W starej Fabryce Drożdży powstaje inwestycja mieszkaniowa
Prime Time PR
Halszki 28
30-611 Kraków
aleksandra.masnica|primetimepr.pl| |aleksandra.masnica|primetimepr.pl
12 313 00 87
https://primetimepr.pl/
Rozpoczęła się sprzedaż domów w inwestycji Nowa Drożdżownia zlokalizowanej w krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim. W ramach działań rewitalizacyjnych nowy wygląd i funkcjonalność zyska zabytkowy obiekt - dawna Fabryka Drożdży, gdzie poza mieszkaniami znajdą się również lokale handlowo-usługowe.
Realizacja kompleksu mieszkaniowego Nowa Drożdżownia została początkowo podzielona na trzy etapy. W pierwszej kolejności na terenie inwestycji powstanie 28 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej z 56 lokalami o pow. ok. 90-137 mkw. Następnie niskie 2-piętrowe budynki wielorodzinne, w których znajdą się 53 mieszkania o pow. 40-95 mkw. W ostatnim z etapów zaplanowano realizację 40 lokali mieszkalnych o pow. 34-91 mkw. Docelowo etapów inwestycji będzie więcej, a wszystkich mieszkań i domów łącznie 400. W kolejnej fazie prac nastąpi rewitalizacja zabytkowego budynku pofabrycznego. Na terenie inwestycji znajdą się lokale usługowe oraz sklepy. W budynkach przewidziano garaż podziemny, a domy wyposażone zostaną w prywatne ogródki. Na terenie obiektu powstaną również miejsca do ładowania samochodów elektrycznych.
- Nowa Drożdżownia to również nowe otwarcie, jeśli chodzi o lokalizacje Krakowa. Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że Bieżanów ma do zaoferowania dużo więcej niż niektóre “topowe” dzielnice tego miasta. Przewagą nad innymi rejonami jest m.in. bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska, stacja kolei łącząca Drożdżownię z Dworcem Głównym, lotniskiem czy Wieliczką, a także bliskość obwodnicy, która pozwala uniknąć zakorkowanych ulic, co w naszym mieście jest wartością nie do przecenienia. Poza tym lokalizacja inwestycji gwarantuje mieszkańcom wygodny dostęp do wielu miejsc niezbędnych do codziennego funkcjonowania - sklepów, szkół, punktów medycznych, lokali gastronomicznych czy bogatej oferty kulturalnej - mówi Krzysztof Tętnowski, prezes zarządu Tętnowski Development. - Do tego mamy tutaj do czynienia z wyjątkową architekturą - pragniemy scalić ze sobą teraźniejszość i przeszłość, dlatego zależy nam na przywróceniu blasku starym budynkom fabrycznym i uwypukleniu historycznego aspektu tego miejsca, stąd też sama nazwa inwestycji i jej loftowy charakter - dodaje.
Inwestorem Nowej Drożdżowni jest spółka Tętnowski Development, która działa na krakowskim rynku mieszkaniowym, realizując projekty deweloperskie od 2003 roku. Na swoim koncie ma takie inwestycje jak m.in. Lea Residence, Prądnicka 65, Chopina 9, Wrocławska 80, Domy nad Zalewem, Osiedle Pasteura z prawie 400 mieszkaniami czy dobiegającą końca inwestycję kompleksu mieszkaniowego w ścisłym centrum Krakowa - Krowodrza Park z 450 lokalami mieszkalnymi. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji Nowa Drożdżownia zostało zaplanowane na II kwartał 2024 roku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.