W poszukiwaniu oszczędności i dobrej architektury –nowy numer Baumit Magazyn
Buena Vista Media Group
Podwale 62a
51-010 Wroclaw
a.mrówka|bvmg.pl| |a.mrówka|bvmg.pl
728437715
www.bvmg.pl
Galopujące ceny energii i wzrost kosztów ogrzewania sprawiają, że inwestorzy bardziej niż kiedykolwiek poszukują sposobów, które pozwoliłyby im uniezależnić się od zawirowań na rynkach energetycznych, jakich dobitnie doświadczamy w ostatnich miesiącach. Dlatego to właśnie temu tematowi i powiązanej z nim bardzo mocno termoizolacji budynków poświęcono najwięcej miejsca w najnowszym numerze Baumit Magazynu.
Tytuł ukazujący się dwa razy do roku to solidna porcja wiedzy, inspiracji z zakresu architektury i budownictwa. Bez względu na to czy jesteś architektem, wykonawcą czy inwestorem w tym wydawnictwie zawsze znajdziesz coś dla siebie. Co tym razem przygotował renomowany producent materiałów budowlanych dla swoich czytelników?
W pogoni za oszczędnościami
Aktualne wydanie Baumit Magazynu to lektura, która z pewnością zainteresuje osoby planujące inwestycję w ogrzewanie pogłogowe, pompę ciepła, fotowoltaikę lub wymianę systemu grzewczego. Zgłębiając lekturę jednego z artykułów dowiecie się, co zrobić, by przyniosła wam maksymalne korzyści i oczekiwane oszczędności oraz co wspólnego z tym wszystkim ma ocieplenie budynku. Jeszcze w innym przeczytacie, dlaczego termoizolacja to dobre rozwiązanie i po jakim czasie zwraca się taka inwestycja.
W najnowszym numerze znajdziemy również odpowiedź na pytanie, o to, jaki tynk ciekowarstwowy poradzi sobie najlepiej z zanieczyszczeniami smogowymi i pozwoli przez lata cieszyć się pięknym wyglądem elewacji, bez konieczności przeprowadzania częstych zabiegów pielęgnacyjnych czy związanych z jej odnawianiem.
Architektura i konkursowe emocje
Tradycyjnie na łamach wydania nie mogło zabraknąć wątków architektoniczych. Oprócz podsumowania i wyników konkursu Fasada Roku, w najnowszym wydaniu na czytelników czeka cykl artykułów prezentująch wybranych uczestników tegorocznej rywalizacji. To okazja by bliżej przyjrzeć się takim inwestycjom jak dom jednorodzinny Compact House w Rędzinach, osiedle Solaris Park w Krakowie, siedziba MZWiK w Sulejówku czy renowacja kamienicy w Bydgoszczy. Obiekty te przybliżą nam sami ich twórcy – architekci Daniel Cieślik (Anta Architekci), Józef Cieślik (B2 studio) oraz Jerzy Dziuba (DA Dziuba Architekci), natomiast o metamorfozie bydgoskiej kamienicy opowiadają Paweł Eliasz – prezes Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Paderewskiego 1 oraz Dariusz Krzemkowski z Zakładu Ogólnobudowlanego zaangażowanego w prace renowacyjne.
Podłoga na poziomie
Do najnowszego wydania magazynu warto zajrzeć również, jeśli w planach mamy prace związane z układaniem paneli, parkietu, płytek czy innego wykończenia podłogi. Producent przygotował dla czytelników kilka cennych wskazówek, które warto mieć na uwadze, wybierając masę samopoziomującą przy pomocy której przygotujemy równy, gładki i trwały podkład pod każdą okładzinę dekoracyjną.
To i jeszcze więcej znajdziecie w najnowszym wydaniu Baumit Magazynu. Co konkretnie? O tym musicie przekonać się już sami. Warto! Aktualny numer pobierzecie bezpłatnie na stronie internetowej https://baumit.pl/serwis/baumit-magazyn. Wersja papierowa nakładem 5000 szt. trafi natomiast do inwestorów, architektów, wykonawców i najbliższych Przyjaciół budowlanej marki. Przyjemnej lektury!

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.