Komunikaty PR

Unikatowe osiedle powiększa się. ROBYG z nowym etapem Portu Popowice

2024-04-17  |  13:15
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Powiększa się kultowa inwestycja na tętniących życiem Popowicach we Wrocławiu. Firma ROBYG ogłosiła właśnie, że wprowadza do oferty 216 nowych mieszkań w ramach inwestycji Port Popowice. Cały projekt to 2,5 tys. mieszkań znajdujących się na 14-hektarowym terenie u zbiegu ulic Wejherowskiej i Białowieskiej.

Nowy etap inwestycji zakłada budowę 11-piętrowego budynku z halą garażową. Powstanie w nim 216 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 26,87 mkw. do ponad 116 mkw., liczących od 1 do 5 pokoi z balkonami, loggiami lub ogródkami. W podziemnej hali garażowej mieszkańcy będą mieli do dyspozycji miejsca parkingowe, komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery. Przewidziano także budowę placu zabaw, elementów małej architektury i stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych. Dodatkowo mieszkania zostaną wyposażone w system Smart House by Keemple, który zwiększa poczucie bezpieczeństwa i pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji.

Jednak największym atutem budynku będzie jego usytuowanie w najbardziej kameralnej, zielonej części osiedla z widokiem na rzekę i park. Okna nowych mieszkań z jednej strony będą bowiem skierowane bezpośrednio na Odrę, a z drugiej – na Polanę Popowicką. To właśnie tam, w listopadzie ubiegłego roku, deweloper rozpoczął sprzedaż mieszkań w jednym z dwóch budynków zaplanowanych w tej części osiedla – będzie on liczył 10 pięter i znajdą się w nim 143 mieszkania wraz z podziemną halą garażową. Budowa znajdującego się obok 11-piętrowca już się rozpoczęła. Zakończenie prac zaplanowane jest przełom drugiego i trzeciego kwartału 2025 roku.

Historyczna dusza i nowoczesny standard

Port Popowice to flagowy projekt w tej części Wrocławia, a jego realizacja z uwagi na skalę rozłożona została na wiele lat. Inwestycję rozpoczynała spółka Vantage Development, a aktualnie prowadzi ją firma ROBYG (zarządza generalnym wykonawstwem i sprzedażą inwestycji Vantage). Obie firmy tworząc synergię na polskim rynku nieruchomości od 2022 roku współpracują ze sobą w ramach Grupy TAG Immobilien.

Osiedle powstaje na 14-hektarowym terenie i docelowo znajdzie się tam 2,5 tysiąca mieszkań. Do tej pory do użytku oddanych zostało osiem budynków z 1246 mieszkaniami. Od początku zamiarem inwestorów było stworzenie osiedla, które będzie posiadało nie tylko dobrze rozwiniętą infrastrukturę sklepowo-usługową, ale także stanie się miejscem spotkań mieszkańców Wrocławia, chociażby dzięki usytuowanej w centralnym punkcie marinie, terenom zielonym i promenadzie. – Port Popowice wpisuje się w ważną dla nas ideę 15-minutowego miasta. Zgodnie z nią mieszkańcy takich osiedli swoje najważniejsze potrzeby mogą zrealizować w ciągu kwadransa od wyjścia z domu. Mają w pobliżu sklepy, punkty usługowe, placówki edukacyjne, przychodnie medyczne i wiele miejsc rekreacji. Dzięki temu żyje im się wygodniej i spokojniej – podkreśla Joanna Chojecka z ROBYG, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na terenie Warszawy i Wrocławia.

Historia popowickiej inwestycji sięga XIX wieku. Inspiracją dla architektów był bowiem dawny port przeładunkowy. Obiekt został zamknięty pod koniec lat 80. Dziś ten teren zyskuje nowe życie właśnie dzięki kompleksowi mieszkaniowemu. – Odwołania do dziedzictwa portu widoczne są w motywach dekoracyjnych części wspólnych budynków m.in. ozdobnej brązowej płytce klinkierowej na elewacji i elementach małej architektury na osiedlu – mówi Joanna Chojecka.

Obszar osiedla położony jest bezpośrednio przy Parku Zachodnim i Polanie Popowickiej. W sąsiedztwie znajduje się Hala Orbita, a także kryty basen, kąpielisko, saunarium i siłownia. Dojazd na rowerze do Magnolia Park, największej galerii handlowej na Dolnym Śląsku zajmuje niecałe 8 minut. Ponadto położenie w pobliżu mostu Milenijnego i ulicy Lotniczej zapewnia szybki dojazd do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i trasy S5. W ubiegłym roku, bezpośrednio przy osiedlu, uruchomiono przystanki dwóch nowych linii tramwajowych. To właśnie dzięki nim mieszkańcy Portu Popowice mogą dojechać na Gaj i do ZOO oraz w okolice kompleksu rozrywkowo-rekreacyjnego Hali Stulecia.

ROBYG to gwarancja bezpieczeństwa i pewność inwestycji

Nowe etap Portu Popowice to nie jedyne nowe inwestycje firmy ROBYG we Wrocławiu. W styczniu rozpoczęła się budowa Przystanku Tarnogaj, który oferuje ekologiczne mieszkania na południu Wrocławia. To elegancki budynek w kształcie litery U z 126 mieszkaniami, który powstanie w doskonale skomunikowanej okolicy w pobliżu Parku Wschodniego.

Kilka tygodni temu ROBYG rozpoczął także kolejny etap swojego flagowego projektu we Wrocławiu – osiedla ROBYG Jagodno. W ramach tej inwestycji deweloper zbudował prawie 100 domów i ponad 600 mieszkań w 13 budynkach wielorodzinnych. W ramach nowego etapu na wrocławskim osiedlu powstaną kolejne domy w zabudowie atrialnej i szeregowej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy Biuro prasowe
2024-07-22 | 15:00

Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy

Z okazji 20-lecia, przypadającego na 2024 rok, OKAM zorganizował sportowe wyzwanie, połączone z działaniami CSR. Przez cztery letnie miesiące pracownicy OKAM dążą do zdobycia 20 tys.
Nieruchomości Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi
2024-07-22 | 10:30

Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi

Kompleks hotelowo-rekreacyjny, Termy Karkonosze Resort & Spa to oaza spokoju i równowagi, skomponowana z dwóch unikatowych stref – kameralnych willi i luksusowego hotelu.
Nieruchomości Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?
2024-07-22 | 01:00

Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?

Katastrofy budowlane i nieszczęśliwe wypadki, takie jak pożary, wybuch gazu czy te wynikające z błędów ludzkich, stanowią poważne wyzwania dla bezpieczeństwa konstrukcji oraz jej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.