Komunikaty PR

Trendy deweloperskie: sport i well-being na osiedlu

2021-06-30  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Siłownia to nie wszystko. Znakomitym uzupełnieniem jest strefa kibica i sauna. A na zewnątrz, oprócz patio, przyda się boisko wielofunkcyjne lub do siatkówki plażowej. Ciekawych pomysłów nie brakuje. Kolejne osiedla wyposażone w niezwykłą infrastrukturę sportową wyznaczyły nowy trend. Postępuje on szybko, dlatego być może zobaczymy kiedyś projekt budynku mieszkalnego z prywatnym stokiem narciarskim. Na razie są górki saneczkowe, o których kiedyś można było tylko pomarzyć.

Wieść o siłowni w budynku wielorodzinnym robiła duże wrażenie zaledwie kilka lat temu. Dziś takie miejsce nie jest już postrzegane jako coś nadzwyczajnego. Żeby zaskoczyć, trzeba pójść o krok dalej. Poza tym oczekiwania mieszkańców są bardziej wygórowane niż kiedyś. Z tych powodów do projektów budynków mieszkalnych wprowadzane są coraz bardziej nietypowe elementy infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. – Trend jest widoczny w Polsce stosunkowo od niedawna, ale szybko postępuje – dostrzega Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. – To odpowiedź na nowe potrzeby i śmielsze marzenia, które my staramy się spełniać. Jednocześnie promujemy aktywny i zdrowy styl życia – wyjaśnia.

Sport i relaks bez wychodzenia z domu

W dzisiejszych czasach siłownia to czasami za mało. W projekcie Vitalité, realizowanym na Wilanowie w Warszawie, dodano do niej kącik kibica. Zaprojektowano ponadto strefę SPA z sauną i jacuzzi. Ale na tym nie koniec. Kolejne atrakcje będą na zewnątrz. Tam powstanie strefa rekreacyjna, na którą złożą się: boisko wielofunkcyjne, pagórek, plac zabaw, leżaki, ławki i stoły piknikowe. Są tu zatem udogodnienia sportowe, jak i z dziedziny well-being. Już sama nazwa osiedla zdradza jego charakter. Vitalité oznacza witalność.

Podobne osiedla powstają także poza Warszawą. W Poznaniu za wzór może uchodzić Soleil de Malta przy ul. Milczańskiej. Wyjątkowym elementem w projekcje jest zielona strefa relaksu, która zawiera: boisko do siatkówki plażowej, leżaki, nowoczesne ławki, pergolę, a nawet siłownię plenerową (Street Workout). Strefa, połączona z placem zabaw, będzie prywatna. To oznacza, że będą korzystali z niej wyłącznie mieszkańcy.

 

Budynki przyszłości

Tego typu elementy nadają budynkom mieszkalnym dodatkową funkcję, która spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem. Jednorodne projekty, za sprawą zmieniających się wymogów, odchodzą do przeszłości. – Osiedlowa infrastruktura sportowa i wypoczynkowa jest bardzo ważnym urozmaiceniem, ponieważ czyni z budynków mieszkalnych obiekty wielofunkcyjne, do których należy przyszłość – podkreśla Cezary Grabowski. – Motorem napędowym rozwoju są klienci, którzy ponadto wymagają funkcji handlowej, usługowej, a coraz częściej także ekologicznej – wymienia.

W aspekcie funkcji sportowo-rekreacyjnej duże znaczenie ma lokalizacja. – Budujemy w otoczeniu obiektów sportowych, w pobliżu parków, lub w miejscach z dostępem do ścieżek rowerowych bądź tras biegowych – mówi Cezary Grabowski. Na potwierdzenie wskazuje lokalizację rzeczonego osiedla Soleil de Malta, które powstaje niedaleko kultowej Malty, gdzie atrakcji nie brakuje. Wystarczy wymienić stok narciarski, jezioro z wypożyczalnią sprzętu wodnego i baseny.

Być może kiedyś stok narciarski pojawi się na terenie jakiegoś osiedla. Wydaje się, że granice wyznacza tylko wyobraźnia. W Dubaju możliwe było umieszczenie kortu tenisowego na wysokości 210 m, a w Kazachstanie kilka lat temu narodził się projekt Slalom House, który uwzględniał stok narciarski wijący się przy wysokim budynku i kończący u jego podnóża. – W Polsce na takie dzieła jest jeszcze za wcześnie, ale w dzisiejszych czasach nie ma rzeczy niemożliwych – przypomina Cezary Grabowski. – Kto kilkanaście lat temu w naszym kraju myślał o boiskach na dachach szkół, lodowiskach na galeriach handlowych czy boiskach do siatkówki przed budynkami mieszkalnymi? – pyta.

Bouygues Immobilier Polska, deweloper wywodzący się z Francji, buduje w Polsce od 20 lat. Do tej pory zrealizował 54 inwestycje mieszkaniowe i oddał ponad 7600 mieszkań, zdecydowaną większość w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

 

Bouygues Immobilier Polska

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z 64-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 53 projekty mieszkaniowe oraz oddał do użytku ponad 7600 mieszkań, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® - międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji naszych Klientów.

 

O Grupie Bouygues

Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.