Wood Shapers: nadchodzi drewniana rewolucja!
BPI Real Estate i CFE Contracting stawiają na proekologiczne budownictwo przyszłości, powołując w Luksemburgu nową spółkę joint venture. Wood Shapers będzie wznosić różnego rodzaju obiekty komercyjne, mieszkaniowe i edukacyjne zbudowane niemal w całości z drewna. Misją nowej firmy jest redukcja wysokiej (38%) emisji CO2, za którą na całym świecie odpowiadają sektory budownictwa i nieruchomości. Nowa technologia pozwoli też skrócić czas realizacji inwestycji aż o 30%.
– Należymy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE, która zatrudnia ponad 8000 pracowników na całym świecie. Posiadamy niezwykle bogate know-how w trzech kluczowych obszarach - inżynierii środowiskowej, generalnego wykonawstwa i inwestycji deweloperskich. Dzięki temu możemy realizować coraz to bardziej innowacyjne projekty. Przykładem jest powołana przez naszą grupę spółka Wood Shapers, która rozwija nowatorską technologię konstrukcji proekologicznych budynków z drewna – powiedział Arnaud Regout, CEO nowo powołanej spółki Wood Shapers.
Innowacyjna oferta Wood Shapers polega na m.in. znacznie większej integracji całego procesu realizacji inwestycji, w tym digitalizacji etapu projektowania, produkcji prefabrykatów oraz stosowania w procesie konstrukcji wyłącznie elementów z drewna. Wykorzystywane drewno będzie z kolei pochodziło tylko z europejskich plantacji posiadających certyfikat zrównoważonej gospodarki leśnej PEFC. Wszystkie inwestycje będą również realizowane w duchu zero waste.
- 38% światowej emisji CO2 wytwarzane jest przez branżę nieruchomości i budownictwa. Jesteśmy przekonani, że zaproponowana przez nas technologia jest najlepszym sposobem na pozytywną zmianę tego stanu rzeczy. Drewno to nie tylko materiał, który w sam w sobie jest przyjazny dla środowiska. Wykorzystanie prefabrykatów pozwoli nam generować znacznie mniejsze ilości odpadów na placu budowy, a te które powstaną zostaną przez nas ponownie wykorzystane - dodał Simon Cols, Business Development Manager w spółce Wood Shapers.
Zalet budowania z drewna jest więcej. Oprócz korzyści ekologicznych, nowa technologia wpłynie m.in. na czas realizacji inwestycji, skracając go aż o 30% w porównaniu do tradycyjnego budownictwa. W parze z niższą emisją CO2 idzie też niższy poziom emisji hałasu i pyłu na samych budowach. Drewno jest też znacznie zdrowszym materiałem zarówno dla osób pracjących przy wznoszeniu budynków jak i ich końcowych użytkowników.
Dowodem na to, że w przypadku Wood Shapers ekologia to nie tylko pusty slogan jest również strategia sadzenia nowych drzew w miejsce tych wykorzystanych. W 2020 roku spółka zasadzi ich aż 2000 sztuk.
W najbliższych latach Wood Shapers ma w planie realizację pierwszych inwestycji w Luksemburgu i w Belgii. Pierwszą będzie biurowiec WOODEN - siedziba Bâloise Assurances zlokalizowany w Leudelange pod Stolicą Luxemburga. Jego budowa ruszy zaraz po zakończeniu światowej pandemii COVID-19. Nowo powołana spółka w Luksemburgu nie wyklucza również realizacji inwestycji w Polsce.
Więcej informacji nt. Wood Shapers dostępnych jest na stronie: https://www.woodshapers.com/
O BPI Real Estate
BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała ponad 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie i know-how na rynku realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje
BPI Real Estate charakteryzują się innowacyjnością i przyjaznym wpływem na środowisko, uwzględniając przy tym kwestie społeczne i energetyczne. Na wszystkich etapach realizacji inwestycji projekty dewelopera wyróżnia ponadto dbałość o szczegóły tak konstrukcyjne jak
i technologiczne, tworząc tym samym przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.