Komunikaty PR

Ważny krok na budowie inwestycji Chlebova Apartamenty

2020-02-07  |  11:17
Biuro prasowe

Zdjęcia i wizualizacje: https://wetransfer.com/downloads/58ff9e1cc856f1b16be82f586016dd1920200207075539/f853b1fb198408f539fc2cd460fa637020200207075539/beeb50

W ostatnich dniach przy ulicy Wiosny Ludów 4 w Gdańsku miało miejsce uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nowo powstającą inwestycję Chlebova Apartamenty, która przygotowywana jest przez spółkę NDI Development. 

Nowoczesny apartamentowiec powstaje w miejscu bardzo szczególnym dla mieszkańców Gdańska. To właśnie przy ulicy Wiosny Ludów 4 znajdowała się Germania Brotfabrik, którą na kartach swoich powieści wspominał sam Günter Grass. Była to pierwsza przemysłowa fabryka chleba w północnej Polsce, która działała tu nieprzerwanie od 1905 r. do końca II wojny światowej. Nic więc dziwnego, że inwestor zdecydował się na ukłon w stronę historii, nadając nowej inwestycji nazwę Chlebova.

W uroczystości wzięła udział prezes grupy NDI – Małgorzata Winiarek-Gajewska, przedstawiciele NDI Development, kierownictwo budowy, zespół projektowy, inspektorzy budowlani oraz prezes pracowni architektonicznej Roark Studio – Jakub Bladowski. Po oficjalnym przywitaniu zgromadzonych gości nastąpiło odczytanie i podpisanie aktu erekcyjnego oraz uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego.

Do tej pory ukończono płytę fundamentową w technologii „białej wanny”, ściany zewnętrzne części podziemnej oraz słupy i ściany poziomu -2 wraz z pierwszą sekcją stropu. Obecnie generalny wykonawca pracuje nad szalowaniem oraz zbrojeniem pozostałej części stropu, zbrojeniem pionów poziomu -1 oraz rampą zjazdową łączącą oba te poziomy.

Podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego mieliśmy okazję zobaczyć dynamiczny postęp robót budowlanych, miedzy innymi zaawansowane zbrojenie kolejnej kondygnacji podziemia czyli stropu nad poziomem -2 - mówi Radosław Szulfer, Kierownik Projektu. Z uwagi na prowadzenie inwestycji w trudnych warunkach gruntowych w pierwszym etapie została wykonana ściana zewnętrzna hali garażowej tzw. ściana szczelinowa a następnie płyta fundamentowa co w konsekwencji umożliwiło poruszanie się gości w pełni obudowanej konstrukcyjnie części podziemnej. Kolejnym etapem jest wykonanie kondygnacji -1 wraz ze stropem na poziomie 0 budynku - dodaje.  

Chlebova Apartamenty to jeden z etapów rewitalizacji Młodego Miasta. Lokalizacja ta będzie oferować przyszłym mieszkańcom wytchnienie od zgiełku Głównego Miasta przy jednoczesnej bliskości jego największych atrakcji. Ulica Wiosny Ludów zlokalizowana jest bowiem w pierwszej linii zabudowy nad Motławą, w ustronnym miejscu położonym na styku obu tych dzielnic.

Mamy świadomość historii tego miejsca i potencjału jego oddziaływania na miastomówi Jakub Bladowski. Architektura budynku obfituje we współczesne formy z zastosowaniem szlachetnych materiałów spotykanych w tej części Gdańska. Przygotowana inwestycja będzie zawierała również artefakty pochodzące z rozbiórki starego budynku – dodaje.

Nawiązania do historii Germania Brotfabrik będą obecne także we wnętrzach inwestycji. Przy wejściu do holu głównego znajdować się będzie żyrandol, do którego konstrukcji wykorzystano odzyskane z rozbiórki obręcze z komina fabryki. Tuż przy recepcji znajdziemy silnik windy wykorzystywanej do przewozu gotowych wypieków, działający w fabryce przez blisko 50 lat. W eksponowanych miejscach lobby, sali biznesowej i fitness umieszczone zostaną cegły pochodzące z rozbiórki historycznego budynku.

