Warszawa: Techland na dłużej w Gdański Business Center
AXI IMMO Group
Twarda 18
00-105 Warszawa
monika.rykowska|axiimmo.com| |monika.rykowska|axiimmo.com
+48 725 900 100
www.axiimmo.com
Techland, polskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i wydawaniem gier komputerowych, zdecydowało się przedłużyć umowę najmu 900 mkw. przestrzeni biurowej w kompleksie Gdański Business Center w Warszawie. Inwestycja, która oferuje ponad 100 tys. mkw. powierzchni komercyjnej, wchodzi w skład portfolio Savills Investment Management. Podczas transakcji, najemcy doradzała firma AXI IMMO.
Techland to polski niezależny producent, gier klasy AAA dostępnych na PC, Sony PlayStation oraz rodzinę urządzeń Xbox One, w tym Xbox One X. Założona w 1991 r. firma zatrudnia obecnie prawie 400 profesjonalistów rozlokowanych w trzech biurach w Polsce – Ostrowie Wielkopolskim, Warszawie i Wrocławiu. Wśród najpopularniejszych tytułów Techlandu znajdują się Dead Island, seria Call of Juarez czy Dying Light, które pokochały miliony graczy na całym świecie.
- Firma Techland wybrała na swoje biuro jeden z kluczowych punktów komunikacji zbiorowej w Warszawie. Okolice Dworca Gdańskiego zapewniają dostęp do wszystkich środków transportu miejskiego - w pobliżu kompleksu Gdański Business Center znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe, kolej dalekobieżna umożliwiająca swobodny dojazd dla pracowników mieszkających poza aglomeracją warszawską, a także stacja pierwszej linii metra Dworzec Gdański. Dodając do tego zielone otoczenie budynków i bogatą ofertę okolicznych usług, otrzymujemy wręcz idealne warunki do pracy – komentuje Emil Chwieduk, Starszy Negocjator w Dziale Powierzchni Biurowych, AXI IMMO.
Gdański Business Center to nowoczesny kompleks czterech budynków biurowych klasy A, oferująca 101 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. Poza przestrzeniami biurowymi, na terenie inwestycji ulokowane są także restauracje, kawiarnie, salony kosmetyczne, przedszkole, centrum medyczne, klub fitness Zdrofit oraz ogólnodostępny dziedziniec z elementami zieleni i małej architektury. Do dyspozycji najemców kompleksu są również tarasy zlokalizowane na wyższych piętrach budynków. W Gdański Business Center znajduje się także 1379 miejsc parkingowych podziemnych i 76 naziemnych oraz infrastruktura dla rowerzystów z 416 stojakami rowerowymi, szatniami i prysznicami.
Gdański Business Center położony jest tuż przy stacji pierwszej linii metra Dworzec Gdański oraz dworcu kolejowym Warszawa Dworzec Gdański. W pobliżu kompleksu znajduje się również wiele przystanków autobusowych, tramwajowych oraz punktów wypożyczania rowerów miejskich, co gwarantuje doskonałą komunikację z innymi dzielnicami Warszawy.
Inwestycja mogąca pochwalić się certyfikatem środowiskowym BREEAM na poziomie Excellent, została zakupiona przez Savills Investment Management w imieniu jednego z globalnych funduszy emerytalnych.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.