akwizycja nieruchomości dla inwestorów z branży deweloperskiej, stanowi jeden z głównych obszarów działalności Tower Inwestments.
- Realizacja transakcji dotyczy sprzedaży nieruchomości o powierzchni 12861 m2 spółce Budimex Nieruchomości. Na działce docelowo powstanie ponad 200 lokali mieszkalnych. Udział projektów dla deweloperów mieszkaniowych w grupie Tower Investments, po udanych akwizycjach nieruchomości dla takich podmiotów jak Budimex Nieruchomości, YIT, SP Invest, czy Ama Bud, nabiera coraz większego znaczenia pod względem przychodów i zysków. Dostrzegamy ogromny popyt wśród deweloperów z tej branży i prowadzimy aktywne działania w celu pozyskania nowych lokalizacji – mówi Bartosz Kazimierczuk, prezes zarządu Tower Investments.
Działalność Tower Investments w segmencie związanym ze sprzedażą nieruchomości odbywa się na wielu płaszczyznach. W niektórych projektach proces kończy się na uzyskaniu stosownych decyzji administracyjnych i sprzedaży działek, w innych budowa i oddanie do użytkowania stanowi o zakończeniu inwestycji. Do tej pory spółka pozyskała do swojego portfolio projekty inwestycyjne w ramach których powstanie ponad 600 lokali mieszkalnych. – Drugi kwartał w Tower Investments to dynamiczny okres, w trakcie którego finalizowanych jest kilka inwestycji związanych z budownictwem mieszkaniowym jednocześnie. Podsumowanie tych transakcji powinno znaleźć swoje odzwierciedlenie w wynikach za pierwszy i drugi kwartał 2021 roku. Z doświadczeń ostatnich projektów można stwierdzić, że marże w tej kategorii są bardzo zadowalające – mówi Bartosz Kazimierczuk.
We wrześniu minionego roku Tower Investments, ogłosiło aktualizację strategii w ramach której spółka poza kontynuacją podstawowej działalności związanej z szeroko rozumianymi projektami deweloperskimi, rozszerzyła swoje usługi o produkcję spożywczą i delikatesy internetowe. Tym samym zostały powołane dwa podmioty - Deli 2 S.A. oraz Manufaktura Gessler S.A. - w których Tower Investments posiada większościowe udziały.
Delikatesy internetowe, które pół roku temu wystartowały pod adresem Deli2.pl, realizują zamówienia na terenie Warszawy i w jej okolicach. W przyszłości planowane jest zwiększenie zasięgu o kolejne lokalizacje na mapie Polski, przy założeniu dwóch aglomeracji rocznie.
Pomysł z produkcją słodyczy związany jest z kolei z przejęciem w 2019 roku zakładu produkcyjnego w okolicach Torunia. Obecnie wyroby cukiernicze pochodzące z Manufaktury Gessler oferowane są w kilku sieciach w Warszawie i okolicach, m.in. w API, Carrefour, Spar i Mokpol.

Ceny ofertowe nowych mieszkań – listopad 2023 (wstępne dane)

Jakub Grabara wzmacnia dział inwestycyjny AXI IMMO

Sobota mieszkaniowych okazji inwestycyjnych z Szymonem Marciniakiem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Demografia, zdrowie, edukacja i ekologia. Nowe technologie mają coraz większe znaczenie dla rozwiązywania najbardziej palących problemów
O pozytywnym wpływie technologii na biznes mówi się od dawna, za czym idą rosnące z roku na rok inwestycje przedsiębiorstw w ten obszar, m.in. chmurę czy sztuczną inteligencję. Coraz częściej nowe technologie znajdują także zastosowanie w rozwiązywaniu palących problemów globalnych. Pracują nad nimi zarówno duże korporacje, naukowcy i studenci, jak i start-upy z całego świata. – Nowe technologie posiadają ogromny potencjał w przekształcaniu i wspieraniu kluczowych obszarów społeczno-gospodarczych, takich jak edukacja, zdrowie, środowisko i gospodarka – mówi Alicja Tatarczuk z Huaweia. Koncern szuka takich innowacyjnych pomysłów wśród młodych naukowców w swoim konkursie Tech4Good, który jest częścią programu Seeds for the Future.
Handel
W okresie okołoświątecznym Polacy generują duże ilości elektroodpadów. Połowa nie wie, że nie można ich wyrzucić do śmietnika

Polacy mają problem z prawidłowym wskazaniem elektroodpadów i nie do końca wiedzą, gdzie oddawać takie zużyte sprzęty – pokazuje badanie agencji badawczej Zymetria na zlecenie RLG. 34 proc. badanych przyznało, że zdarzyło im się źle zutylizować wyrzucane elektroodpady. Odpady, które najczęściej trafiają w nieodpowiednie miejsce, to m.in. kable, ładowarki czy słuchawki. – Podobnie jest z różnego rodzaju golarkami, lokówkami, zabawkami na baterie i innymi małymi sprzętami, czyli tym, co niebawem będziemy kupować pod choinkę – zauważa Monika Wyciechowska z RLG w Polsce. Jak wskazuje, ponad połowa Polaków nie wie, że starych sprzętów nie wolno wyrzucać do pięciu frakcji, ale trzeba je oddać do specjalnych punktów zbiórki.
Bankowość
Banki i fundusze skoncentrowane na zielonych aspektach finansowanych projektów. UE stawia przed nimi coraz więcej wymogów

Zielona transformacja w Europie odciska coraz mocniejsze piętno na wszystkich sektorach gospodarki, także w branży finansowej. Wchodzące w życie kolejne regulacje z jednej strony wymuszają na bankach i innych instytucjach uwzględnianie kwestii ESG przy podejmowaniu decyzji o udzielaniu firmom kredytu inwestycyjnego czy zakupie akcji lub obligacji spółek. Z drugiej strony kolejne dyrektywy i rozporządzenia tworzą podstawy do oceny stopnia „zieloności” projektów. Ekologizację branży ma wspomóc utworzona właśnie platforma koordynująca działania branży – POLSIF.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.