Chlebova obejmie siedem kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. Łącznie w obiekcie znajdzie się 160 apartamentów o powierzchni od 26 do 85 m2. W części parterowej znajdą się lokale usługowe, w tym jeden z antresolą, sięgającą pierwszej kondygnacji. Planowane są w nich punkty gastronomiczne. Na szczytowej kondygnacji znajdzie się taras wypoczynkowy z widokiem na panoramę Głównego Miasta. W obiekcie planowana jest również strefa fitness, business lounge oraz bawialnia dla dzieci.

Planowany termin oddania inwestycji do użytku to pierwsza połowa 2021 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Na rodzimym rynku materiałów budowlanych przecena zagościła na dobre Biuro prasowe
2024-04-17 | 14:00

Na rodzimym rynku materiałów budowlanych przecena zagościła na dobre

W marcu po raz kolejny, siódmy już z rzędu, stawki ogromnej większości grup towarowych zanotowały regres. Jak zauważają eksperci portalu RynekPierwotny.pl, tym razem średni poziom
Nieruchomości Wojna w Ukrainie ostudziła zapał cudzoziemców do kupowania mieszkań w Polsce
2024-04-17 | 14:00

Wojna w Ukrainie ostudziła zapał cudzoziemców do kupowania mieszkań w Polsce

W 2023 r. w ręce cudzoziemców trafiło nieco ponad 14,3 tys. mieszkań, czyli minimalnie mniej niż rok wcześniej. Portal GetHome.pl ustalił, że najwięcej kupili ich obywatele Ukrainy.
Nieruchomości Unikatowe osiedle powiększa się. ROBYG z nowym etapem Portu Popowice
2024-04-17 | 13:15

Unikatowe osiedle powiększa się. ROBYG z nowym etapem Portu Popowice

Powiększa się kultowa inwestycja na tętniących życiem Popowicach we Wrocławiu. Firma ROBYG ogłosiła właśnie, że wprowadza do oferty 216 nowych mieszkań w ramach inwestycji Port

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Zagranica

Chiny przygotowują się do ewentualnej eskalacji konfliktu z USA. Mocno inwestują w swoją niezależność energetyczną i technologiczną

Najnowsze dane gospodarcze z Państwa Środka okazały się lepsze od prognoz. Choć część analityków spodziewa się powrotu optymizmu i poprawy nastrojów, to jednak w długim terminie chińska gospodarka mierzy się z kryzysem demograficznym i załamaniem w sektorze nieruchomości. Władze Chin zresztą już przedefiniowały swoje priorytety i teraz bardziej skupiają się na bezpieczeństwie ekonomicznym, a nie na samym wzroście gospodarczym. – Chiny szykują się na eskalację konfliktu z USA i pod tym kątem należy obserwować chińską gospodarkę – zauważa Maciej Kalwasiński z Ośrodka Studiów Wschodnich. Jak wskazuje, Chiny mocno inwestują w rozwój swojego przemysłu i niezależność energetyczną, chcąc zmniejszyć uzależnienie od zagranicy.

Infrastruktura

Inwestycje w przydomowe elektrownie wiatrowe w Polsce mogą się okazać nieopłacalne. Eksperci ostrzegają przed wysokimi kosztami produkcji energii

Małe przydomowe elektrownie wiatrowe mogą być drogą pułapką – ostrzega Fundacja Instrat. Jej zdaniem koszt wytworzenia prądu z takich instalacji może być kilkukrotnie wyższy od tego z sieci. Tymczasem rząd proponuje program wsparcia dla przydomowych instalacji tego typu wart 400 mln zł. Zdaniem ekspertów warto się zastanowić nad jego rewizją i zmniejszeniem jego skali.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.