Komunikaty PR

Warszawska Lumea już nad ziemią. Dojazd metrem

2021-05-01  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Cieszące się dużym zainteresowaniem Osiedle Lumea rośnie na Bemowie. Niedaleko mają zostać wybudowane dwie stacje metra. Ich bliskość to jeden z najbardziej docenianych atutów w Warszawie.

Osiedle Lumea przy ul. Batalionów Chłopskich to inwestycja Bouygues Immobilier Polska. Składa się z dwóch budynków. Ich budowa przebiega równolegle. Gotowa jest konstrukcja podziemnej hali garażowej, natomiast prawie gotowa jest konstrukcja parteru. To oznacza, że już niebawem rozpocznie się wznoszenie pięter, których będzie cztery.

Osiedle Lumea to 140 mieszkań: od kawalerek poniżej 30 metrów kwadratowych po 4-pokojowe powyżej 100 mkw. Każde z balkonem, loggią lub ogródkiem. Wolnych zostało kilkadziesiąt. Co sprawiło, że większość została sprzedana, zanim budynki tak naprawdę odrosły od ziemi? – Za sukcesem osiedla stoi kompilacja wielu jego cech. Na wyróżnienie zasługują funkcjonalne układy mieszkań, w tym najkorzystniejsze dla rodzin, i modernistyczna stylistyka z pnącymi się po ścianach roślinami. Ogromne znaczenie mają dwie stacje metra zaplanowane w pobliżu – wymienia Małgorzata Maziarz, menedżer ds. sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska.

Chrzanów i Lazurowa

Niedaleko Osiedla Lumea powstaną stacje Chrzanów i Lazurowa. To dwie z trzech zaplanowanych stacji ostatniego odcinka drugiej linii metra. Trzecią jest Karolin, która zostanie wybudowana nieco dalej jako końcowa stacja drugiej linii. Wnioski o pozwolenie na budowę zostały już złożone.

Projekty powstają, tymczasem na początku roku zostały zaprezentowane pierwsze wizualizacje planowanych stacji. Lazurowa została przedstawiona w dwóch wersjach: z węzłem przesiadkowym i bez. Węzeł przy Lazurowej miałby połączyć metro, tramwaje i autobusy, na czym skorzystają zarówno warszawiacy, jak i osoby dojeżdżające z okolic.

Według planów metro ma zacząć jeździć na Chrzanów (część Bemowa) pod koniec 2022 roku. Pierwszy etap Osiedla Lumea, ten aktualnie budowany, powinien być gotowy kilka miesięcy wcześniej. Deweloper przewiduje etap drugi, który także ma się składać z dwóch budynków – o podobnym układzie.

Dla wielu warszawiaków dostęp do metra jest czynnikiem przesądzającym o wyborze lokalizacji, dlatego deweloper Bouygues Immobilier Polska wybiera miejsca koło istniejących lub planowanych stacji. – W ostatnim czasie odnotowujemy zwiększone zainteresowanie mieszkaniami w pobliżu metra – przyznaje Małgorzata Maziarz.

Park i rezerwat

Stacje Lazurowa i Chrzanów to nie jedyne walory lokalizacji Osiedla Lumea. – W okolice osiedla dojeżdża kilka linii autobusowych, dodatkowo możliwy jest szybki dojazd do trasy S8. Niedaleko jest park, a nawet rezerwat przyrody. Niemal w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się korty tenisowe i ścieżki rowerowe – wymienia Małgorzata Maziarz.

Bezpośrednio na osiedlu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji miejsca parkingowe w garażu podziemnym oraz na zewnątrz, stojaki na rowery, a także plac zabaw z drewnianym wyposażeniem. Ciekawostkami z obszaru osiedlowej bioróżnorodności są poidełka i karmniki dla ptaków oraz domki dla pożytecznych owadów m.in. pszczół i biedronek.

Osiedle Lumea to druga inwestycja na Bemowie dostępna aktualnie w ofercie Bouygues Immobilier Polska. Nieopodal znajduje się zespół 52 przestronnych domów szeregowych Villa de Charme.

Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 51 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 7200 mieszkań.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej Biuro prasowe
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Świdnica. Kolejny etap budowy osiedla rozpoczęty. 10 minut spacerem od rynku
2024-07-31 | 17:00

Świdnica. Kolejny etap budowy osiedla rozpoczęty. 10 minut spacerem od rynku

  Fot. ignerhome.pl Vivant Home się rozrasta. Po podpisaniu umowy z nowym inwestorem, rozpoczął się III etap budowy osiedla położonego u zbiegu ulic Kosynierów,
Nieruchomości Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu
2024-07-31 | 12:30

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/001fa58d1370123be7c95f6f444ad65520240730173555/7a552ca808be77ff2ba38b57a2a2228f20240730173645/507ce9   Zdrowa, drewniana placówka

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.