Komunikaty PR

Wood Shapers: nadchodzi drewniana rewolucja!

2020-05-28  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl
Do pobrania 05 ( 0.26 MB )

BPI Real Estate i CFE Contracting stawiają na proekologiczne budownictwo przyszłości, powołując w Luksemburgu nową spółkę joint venture. Wood Shapers będzie wznosić różnego rodzaju obiekty komercyjne, mieszkaniowe i edukacyjne zbudowane niemal w całości z drewna. Misją nowej firmy jest redukcja wysokiej (38%) emisji CO2, za którą na całym świecie odpowiadają sektory budownictwa i nieruchomości. Nowa technologia pozwoli też skrócić czas realizacji inwestycji aż o 30%.

 

Należymy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE, która zatrudnia ponad 8000 pracowników na całym świecie. Posiadamy niezwykle bogate know-how w trzech kluczowych obszarach - inżynierii środowiskowej, generalnego wykonawstwa i inwestycji deweloperskich. Dzięki temu możemy realizować coraz to bardziej innowacyjne projekty. Przykładem jest powołana przez naszą grupę spółka Wood Shapers, która rozwija nowatorską technologię konstrukcji proekologicznych budynków z drewna – powiedział Arnaud Regout, CEO nowo powołanej spółki Wood Shapers.

 

Innowacyjna oferta Wood Shapers polega na m.in. znacznie większej integracji całego procesu realizacji inwestycji, w tym digitalizacji etapu projektowania, produkcji prefabrykatów oraz stosowania w procesie konstrukcji wyłącznie elementów z drewna. Wykorzystywane drewno będzie z kolei pochodziło tylko z europejskich plantacji posiadających certyfikat zrównoważonej gospodarki leśnej PEFC. Wszystkie inwestycje będą również realizowane w duchu zero waste.

 

- 38% światowej emisji CO2 wytwarzane jest przez branżę nieruchomości i budownictwa. Jesteśmy przekonani, że zaproponowana przez nas technologia jest najlepszym sposobem na pozytywną zmianę tego stanu rzeczy. Drewno to nie tylko materiał, który w sam w sobie jest przyjazny dla środowiska. Wykorzystanie prefabrykatów pozwoli nam generować znacznie mniejsze ilości odpadów na placu budowy, a te które powstaną zostaną przez nas ponownie wykorzystane - dodał Simon Cols, Business Development Manager w spółce Wood Shapers.

 

Zalet budowania z drewna jest więcej. Oprócz korzyści ekologicznych, nowa technologia wpłynie m.in. na czas realizacji inwestycji, skracając go aż o 30% w porównaniu do tradycyjnego budownictwa. W parze z niższą emisją CO2 idzie też niższy poziom emisji hałasu i pyłu na samych budowach. Drewno jest też znacznie zdrowszym materiałem zarówno dla osób pracjących przy wznoszeniu budynków jak i ich końcowych użytkowników.

 

Dowodem na to, że w przypadku Wood Shapers ekologia to nie tylko pusty slogan jest również strategia sadzenia nowych drzew w miejsce tych wykorzystanych. W 2020 roku spółka zasadzi ich aż 2000 sztuk.

 

W najbliższych latach Wood Shapers ma w planie realizację pierwszych inwestycji w Luksemburgu i w Belgii. Pierwszą będzie biurowiec WOODEN - siedziba Bâloise Assurances zlokalizowany w Leudelange pod Stolicą Luxemburga. Jego budowa ruszy zaraz po zakończeniu światowej pandemii COVID-19. Nowo powołana spółka w Luksemburgu nie wyklucza również realizacji inwestycji w Polsce.

Więcej informacji nt. Wood Shapers dostępnych jest na stronie: https://www.woodshapers.com/

 

O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała ponad 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie i know-how na rynku realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje
BPI Real Estate charakteryzują się innowacyjnością i przyjaznym wpływem na środowisko, uwzględniając przy tym kwestie społeczne i energetyczne. Na wszystkich etapach realizacji inwestycji projekty dewelopera wyróżnia ponadto dbałość o szczegóły tak konstrukcyjne jak
i technologiczne, tworząc tym samym przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości #nowehistorie w relacjach pomiędzy inwestorami, a służbami konserwatorskimi Biuro prasowe
2024-04-26 | 14:30

#nowehistorie w relacjach pomiędzy inwestorami, a służbami konserwatorskimi

Link do zdjęć onedrive: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jM4jc133ZQwXSEKldg?e=OhX42F   Wetransfer: https://we.tl/t-xlJ8N4rpMc    #nowehistorie w relacjach
Nieruchomości Z jakimi problemami borykają się właściciele podczas wykańczania mieszkania
2024-04-26 | 14:00

Z jakimi problemami borykają się właściciele podczas wykańczania mieszkania

Wydłużający się czas wykańczania nieruchomości, przekroczenie założonego budżetu, rosnące ceny materiałów i stres to najczęstsze problemy, z którymi mierzyli się
Nieruchomości Popyt na komfortowe przestrzenie dla studentów wciąż rośnie
2024-04-26 | 13:30

Popyt na komfortowe przestrzenie dla studentów wciąż rośnie

Atrakcyjność Polski dla studentów zagranicznych stale rośnie. Wysoko wykwalifikowana kadra wykładowców, stosunkowo niskie koszty utrzymania oraz bardzo konkurencyjny koszt

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.