Wilczak 20 - ostatnie wolne mieszkania
Wilczak 20 to jeden z najciekawszych projektów mieszkaniowych na terenie Poznania. To także komfort, bezpieczeństwo oraz rozwiązania proekologiczne. Niedawno zakończyła się realizacja inwestycji, a w sprzedaży zostały ostatnie wolne mieszkania.
Osiedle Wilczak 20 to ważny i duży projekt dla spółki Agrobex. Od momentu rozpoczęcia realizacji inwestycji roku powstało w sumie 545 mieszkań w ramach 6 budynków wielorodzinnych. Ale osiedle Wilczak 20 to nie tylko mieszkania. Inwestycje Agrobexu wyróżnia sporo elementów, które stanowią o wyjątkowości tego osiedla. Budynki w niskiej, sześciokondygnacyjnej zabudowie charakteryzują się nowoczesną oryginalną architekturą. Zostały one wyposażone w instalację fotowoltaiczną, która zaspokaja zapotrzebowanie na prąd w hali garażowej, klatkach schodowych czy przy oświetleniu terenów zielonych. Kolejnym udogodnieniem podnoszącym bezpieczeństwo i komfort, jest podziemna hala garażowa oraz system monitoringu i kontroli dostępu. Nie zabrakło też elementów małej architektury. Mieszkańcy chwalą sobie zaaranżowanie przestrzeni pełnych zieleni, które tworzą wyjątkowy klimat na terenie osiedla. Do dyspozycji są także ławki, stojaki na rowery, przestronny i bezpieczny plac zabaw oraz zewnętrzna siłownia. Dopełnieniem projektu jest zakończona już przebudowa znajdującego się na terenie inwestycji budynku dawnej spalarni. Projekt autorstwa uznanych architektów Piotra Litoborskiego i Piotra Marciniaka będzie spełniał funkcje handlowo-usługowe oraz biurowe. Niepodważalną zaletą inwestycji jest również doskonała lokalizacja. Umożliwia ona dogodny dojazd do centrum miasta oraz innych dzielnic Poznania. W pobliżu znajdują się przystanki linii autobusowych oraz tramwajowe. Szybko i sprawnie dojedziemy także do centrów handlowych (Plaza, Pestka). Zwolennicy aktywności fizycznej zadowala bliskość terenów spacerowych i rekreacyjnych. Tereny nadwarciańskie to jedynie 300 metrów od osiedla. - Wilczak 20 to dla nas bardzo ważny projekt. Ogromną wagę przyłożyliśmy do komfortu i bezpieczeństwa oraz szeregu innych udogodnień, które wypływają na komfort mieszkania. Nie zabrakło rozwiązań proekologicznych, czyli m.in. instalacji fotowoltaicznej, w przypadku której, w kontekście inwestycji deweloperskich na terenie Poznania, jesteśmy pionierem i zdecydowanym orędownikiem - mówi Lucyna Jarczyńska, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Agrobex.
Osiedle Wilczak 20 to już ostatnie wolne mieszkania z V etapu. Ceny rozpoczynają się od 7550 złotych brutto za m.kw. Co istotne, przyszli lokatorzy mogą skorzystać również z możliwości wykończenia mieszkań pod klucz w jednym z dwóch pakietów - idea lub perfect. Dzięki takiej usłudze można zaoszczędzić sporo czasu, który zazwyczaj poświęca się na wyszukiwanie odpowiednich produktów.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.