Komunikaty PR

Trendy deweloperskie: sport i well-being na osiedlu

2021-06-30  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Siłownia to nie wszystko. Znakomitym uzupełnieniem jest strefa kibica i sauna. A na zewnątrz, oprócz patio, przyda się boisko wielofunkcyjne lub do siatkówki plażowej. Ciekawych pomysłów nie brakuje. Kolejne osiedla wyposażone w niezwykłą infrastrukturę sportową wyznaczyły nowy trend. Postępuje on szybko, dlatego być może zobaczymy kiedyś projekt budynku mieszkalnego z prywatnym stokiem narciarskim. Na razie są górki saneczkowe, o których kiedyś można było tylko pomarzyć.

Wieść o siłowni w budynku wielorodzinnym robiła duże wrażenie zaledwie kilka lat temu. Dziś takie miejsce nie jest już postrzegane jako coś nadzwyczajnego. Żeby zaskoczyć, trzeba pójść o krok dalej. Poza tym oczekiwania mieszkańców są bardziej wygórowane niż kiedyś. Z tych powodów do projektów budynków mieszkalnych wprowadzane są coraz bardziej nietypowe elementy infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. – Trend jest widoczny w Polsce stosunkowo od niedawna, ale szybko postępuje – dostrzega Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. – To odpowiedź na nowe potrzeby i śmielsze marzenia, które my staramy się spełniać. Jednocześnie promujemy aktywny i zdrowy styl życia – wyjaśnia.

Sport i relaks bez wychodzenia z domu

W dzisiejszych czasach siłownia to czasami za mało. W projekcie Vitalité, realizowanym na Wilanowie w Warszawie, dodano do niej kącik kibica. Zaprojektowano ponadto strefę SPA z sauną i jacuzzi. Ale na tym nie koniec. Kolejne atrakcje będą na zewnątrz. Tam powstanie strefa rekreacyjna, na którą złożą się: boisko wielofunkcyjne, pagórek, plac zabaw, leżaki, ławki i stoły piknikowe. Są tu zatem udogodnienia sportowe, jak i z dziedziny well-being. Już sama nazwa osiedla zdradza jego charakter. Vitalité oznacza witalność.

Podobne osiedla powstają także poza Warszawą. W Poznaniu za wzór może uchodzić Soleil de Malta przy ul. Milczańskiej. Wyjątkowym elementem w projekcje jest zielona strefa relaksu, która zawiera: boisko do siatkówki plażowej, leżaki, nowoczesne ławki, pergolę, a nawet siłownię plenerową (Street Workout). Strefa, połączona z placem zabaw, będzie prywatna. To oznacza, że będą korzystali z niej wyłącznie mieszkańcy.

 

Budynki przyszłości

Tego typu elementy nadają budynkom mieszkalnym dodatkową funkcję, która spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem. Jednorodne projekty, za sprawą zmieniających się wymogów, odchodzą do przeszłości. – Osiedlowa infrastruktura sportowa i wypoczynkowa jest bardzo ważnym urozmaiceniem, ponieważ czyni z budynków mieszkalnych obiekty wielofunkcyjne, do których należy przyszłość – podkreśla Cezary Grabowski. – Motorem napędowym rozwoju są klienci, którzy ponadto wymagają funkcji handlowej, usługowej, a coraz częściej także ekologicznej – wymienia.

W aspekcie funkcji sportowo-rekreacyjnej duże znaczenie ma lokalizacja. – Budujemy w otoczeniu obiektów sportowych, w pobliżu parków, lub w miejscach z dostępem do ścieżek rowerowych bądź tras biegowych – mówi Cezary Grabowski. Na potwierdzenie wskazuje lokalizację rzeczonego osiedla Soleil de Malta, które powstaje niedaleko kultowej Malty, gdzie atrakcji nie brakuje. Wystarczy wymienić stok narciarski, jezioro z wypożyczalnią sprzętu wodnego i baseny.

Być może kiedyś stok narciarski pojawi się na terenie jakiegoś osiedla. Wydaje się, że granice wyznacza tylko wyobraźnia. W Dubaju możliwe było umieszczenie kortu tenisowego na wysokości 210 m, a w Kazachstanie kilka lat temu narodził się projekt Slalom House, który uwzględniał stok narciarski wijący się przy wysokim budynku i kończący u jego podnóża. – W Polsce na takie dzieła jest jeszcze za wcześnie, ale w dzisiejszych czasach nie ma rzeczy niemożliwych – przypomina Cezary Grabowski. – Kto kilkanaście lat temu w naszym kraju myślał o boiskach na dachach szkół, lodowiskach na galeriach handlowych czy boiskach do siatkówki przed budynkami mieszkalnymi? – pyta.

Bouygues Immobilier Polska, deweloper wywodzący się z Francji, buduje w Polsce od 20 lat. Do tej pory zrealizował 54 inwestycje mieszkaniowe i oddał ponad 7600 mieszkań, zdecydowaną większość w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

 

Bouygues Immobilier Polska

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z 64-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 53 projekty mieszkaniowe oraz oddał do użytku ponad 7600 mieszkań, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® - międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji naszych Klientów.

 

O Grupie Bouygues

Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu Biuro prasowe
2024-07-31 | 12:30

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/001fa58d1370123be7c95f6f444ad65520240730173555/7a552ca808be77ff2ba38b57a2a2228f20240730173645/507ce9   Zdrowa, drewniana placówka
Nieruchomości Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice
2024-07-31 | 10:00

Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice

Dostawca części do maszyn budowlanych wynajął 4,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Gliwice. Dostęp do nowego obiektu firma Cogito EU uzyska w listopadzie br. W
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.