Wood Shapers: nadchodzi drewniana rewolucja!
BPI Real Estate i CFE Contracting stawiają na proekologiczne budownictwo przyszłości, powołując w Luksemburgu nową spółkę joint venture. Wood Shapers będzie wznosić różnego rodzaju obiekty komercyjne, mieszkaniowe i edukacyjne zbudowane niemal w całości z drewna. Misją nowej firmy jest redukcja wysokiej (38%) emisji CO2, za którą na całym świecie odpowiadają sektory budownictwa i nieruchomości. Nowa technologia pozwoli też skrócić czas realizacji inwestycji aż o 30%.
– Należymy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE, która zatrudnia ponad 8000 pracowników na całym świecie. Posiadamy niezwykle bogate know-how w trzech kluczowych obszarach - inżynierii środowiskowej, generalnego wykonawstwa i inwestycji deweloperskich. Dzięki temu możemy realizować coraz to bardziej innowacyjne projekty. Przykładem jest powołana przez naszą grupę spółka Wood Shapers, która rozwija nowatorską technologię konstrukcji proekologicznych budynków z drewna – powiedział Arnaud Regout, CEO nowo powołanej spółki Wood Shapers.
Innowacyjna oferta Wood Shapers polega na m.in. znacznie większej integracji całego procesu realizacji inwestycji, w tym digitalizacji etapu projektowania, produkcji prefabrykatów oraz stosowania w procesie konstrukcji wyłącznie elementów z drewna. Wykorzystywane drewno będzie z kolei pochodziło tylko z europejskich plantacji posiadających certyfikat zrównoważonej gospodarki leśnej PEFC. Wszystkie inwestycje będą również realizowane w duchu zero waste.
- 38% światowej emisji CO2 wytwarzane jest przez branżę nieruchomości i budownictwa. Jesteśmy przekonani, że zaproponowana przez nas technologia jest najlepszym sposobem na pozytywną zmianę tego stanu rzeczy. Drewno to nie tylko materiał, który w sam w sobie jest przyjazny dla środowiska. Wykorzystanie prefabrykatów pozwoli nam generować znacznie mniejsze ilości odpadów na placu budowy, a te które powstaną zostaną przez nas ponownie wykorzystane - dodał Simon Cols, Business Development Manager w spółce Wood Shapers.
Zalet budowania z drewna jest więcej. Oprócz korzyści ekologicznych, nowa technologia wpłynie m.in. na czas realizacji inwestycji, skracając go aż o 30% w porównaniu do tradycyjnego budownictwa. W parze z niższą emisją CO2 idzie też niższy poziom emisji hałasu i pyłu na samych budowach. Drewno jest też znacznie zdrowszym materiałem zarówno dla osób pracjących przy wznoszeniu budynków jak i ich końcowych użytkowników.
Dowodem na to, że w przypadku Wood Shapers ekologia to nie tylko pusty slogan jest również strategia sadzenia nowych drzew w miejsce tych wykorzystanych. W 2020 roku spółka zasadzi ich aż 2000 sztuk.
W najbliższych latach Wood Shapers ma w planie realizację pierwszych inwestycji w Luksemburgu i w Belgii. Pierwszą będzie biurowiec WOODEN - siedziba Bâloise Assurances zlokalizowany w Leudelange pod Stolicą Luxemburga. Jego budowa ruszy zaraz po zakończeniu światowej pandemii COVID-19. Nowo powołana spółka w Luksemburgu nie wyklucza również realizacji inwestycji w Polsce.
Więcej informacji nt. Wood Shapers dostępnych jest na stronie: https://www.woodshapers.com/
O BPI Real Estate
BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała ponad 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie i know-how na rynku realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje
BPI Real Estate charakteryzują się innowacyjnością i przyjaznym wpływem na środowisko, uwzględniając przy tym kwestie społeczne i energetyczne. Na wszystkich etapach realizacji inwestycji projekty dewelopera wyróżnia ponadto dbałość o szczegóły tak konstrukcyjne jak
i technologiczne, tworząc tym samym przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.