Warszawska Lumea już nad ziemią. Dojazd metrem
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Cieszące się dużym zainteresowaniem Osiedle Lumea rośnie na Bemowie. Niedaleko mają zostać wybudowane dwie stacje metra. Ich bliskość to jeden z najbardziej docenianych atutów w Warszawie.
Osiedle Lumea przy ul. Batalionów Chłopskich to inwestycja Bouygues Immobilier Polska. Składa się z dwóch budynków. Ich budowa przebiega równolegle. Gotowa jest konstrukcja podziemnej hali garażowej, natomiast prawie gotowa jest konstrukcja parteru. To oznacza, że już niebawem rozpocznie się wznoszenie pięter, których będzie cztery.
Osiedle Lumea to 140 mieszkań: od kawalerek poniżej 30 metrów kwadratowych po 4-pokojowe powyżej 100 mkw. Każde z balkonem, loggią lub ogródkiem. Wolnych zostało kilkadziesiąt. Co sprawiło, że większość została sprzedana, zanim budynki tak naprawdę odrosły od ziemi? – Za sukcesem osiedla stoi kompilacja wielu jego cech. Na wyróżnienie zasługują funkcjonalne układy mieszkań, w tym najkorzystniejsze dla rodzin, i modernistyczna stylistyka z pnącymi się po ścianach roślinami. Ogromne znaczenie mają dwie stacje metra zaplanowane w pobliżu – wymienia Małgorzata Maziarz, menedżer ds. sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska.
Chrzanów i Lazurowa
Niedaleko Osiedla Lumea powstaną stacje Chrzanów i Lazurowa. To dwie z trzech zaplanowanych stacji ostatniego odcinka drugiej linii metra. Trzecią jest Karolin, która zostanie wybudowana nieco dalej jako końcowa stacja drugiej linii. Wnioski o pozwolenie na budowę zostały już złożone.
Projekty powstają, tymczasem na początku roku zostały zaprezentowane pierwsze wizualizacje planowanych stacji. Lazurowa została przedstawiona w dwóch wersjach: z węzłem przesiadkowym i bez. Węzeł przy Lazurowej miałby połączyć metro, tramwaje i autobusy, na czym skorzystają zarówno warszawiacy, jak i osoby dojeżdżające z okolic.
Według planów metro ma zacząć jeździć na Chrzanów (część Bemowa) pod koniec 2022 roku. Pierwszy etap Osiedla Lumea, ten aktualnie budowany, powinien być gotowy kilka miesięcy wcześniej. Deweloper przewiduje etap drugi, który także ma się składać z dwóch budynków – o podobnym układzie.
Dla wielu warszawiaków dostęp do metra jest czynnikiem przesądzającym o wyborze lokalizacji, dlatego deweloper Bouygues Immobilier Polska wybiera miejsca koło istniejących lub planowanych stacji. – W ostatnim czasie odnotowujemy zwiększone zainteresowanie mieszkaniami w pobliżu metra – przyznaje Małgorzata Maziarz.
Park i rezerwat
Stacje Lazurowa i Chrzanów to nie jedyne walory lokalizacji Osiedla Lumea. – W okolice osiedla dojeżdża kilka linii autobusowych, dodatkowo możliwy jest szybki dojazd do trasy S8. Niedaleko jest park, a nawet rezerwat przyrody. Niemal w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się korty tenisowe i ścieżki rowerowe – wymienia Małgorzata Maziarz.
Bezpośrednio na osiedlu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji miejsca parkingowe w garażu podziemnym oraz na zewnątrz, stojaki na rowery, a także plac zabaw z drewnianym wyposażeniem. Ciekawostkami z obszaru osiedlowej bioróżnorodności są poidełka i karmniki dla ptaków oraz domki dla pożytecznych owadów m.in. pszczół i biedronek.
Osiedle Lumea to druga inwestycja na Bemowie dostępna aktualnie w ofercie Bouygues Immobilier Polska. Nieopodal znajduje się zespół 52 przestronnych domów szeregowych Villa de Charme.
Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 51 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 7200 mieszkań.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.