Komunikaty PR

W poszukiwaniu oszczędności i dobrej architektury –nowy numer Baumit Magazyn

2023-01-26  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Mrówka
Buena Vista Media Group

Podwale 62a
51-010 Wroclaw
a.mrówka|bvmg.pl| |a.mrówka|bvmg.pl
728437715
www.bvmg.pl

Galopujące ceny energii i wzrost kosztów ogrzewania sprawiają, że inwestorzy bardziej niż kiedykolwiek poszukują sposobów, które pozwoliłyby im uniezależnić się od zawirowań na rynkach energetycznych, jakich dobitnie doświadczamy w ostatnich miesiącach. Dlatego to właśnie temu tematowi i powiązanej z nim bardzo mocno termoizolacji budynków poświęcono najwięcej miejsca w najnowszym numerze Baumit Magazynu.

Tytuł ukazujący się dwa razy do roku to solidna porcja wiedzy, inspiracji z zakresu architektury i budownictwa. Bez względu na to czy jesteś architektem, wykonawcą czy inwestorem w tym wydawnictwie zawsze znajdziesz coś dla siebie. Co tym razem przygotował renomowany producent materiałów budowlanych dla swoich czytelników?

 

W pogoni za oszczędnościami

Aktualne wydanie Baumit Magazynu to lektura, która z pewnością zainteresuje osoby planujące inwestycję w ogrzewanie pogłogowe, pompę ciepła, fotowoltaikę lub wymianę systemu grzewczego. Zgłębiając lekturę jednego z artykułów dowiecie się, co zrobić, by przyniosła wam maksymalne korzyści i oczekiwane oszczędności oraz co wspólnego z tym wszystkim ma ocieplenie budynku. Jeszcze w innym przeczytacie, dlaczego termoizolacja to dobre rozwiązanie i po jakim czasie zwraca się taka inwestycja.

W najnowszym numerze znajdziemy również odpowiedź na pytanie, o to, jaki tynk ciekowarstwowy poradzi sobie najlepiej z zanieczyszczeniami smogowymi i pozwoli przez lata cieszyć się pięknym wyglądem elewacji, bez konieczności przeprowadzania częstych zabiegów pielęgnacyjnych czy związanych z jej odnawianiem.

 

Architektura i konkursowe emocje

Tradycyjnie na łamach wydania nie mogło zabraknąć wątków architektoniczych. Oprócz podsumowania i wyników konkursu Fasada Roku, w najnowszym wydaniu na czytelników czeka cykl artykułów prezentująch wybranych uczestników tegorocznej rywalizacji. To okazja by bliżej przyjrzeć się takim inwestycjom jak dom jednorodzinny Compact House w Rędzinach, osiedle Solaris Park w Krakowie, siedziba MZWiK w Sulejówku czy renowacja kamienicy w Bydgoszczy. Obiekty te przybliżą nam sami ich twórcy – architekci Daniel Cieślik (Anta Architekci), Józef Cieślik (B2 studio) oraz Jerzy Dziuba (DA Dziuba Architekci), natomiast o metamorfozie bydgoskiej kamienicy opowiadają Paweł Eliasz – prezes Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Paderewskiego 1 oraz Dariusz Krzemkowski z Zakładu Ogólnobudowlanego zaangażowanego w prace renowacyjne.

 

Podłoga na poziomie

Do najnowszego wydania magazynu warto zajrzeć również, jeśli w planach mamy prace związane z układaniem paneli, parkietu, płytek czy innego wykończenia podłogi. Producent przygotował dla czytelników kilka cennych wskazówek, które warto mieć na uwadze, wybierając masę samopoziomującą przy pomocy której przygotujemy równy, gładki i trwały podkład pod każdą okładzinę dekoracyjną.

To i jeszcze więcej znajdziecie w najnowszym wydaniu Baumit Magazynu. Co konkretnie? O tym musicie przekonać się już sami. Warto! Aktualny numer pobierzecie bezpłatnie na stronie internetowej https://baumit.pl/serwis/baumit-magazyn. Wersja papierowa nakładem 5000 szt. trafi natomiast do inwestorów, architektów, wykonawców i najbliższych Przyjaciół budowlanej marki. Przyjemnej lektury!

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Buena Vista Media Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.