Tower Investments sprzedaje firmie Budimex Nieruchomości działkę w Warszawie
Spółki z Grupy Tower Investments rozszerzają działalność w obszarze mieszkaniowo-usługowym. Tower Project sp z o.o. oraz Prystora 1 sp. z o.o. zawarły szereg umów z Budimex Nieruchomości sp. z o.o. dotyczących realizacji projektu mieszkaniowego przy Alejach Jerozolimskich. Wartość działki, na której powstanie ponad 200 lokali mieszkalnych, wynosi 21 mln zł. Akwizycja nieruchomości dla inwestorów z branży deweloperskiej, stanowi jeden z głównych obszarów działalności Tower Inwestments.
- Realizacja transakcji dotyczy sprzedaży nieruchomości o powierzchni 12861 m2 spółce Budimex Nieruchomości. Na działce docelowo powstanie ponad 200 lokali mieszkalnych. Udział projektów dla deweloperów mieszkaniowych w grupie Tower Investments, po udanych akwizycjach nieruchomości dla takich podmiotów jak Budimex Nieruchomości, YIT, SP Invest, czy Ama Bud, nabiera coraz większego znaczenia pod względem przychodów i zysków. Dostrzegamy ogromny popyt wśród deweloperów z tej branży i prowadzimy aktywne działania w celu pozyskania nowych lokalizacji – mówi Bartosz Kazimierczuk, prezes zarządu Tower Investments.
Działalność Tower Investments w segmencie związanym ze sprzedażą nieruchomości odbywa się na wielu płaszczyznach. W niektórych projektach proces kończy się na uzyskaniu stosownych decyzji administracyjnych i sprzedaży działek, w innych budowa i oddanie do użytkowania stanowi o zakończeniu inwestycji. Do tej pory spółka pozyskała do swojego portfolio projekty inwestycyjne w ramach których powstanie ponad 600 lokali mieszkalnych. – Drugi kwartał w Tower Investments to dynamiczny okres, w trakcie którego finalizowanych jest kilka inwestycji związanych z budownictwem mieszkaniowym jednocześnie. Podsumowanie tych transakcji powinno znaleźć swoje odzwierciedlenie w wynikach za pierwszy i drugi kwartał 2021 roku. Z doświadczeń ostatnich projektów można stwierdzić, że marże w tej kategorii są bardzo zadowalające – mówi Bartosz Kazimierczuk.
We wrześniu minionego roku Tower Investments, ogłosiło aktualizację strategii w ramach której spółka poza kontynuacją podstawowej działalności związanej z szeroko rozumianymi projektami deweloperskimi, rozszerzyła swoje usługi o produkcję spożywczą i delikatesy internetowe. Tym samym zostały powołane dwa podmioty - Deli 2 S.A. oraz Manufaktura Gessler S.A. - w których Tower Investments posiada większościowe udziały.
Delikatesy internetowe, które pół roku temu wystartowały pod adresem Deli2.pl, realizują zamówienia na terenie Warszawy i w jej okolicach. W przyszłości planowane jest zwiększenie zasięgu o kolejne lokalizacje na mapie Polski, przy założeniu dwóch aglomeracji rocznie.
Pomysł z produkcją słodyczy związany jest z kolei z przejęciem w 2019 roku zakładu produkcyjnego w okolicach Torunia. Obecnie wyroby cukiernicze pochodzące z Manufaktury Gessler oferowane są w kilku sieciach w Warszawie i okolicach, m.in. w API, Carrefour, Spar i Mokpol.
Oaza spokoju i ukojenie zmysłów autorstwa pracowni Tremend
Tarasy II – kolejna inwestycja SGI
"Rośnie" pierwszy w Polsce apartamentowiec z drewna CLT
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.