Komunikaty PR

Wood Shapers: nadchodzi drewniana rewolucja!

2020-05-28  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania 05 ( 0.26 MB )

BPI Real Estate i CFE Contracting stawiają na proekologiczne budownictwo przyszłości, powołując w Luksemburgu nową spółkę joint venture. Wood Shapers będzie wznosić różnego rodzaju obiekty komercyjne, mieszkaniowe i edukacyjne zbudowane niemal w całości z drewna. Misją nowej firmy jest redukcja wysokiej (38%) emisji CO2, za którą na całym świecie odpowiadają sektory budownictwa i nieruchomości. Nowa technologia pozwoli też skrócić czas realizacji inwestycji aż o 30%.

 

Należymy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE, która zatrudnia ponad 8000 pracowników na całym świecie. Posiadamy niezwykle bogate know-how w trzech kluczowych obszarach - inżynierii środowiskowej, generalnego wykonawstwa i inwestycji deweloperskich. Dzięki temu możemy realizować coraz to bardziej innowacyjne projekty. Przykładem jest powołana przez naszą grupę spółka Wood Shapers, która rozwija nowatorską technologię konstrukcji proekologicznych budynków z drewna – powiedział Arnaud Regout, CEO nowo powołanej spółki Wood Shapers.

 

Innowacyjna oferta Wood Shapers polega na m.in. znacznie większej integracji całego procesu realizacji inwestycji, w tym digitalizacji etapu projektowania, produkcji prefabrykatów oraz stosowania w procesie konstrukcji wyłącznie elementów z drewna. Wykorzystywane drewno będzie z kolei pochodziło tylko z europejskich plantacji posiadających certyfikat zrównoważonej gospodarki leśnej PEFC. Wszystkie inwestycje będą również realizowane w duchu zero waste.

 

- 38% światowej emisji CO2 wytwarzane jest przez branżę nieruchomości i budownictwa. Jesteśmy przekonani, że zaproponowana przez nas technologia jest najlepszym sposobem na pozytywną zmianę tego stanu rzeczy. Drewno to nie tylko materiał, który w sam w sobie jest przyjazny dla środowiska. Wykorzystanie prefabrykatów pozwoli nam generować znacznie mniejsze ilości odpadów na placu budowy, a te które powstaną zostaną przez nas ponownie wykorzystane - dodał Simon Cols, Business Development Manager w spółce Wood Shapers.

 

Zalet budowania z drewna jest więcej. Oprócz korzyści ekologicznych, nowa technologia wpłynie m.in. na czas realizacji inwestycji, skracając go aż o 30% w porównaniu do tradycyjnego budownictwa. W parze z niższą emisją CO2 idzie też niższy poziom emisji hałasu i pyłu na samych budowach. Drewno jest też znacznie zdrowszym materiałem zarówno dla osób pracjących przy wznoszeniu budynków jak i ich końcowych użytkowników.

 

Dowodem na to, że w przypadku Wood Shapers ekologia to nie tylko pusty slogan jest również strategia sadzenia nowych drzew w miejsce tych wykorzystanych. W 2020 roku spółka zasadzi ich aż 2000 sztuk.

 

W najbliższych latach Wood Shapers ma w planie realizację pierwszych inwestycji w Luksemburgu i w Belgii. Pierwszą będzie biurowiec WOODEN - siedziba Bâloise Assurances zlokalizowany w Leudelange pod Stolicą Luxemburga. Jego budowa ruszy zaraz po zakończeniu światowej pandemii COVID-19. Nowo powołana spółka w Luksemburgu nie wyklucza również realizacji inwestycji w Polsce.

Więcej informacji nt. Wood Shapers dostępnych jest na stronie: https://www.woodshapers.com/

 

O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała ponad 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie i know-how na rynku realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje
BPI Real Estate charakteryzują się innowacyjnością i przyjaznym wpływem na środowisko, uwzględniając przy tym kwestie społeczne i energetyczne. Na wszystkich etapach realizacji inwestycji projekty dewelopera wyróżnia ponadto dbałość o szczegóły tak konstrukcyjne jak
i technologiczne, tworząc tym samym przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.