Trwa budowa Piątkowskiej 103 na poznańskich Winiarach
Poznańskie Winiary w ostatnim czasie zdobywają wielką popularność wśród osób szukających nowego miejsca do życia. Na tę potrzebę klientów odpowiada Quadro Development, budując inwestycję Piątkowska 103.
Okolica Piątkowskiej wyróżnia się niską zabudową, dostępem do pełnej infrastruktury i komunikacji miejskiej, a także bliskością Parku Sołackiego oraz Cytadeli. - Naszym zdaniem podkreśleniem lokalizacji jest też bliskość sklepów, a także placówek edukacyjnych. Piątkowska 103 to adres, pod którym warto zamieszkać. Wystartowała inwestycja, budujemy zgodnie z harmonogramem – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Na początku została wykonana ściana szczelinowa, służąca odpowiedniemu posadowieniu budynku. Aktualnie trwają zaawansowane prace w hali garażowej. - Budowlańcy działają z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności, bezpieczeństwa i higieny – podkreśla Marek Smogór. Jednocześnie trwa sprzedaż mieszkań, dostępne są ostatnie lokale 2-pokojowe o 35-42 m kw. oraz powierzchnie 57-71 m kw. Finalnie w budynku znajdą się 42 lokale – te na parterze zostaną wyposażone w ogródki lub tarasy, natomiast na wyższych kondygnacjach w balkony lub loggie. W budynku pojawi się winda i podziemna hala garażowa. Zakończenie inwestycji planowane jest w II kwartale 2021 roku.
Zakończenie inwestycji Bosa 7 i Sielska 14
Już za kilka tygodni zakończy się realizacja dwóch poprzednich inwestycji Quadro: Sielska 14 i Bosa 7. - W przypadku projektów przyświecał nam pomysł, żeby stworzyć niewielkie osiedla w dobrej lokalizacji. Klienci to doceniają, ponieważ w tym aspekcie staramy się wyróżniać na rynku – podkreśla Marek Smogór. Przy ulicy Bosej 7 dostępny jest jeden z 27 lokali. Trzypokojowe mieszkanie ma 67,3 m kw. W tej powierzchni znajdują się dwie przestronne sypialnie, 12 i 14 m kw. salon z aneksem i balkon. Mieszkanie będzie do odbioru już za kilka tygodni, kiedy zakończą się prace w całej inwestycji.
Najbliższe tygodnie w Quadro Development są wypełnione ambitnymi planami. Nastąpi zakończenie dwóch inwestycji Bosa 7 i Sielska 14, w których mieszkańcy odbiorą klucze. Ponadto będą trwać kolejne prace budowlane na Piątkowskiej 103 oraz prace przygotowawcze projektu Rezydencja Winiary przy ul. Wyłom 6 w Poznaniu.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.