Tworząc budynki, tworzysz wartość. PLGBC Green Building Awards

Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
ul. Zabrska 39d
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl
Ideą konkursu i przyznawanych w nim wyróżnień PLGBC Green Building Awards jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla zrównoważonego budownictwa. Konkurs dedykowany jest firmom z branży budownictwa i nieruchomości. Wyróżnia najlepsze projekty green building w Polsce. To jedyna tego typu inicjatywa w kraju. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja br. Konkurs przygotowało Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.
Organizator - Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC - przygotował 9 kategorii. Konkurs jest ogólnodostępny, a udział w konkursie jest bezpłatny.
Tegoroczna edycja obejmuje budynki i wnętrza projektowane i zrealizowane na terenie Polski oraz materiały budowlane, wykończeniowe, instalacyjne i wyposażenie budynków dostępne na terenie Polski, w okresie 05.2018 r. - 05.2020 r.
Jest także kategoria, do której mogą zgłaszać swoje projekty także studenci.
Tegoroczne grono Jury PLGBC Green Building Awards 2020 tworzą wyjątkowe osobowości branży budownictwa i nieruchomości:
- prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz, Kuryłowicz & Associaties,
- Katarzyna Dulko-Gaszyna, IKEA Retail,
- Ewelina Jaskulska, Artectonica,
- Anna Baczkowska, Armstrong Building Products,
- dr hab. inż. arch. Anna Bać, Politechnika Wrocławska,
- Danuta Barańska, Tétris Polska,
- Justyna Biernacka, SARP Warszawa, #ArchitekciDlaKlimatu,
- Alicja Leszczyńska, Assa Abloy,
- Jakub Lewkowicz, Kuryłowicz & Associaties,
- Jerzy Wójcik, JW+A
- Dominika Zielińska, Workplace Solutions.
Prace oceniane będą przez Jury zarówno pod względem walorów związanych z budownictwem ekologicznym i zrównoważonym rozwojem, jak i architektonicznych oraz estetycznych. Pod uwagę będą brane również wszelkie nowatorskie aspekty danego projektu czy produktu.
Zgłoszenia dokonuje się poprzez wypełnienie formularza on-line w wybranej kategorii i dosłanie załączników (materiałów wizualnych, certyfikatów itp.).
Co ważne, można dokonać kilku zgłoszeń do jednej lub kilku kategorii.
Więcej informacji: https://awards.plgbc.org.pl/
#PLGBCawards

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.