W Szamotułach od Agrobexu
Agrobex to uznany poznański deweloper, który przez blisko 35 lat zrealizował już ponad 60 inwestycji mieszkaniowych. Liczba ta sukcesywnie rośnie, a każdy rok to kilka prowadzonych jednocześnie projektów. Obecnie, w podpoznańskim Swarzędzu powstaje Osiedle Cybińska, a w Kleszczewie – Kleszczewo Park. Na początku 2022 roku premierę miała inwestycja Osiedle Olimpijskie w Szamotułach. Potencjalnym klientom zaprezentowano wówczas lokale z pierwszego budynku etapu I, czyli 50 mieszkań o powierzchni od 32 do 57 mkw. Latem minionego roku spółka wprowadziła do sprzedaży budynek nr 2. Również 50 lokali, ale o powierzchniach od 28 do 80 mkw. Tym samym w budowie jest 100 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach, a wśród nich zarówno kawalerki oraz lokale 2- i 3- i 4-pokojowe. Dla komfortu mieszkańców dostępne będą windy i komórki lokatorskie. Osiedle Olimpijskie to także garaże rodzinne oraz miejsca postojowe przed budynkami. Deweloper zadba również o małą architekturę. Zaprojektowano zieloną przestrzeń spacerową, która ma być miejscem wypoczynku i spotkań mieszkańców. Dla najmłodszych powstanie nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Ponadto, podobnie jak przy innych projektach dewelopera mieszkańcy osiedla będą czerpać korzyści płynące z zamontowania paneli fotowoltaicznych. Warto wspomnieć, że Agrobex już kilka lat temu jako pierwszy deweloper w Poznaniu zrealizował projekt wspierany energetycznie przez fotowoltaikę. Ceny mieszkań na osiedlu Olimpijskim rozpoczynają się o 6900 zł brutto za mkw., a zakończenie realizacji pierwszego budynku planowane jest na grudzień 2023 roku. Kwartał później gotowy ma być budynek nr 2.
Osiedle Olimpijskie powstaje przy ulicy Staszica, czyli praktycznie w samym centrum Szamotuł. To umożliwia nieograniczony dostęp do wszelkich zasobów i atrakcji miasta. Sąsiadująca z inwestycją ulica Sportowa to m.in. miejski stadion, hala sportowa i całoroczne korty tenisowe. - Ulica Sportowa, przy której realizowany jest nasz projekt to de facto szamotulskie centrum sportu. Jest tu praktycznie wszystko by rozpocząć przygodę ze sportem. Kto wie, może wśród naszych mieszkańców, biorąc pod uwagę lokalizację osiedla, pojawi się przyszły olimpijczyk – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Położenie inwestycji to także szybki dostęp do dworca kolejowego. Ponadto nieopodal funkcjonują liczne sklepy, przedszkole, publiczna szkoła podstawowa, apteka, a także Szamotulski Ośrodek Kultury. Tereny zielone do spacerów czy jazdy rowerowej zapewnia Park Jana III Sobieskiego oraz Ścieżka edukacyjno-rekreacyjna „Pioszczychy”.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.