White Star Real Estate publikuje pierwszy raport niefinansowy
Spółka White Star Real Estate opublikowała raport ESG za 2022 rok, dokonując w nim rewizji działań z obszarów uwzględnionych w Polityce ESG: środowiskowego, społecznego oraz ładu korporacyjnego. Mimo braku prawnego obowiązku sporządzania sprawozdania niefinansowego za rok 2022, spółka podjęła się stworzenia raportu zgodnie z wytycznymi Global Reporting Initiative (GRI). To pierwszy raport o zrównoważonym rozwoju White Star Real Estate.
ESG (Enviromnent, Social, Governance) odnosi się do czynników środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego, które mierzą wpływ firmy na środowisko, jej relacje ze społeczeństwem i praktyki zarządzania. W swoim pierwszym raporcie, White Star Real Estate dzieli się cennymi spostrzeżeniami na temat wysiłków firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju i praktyk etycznych.
Zrównoważony rozwój jest dla nas bardzo ważny – budowa obiektów zgodnych z najwyższymi standardami środowiskowymi, socjalnymi i etycznymi jest jednym z naszych priorytetów. Regularnie weryfikujemy jakość naszych projektów w oparciu o standardy certyfikacji BREEAM. Warto zaznaczyć, że dbałość o projektowanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju mamy w DNA, co potwierdza fakt, że pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju ukazał się w 10. rocznicę otrzymania pierwszego certyfikatu BREEAM final dla The Park Warsaw. Było to w czasie, kiedy mało firm zwracało uwagę na certyfikację budynków – mówi Agnieszka Wójcicka-Krupa, Sustainability Manager w White Star Real Estate.
Ponad 85% budynków z portfela inwestycji White Star Real Estate posiadało na koniec 2022 roku certyfikat BREEAM lub LEED.
Inwestowanie w ekologiczne rozwiązania w budownictwie to świadome kształtowanie naszego otoczenia oraz pozytywny wpływ na komfort życia wielu ludzi, którzy zamieszkują lub użytkują nasze budynki. Choć nie mamy prawnego obowiązku raportowania niefinansowego za rok 2022, postanowiliśmy przeanalizować wpływ naszej działalności na środowisko. Jako firma odpowiedzialna społecznie chcemy inspirować branżę do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dzięki takiej analizie sami też wyciągamy wnioski i wiemy, co w przyszłości możemy robić jeszcze lepiej – dodaje Agnieszka Wójcicka-Krupa.
Zgodnie z wytycznymi Polityki ESG WSRE, w 2022 roku monitorowano emisję gazów cieplarnianych z działalności spółki w zakresach Scope 1 i 2, zgodnie z GHG Protocol. W kolejnych latach spółka planuje poszerzać analizę o emisje pośrednie, powstające w łańcuchu wartości (zakres 3), takie jak: gospodarka odpadami, podróże służbowe i dojazdy pracowników.
W Raporcie Zrównoważonego Rozwoju 2022 spółka White Star Real Estate zmierzyła też dane społeczne i ładu korporacyjnego. Dodatkowo zostały też opisane aspekty ESG w poszczególnych projektach należących i zarządzanych przez WSRE.
Z treścią Raportu Zrównoważonego Rozwoju 2022 White Star Real Estate można zapoznać się na stronie WSRE.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.