Wielkie 18 metrów. Zobacz mikroapartament modelowy
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Wielkie 18 metrów. Zobacz mikroapartament modelowy
Dwuosobowe łóżko, które zamienia się w kanapę, składane biurko i duże lustro optycznie powiększające wnętrze. Do tego w pełni wyposażona kuchnia i elegancka łazienka. To wszystko zmieściło się w gotowym mikroapartamencie pokazowym przy ul. Legnickiej, przygotowanym – wyjątkowo – na wczesnym etapie realizacji całego projektu.
Budowa inwestycji Legnicka 60C trwa od czerwca. Został osiągnięty stan zero, aktualnie trwają prace nad konstrukcją parteru i wykonywanie stropu nad parterem. W budynku znajdzie się 129 mikroapartamentów inwestycyjnych.
Choć budowa niedawno ruszyła, to pierwszy mikroapartament jest już gotowy. Można go zobaczyć w biurze sprzedaży BY MADE przy ul. Legnickiej 55F. – Wszyscy oglądający są zdumieni tym, że mikroapartament sprawia wrażenie o wiele większego. Przemyślana aranżacja i wysoki standard wykończenia robią na nich ogromne wrażenie – opowiada Ewa Skibińska z grupy BY MADE. – Jako pierwsi we Wrocławiu przygotowaliśmy lokal pokazowy na tak wczesnym etapie realizacji inwestycji – podkreśla. Prezentowany mikroapartament z łazienką i aneksem kuchennym jest wykończony i wyposażony kompletnie. Jego wielkość to 18,5 mkw.
Wyraźny podział na strefy
W mikroapartamencie jest wszystko, czego potrzeba do codziennego życia: strefa dzienna z dwuosobowym łóżkiem, stołem i miejscem pracy dla dwóch osób, łazienka z prysznicem oraz aneks kuchenny, a także klimatyzacja. Dużą rolę w strefie dziennej odgrywają rozkładane meble: stolik, biurko z dwoma stanowiskami do pracy i łóżko, które zmienia się w kanapę. To duża oszczędność miejsca. Tuż przy łóżku znajdują się zamykane szafy i szafki do przechowywania ubrań lub innych rzeczy. – Ważnym elementem wystroju jest duże lustro, które z optycznie powiększa przestrzeń. Uzyskaliśmy bardzo ładny efekt wizualny bez utraty funkcjonalności – twierdzi Małgorzata Komadowska, architekt wnętrz.
W mikroapartamencie przeważają naturalne materiały takie jak drewno i beton oraz dominują klasyczne kolory: brązowy, szary, biały i czarny. – Drewno jest ciepłe i przyjemne. Z kolej szara, betonowa podłoga jest tłem dla całej reszty – twierdzi Małgorzata Komadowska.
Kompozycja kolorów stworzyła granicę pomiędzy strefami. Część kuchenną tworzy aneks z płytą grzewczą, lodówką, czajnikiem i innymi sprzętami. Jest nawet pralko-suszarka i mikrofalówka. Poszczególne elementy są niewielkie. Postawiono tu na minimalizm. Kuchnia została urządzona w ponadczasowej i eleganckiej biało-czarnej kolorystyce. Te same kolory dominują w łazience z kabiną prysznicową i umywalką.
Wielofunkcyjność i lokalizacja
Dużą zaletą tak urządzonego i wyposażonego mikroapartamentu jest wielofunkcyjność. Z powodzeniem może być wykorzystywany jako kawalerka, pokój hotelowy, pracownia, biuro lub stancja. To bezpieczna lokata kapitału dla inwestorów, którzy chcą zarabiać na wynajmie tuż przy ścisłym centrum Wrocławia. Świetna lokalizacja budynku realizowanego przez BY MADE zwiększa szansę na duże zyski.
– Mikroapartamenty powstają w sercu zachodniej strefy biznesu, kilka przystanków tramwajem od Rynku czy Placu Grunwaldzkiego i zaledwie 900m od największego w okolicy kompleksu biurowego Business Garden . Takie położenie znacznie zwiększa szansę na znalezienie potencjalnych najemców – zauważa Ewa Skibińska. – W naszych mikroapartamentach mogą zamieszkać pracownicy pobliskich biurowców, osoby na delegacjach, studenci okolicznych uczelni czy turyści szukający znakomitej bazy wypadowej do zwiedzania Wrocławia – wymienia. Lokale tego typu nadają się do wynajmu na długi, średni i krótki termin. Szacowana rentowność inwestycji to 7% netto w skali roku. Mikroapartamenty wielkości 18,5 mkw., których w budynku jest najwięcej, kosztują 231 tys. zł netto z wykończeniem pod klucz.
Wszystkie mikroapartamenty będą urządzone w podobnym stylu co gotowy lokal. Ich wielkość waha się od 16 do 30 mkw. W budynku znajdzie się też recepcja, strefa do co-workingu, restauracja i taras widokowy na dachu. Przed obiektem powstaną miejsca postojowe. Projekt architektoniczny wykonali architekci z pracowni AP Szczepaniak – eksperci w dziedzinie projektowania mikroapartamentów od 2013 roku. Budowa Legnickiej potrwa do końca 2021 roku.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.