Komunikaty PR

Tower Investments sprzedaje firmie Budimex Nieruchomości działkę w Warszawie

2021-05-20  |  09:00
Biuro prasowe

 

Spółki z Grupy Tower Investments rozszerzają działalność w obszarze mieszkaniowo-usługowym. Tower Project sp z o.o. oraz Prystora 1 sp. z o.o. zawarły szereg umów z Budimex Nieruchomości sp. z o.o. dotyczących realizacji projektu mieszkaniowego przy Alejach Jerozolimskich. Wartość działki, na której powstanie ponad 200 lokali mieszkalnych, wynosi 21 mln zł. Akwizycja nieruchomości dla inwestorów z branży deweloperskiej, stanowi jeden z głównych obszarów działalności Tower Inwestments.

- Realizacja transakcji dotyczy sprzedaży nieruchomości o powierzchni 12861 m2 spółce Budimex Nieruchomości. Na działce docelowo powstanie ponad 200 lokali mieszkalnych. Udział projektów dla deweloperów mieszkaniowych w grupie Tower Investments, po udanych akwizycjach nieruchomości dla takich podmiotów jak Budimex Nieruchomości,  YIT, SP Invest, czy Ama Bud, nabiera coraz większego znaczenia pod względem przychodów i zysków. Dostrzegamy ogromny popyt wśród deweloperów z tej branży i prowadzimy aktywne działania w celu pozyskania nowych lokalizacji – mówi Bartosz Kazimierczuk, prezes zarządu Tower Investments.

Działalność Tower Investments w segmencie związanym ze sprzedażą nieruchomości odbywa się na wielu płaszczyznach. W niektórych projektach proces kończy się na uzyskaniu stosownych decyzji administracyjnych i sprzedaży działek, w innych budowa i oddanie do użytkowania stanowi o zakończeniu inwestycji. Do tej pory spółka pozyskała do swojego portfolio projekty inwestycyjne w ramach których powstanie ponad 600 lokali mieszkalnych. – Drugi kwartał w Tower Investments to dynamiczny okres, w trakcie którego finalizowanych jest kilka inwestycji związanych z budownictwem mieszkaniowym jednocześnie. Podsumowanie tych transakcji powinno znaleźć swoje odzwierciedlenie w wynikach za pierwszy i drugi kwartał 2021 roku. Z doświadczeń ostatnich projektów można stwierdzić, że marże w tej kategorii są bardzo zadowalające – mówi Bartosz Kazimierczuk.

We wrześniu minionego roku Tower Investments, ogłosiło aktualizację strategii w ramach której spółka poza kontynuacją podstawowej działalności związanej z szeroko rozumianymi projektami deweloperskimi, rozszerzyła swoje usługi o produkcję spożywczą i delikatesy internetowe. Tym samym zostały powołane dwa podmioty - Deli 2 S.A. oraz Manufaktura Gessler S.A. - w których Tower Investments posiada większościowe udziały.

Delikatesy internetowe, które pół roku temu wystartowały pod adresem Deli2.pl, realizują zamówienia na terenie Warszawy i w jej okolicach. W przyszłości planowane jest zwiększenie zasięgu o kolejne lokalizacje na mapie Polski, przy założeniu dwóch aglomeracji rocznie.

Pomysł z produkcją słodyczy związany jest z kolei z przejęciem w 2019 roku zakładu produkcyjnego w okolicach Torunia. Obecnie wyroby cukiernicze pochodzące z Manufaktury Gessler oferowane są w  kilku sieciach w Warszawie i okolicach, m.in. w API, Carrefour, Spar i Mokpol.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Panattoni Park Poznań West Gate blisko całkowitej komercjalizacji Biuro prasowe
2023-01-30 | 12:00

Panattoni Park Poznań West Gate blisko całkowitej komercjalizacji

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, potwierdza atrakcyjność Tarnowa Podgórnego i rynku wielkopolskiego. Deweloper wynajął już ok. 58 000 m kw. z
Nieruchomości Nowa inwestycja Kreator Dom Invest w Ożarowie Mazowieckim
2023-01-30 | 01:00

