Unikatowe osiedle powiększa się. ROBYG z nowym etapem Portu Popowice
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Powiększa się kultowa inwestycja na tętniących życiem Popowicach we Wrocławiu. Firma ROBYG ogłosiła właśnie, że wprowadza do oferty 216 nowych mieszkań w ramach inwestycji Port Popowice. Cały projekt to 2,5 tys. mieszkań znajdujących się na 14-hektarowym terenie u zbiegu ulic Wejherowskiej i Białowieskiej.
Nowy etap inwestycji zakłada budowę 11-piętrowego budynku z halą garażową. Powstanie w nim 216 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 26,87 mkw. do ponad 116 mkw., liczących od 1 do 5 pokoi z balkonami, loggiami lub ogródkami. W podziemnej hali garażowej mieszkańcy będą mieli do dyspozycji miejsca parkingowe, komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery. Przewidziano także budowę placu zabaw, elementów małej architektury i stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych. Dodatkowo mieszkania zostaną wyposażone w system Smart House by Keemple, który zwiększa poczucie bezpieczeństwa i pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji.
Jednak największym atutem budynku będzie jego usytuowanie w najbardziej kameralnej, zielonej części osiedla z widokiem na rzekę i park. Okna nowych mieszkań z jednej strony będą bowiem skierowane bezpośrednio na Odrę, a z drugiej – na Polanę Popowicką. To właśnie tam, w listopadzie ubiegłego roku, deweloper rozpoczął sprzedaż mieszkań w jednym z dwóch budynków zaplanowanych w tej części osiedla – będzie on liczył 10 pięter i znajdą się w nim 143 mieszkania wraz z podziemną halą garażową. Budowa znajdującego się obok 11-piętrowca już się rozpoczęła. Zakończenie prac zaplanowane jest przełom drugiego i trzeciego kwartału 2025 roku.
Historyczna dusza i nowoczesny standard
Port Popowice to flagowy projekt w tej części Wrocławia, a jego realizacja z uwagi na skalę rozłożona została na wiele lat. Inwestycję rozpoczynała spółka Vantage Development, a aktualnie prowadzi ją firma ROBYG (zarządza generalnym wykonawstwem i sprzedażą inwestycji Vantage). Obie firmy tworząc synergię na polskim rynku nieruchomości od 2022 roku współpracują ze sobą w ramach Grupy TAG Immobilien.
Osiedle powstaje na 14-hektarowym terenie i docelowo znajdzie się tam 2,5 tysiąca mieszkań. Do tej pory do użytku oddanych zostało osiem budynków z 1246 mieszkaniami. Od początku zamiarem inwestorów było stworzenie osiedla, które będzie posiadało nie tylko dobrze rozwiniętą infrastrukturę sklepowo-usługową, ale także stanie się miejscem spotkań mieszkańców Wrocławia, chociażby dzięki usytuowanej w centralnym punkcie marinie, terenom zielonym i promenadzie. – Port Popowice wpisuje się w ważną dla nas ideę 15-minutowego miasta. Zgodnie z nią mieszkańcy takich osiedli swoje najważniejsze potrzeby mogą zrealizować w ciągu kwadransa od wyjścia z domu. Mają w pobliżu sklepy, punkty usługowe, placówki edukacyjne, przychodnie medyczne i wiele miejsc rekreacji. Dzięki temu żyje im się wygodniej i spokojniej – podkreśla Joanna Chojecka z ROBYG, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na terenie Warszawy i Wrocławia.
Historia popowickiej inwestycji sięga XIX wieku. Inspiracją dla architektów był bowiem dawny port przeładunkowy. Obiekt został zamknięty pod koniec lat 80. Dziś ten teren zyskuje nowe życie właśnie dzięki kompleksowi mieszkaniowemu. – Odwołania do dziedzictwa portu widoczne są w motywach dekoracyjnych części wspólnych budynków m.in. ozdobnej brązowej płytce klinkierowej na elewacji i elementach małej architektury na osiedlu – mówi Joanna Chojecka.
Obszar osiedla położony jest bezpośrednio przy Parku Zachodnim i Polanie Popowickiej. W sąsiedztwie znajduje się Hala Orbita, a także kryty basen, kąpielisko, saunarium i siłownia. Dojazd na rowerze do Magnolia Park, największej galerii handlowej na Dolnym Śląsku zajmuje niecałe 8 minut. Ponadto położenie w pobliżu mostu Milenijnego i ulicy Lotniczej zapewnia szybki dojazd do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i trasy S5. W ubiegłym roku, bezpośrednio przy osiedlu, uruchomiono przystanki dwóch nowych linii tramwajowych. To właśnie dzięki nim mieszkańcy Portu Popowice mogą dojechać na Gaj i do ZOO oraz w okolice kompleksu rozrywkowo-rekreacyjnego Hali Stulecia.
ROBYG to gwarancja bezpieczeństwa i pewność inwestycji
Nowe etap Portu Popowice to nie jedyne nowe inwestycje firmy ROBYG we Wrocławiu. W styczniu rozpoczęła się budowa Przystanku Tarnogaj, który oferuje ekologiczne mieszkania na południu Wrocławia. To elegancki budynek w kształcie litery U z 126 mieszkaniami, który powstanie w doskonale skomunikowanej okolicy w pobliżu Parku Wschodniego.
Kilka tygodni temu ROBYG rozpoczął także kolejny etap swojego flagowego projektu we Wrocławiu – osiedla ROBYG Jagodno. W ramach tej inwestycji deweloper zbudował prawie 100 domów i ponad 600 mieszkań w 13 budynkach wielorodzinnych. W ramach nowego etapu na wrocławskim osiedlu powstaną kolejne domy w zabudowie atrialnej i szeregowej.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.