Nowa inwestycja Kreator Dom Invest w Ożarowie Mazowieckim

W ostatnich latach rosnącą popularnością wśród warszawiaków cieszy się pobliski Ożarów Mazowiecki. Trend ten silnie wzmocniła pandemia, kiedy na znaczeniu zyskały
Nieruchomości BPI Real Estate podsumowuje rok i optymistycznie patrzy w przyszłość
2023-01-27 | 11:32

BPI Real Estate podsumowuje rok i optymistycznie patrzy w przyszłość

BPI Real Estate Poland podsumowało 2022 rok. Deweloper, należący do belgijskiej grupy kapitałowej CFE, uruchomił w minionym roku 4 nowe inwestycje w Polsce, wprowadzając do sprzedaży ponad

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

praca w Newserii

Finanse

Problemy mieszkaniowe jedną z największych bolączek Polaków. W najtrudniejszej sytuacji młodzi i rodziny z dziećmi

Kwestię braku mieszkań miały rozwiązać mieszkania komunalne i należące do towarzystw budownictwa społecznego (TBS-ów), ale ich udział w ogólnej liczbie nowo oddawanych lokali jest wręcz marginalny. Do tej pory nie powstała też ani jedna społeczna agencja najmu odpowiadająca na potrzeby osób z tzw. luki czynszowej. – Rozwój budownictwa społecznego hamuje m.in. ciągłe obniżanie dochodów własnych jednostek samorządu terytorialnego. To one są w Polsce konstytucyjnie odpowiedzialne za tworzenie warunków do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych. W sytuacji, kiedy ich wpływy własne są coraz niższe ze względu na zmiany podatkowe, gminy tracą swoją autonomię w wyborze celów inwestycyjnych i niestety mieszkalnictwo społeczne na tym traci – mówi Alina Muzioł-Węcławowicz z Instytutu Rozwoju Miast i Regionów.

Finanse

Bezrobocie w Polsce wciąż jest na niskim poziomie. Spowolnienie gospodarcze może jednak wymusić na firmach restrukturyzację zatrudnienia

Na razie stopa bezrobocia pozostaje na niskim poziomie 5,2 proc. Sytuacja na rynku pracy będzie jednak mocno skorelowana z bieżącą sytuacją gospodarczą, ale także z perspektywami polskiej gospodarki, którą czeka spowolnienie. Widać to po danych makroekonomicznych za grudzień 2022 roku. Badania wskazują też, że przybywa firm, które w najbliższych miesiącach planują redukcje zatrudnienia. Najbardziej zagrożone są te branże, na których produkty spada popyt. To m.in. meble oraz sprzęt RTV i AGD.

Edukacja

Uniwersytety Europejskie rosną w siłę. Mają stworzyć realną konkurencję dla uczelni amerykańskich i chińskich

Do końca stycznia uczelnie wyższe, które chcą się stać częścią sojuszy Uniwersytetów Europejskich – integralnej części programu Erasmus+ – mogą zgłaszać swoje aplikacje. Nabór ogłoszony w końcówce ubiegłego roku ma tym razem rekordowy, łączny budżet w wysokości 387,2 mln euro. – Uniwersytety Europejskie są na tyle świeżą inicjatywą, że trudno jest ocenić wszystkie zyski, jakie płyną z ich funkcjonowania dla europejskiego szkolnictwa wyższego. Rodzi się jednak pewien nowy twór, który moim zdaniem będzie w dużym stopniu wpływać na przyszłość europejskiego akademizmu – mówi prof. Jan Słyk, prorektor ds. studiów Politechniki Warszawskiej. Jak wskazuje, inicjatywa Uniwersytetów Europejskich ma przede wszystkim zwiększyć konkurencyjność uczelni z krajów UE względem tych ze Stanów Zjednoczonych czy Azji, które od lat okupują czołówkę Listy Szanghajskiej. 

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.