WPIP Construction rozbudowuje MLP Poznań
W centrum logistycznym MLP Poznań ruszyła budowa nowego obiektu dla HAVI Logistics. Inwestycja licząca ponad 16 tys. m kw. nowej powierzchni będzie spełniać najwyższe standardy środowiskowe. Celem jest uzyskanie certyfikatu BREEAM New Construction na poziomie Excellent. MLP Group powierzyło funkcję generalnego wykonawcy firmie WPIP Construction. Przekazanie gotowej powierzchni planowane jest w sierpniu br.
MLP Group podpisało kolejną umowę z WPIP Construction na rozbudowę centrum logistycznego MLP Poznań. W ramach kontraktu generalny wykonawca zrealizuje obiekt oferujący ponad 16 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni. Dedykowany jest on globalnej firmie HAVI Logistics zajmującej się innowacjami, optymalizacją i zarządzaniem łańcuchem dostaw wiodących światowych marek świadczących usługi na rynku HoReCa & Convenience.
Zgodnie z ustaleniami przekazanie najemcy nowej hali magazynowej jest planowane w sierpniu br. Jej budowa prowadzona będzie według zasad zrównoważonego rozwoju. Inwestycja zostanie poddana certyfikacji ekologicznej BREEAM New Construction, na poziomie Excellent. Obiekt wyposażony zostanie m.in. w panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz stacje do ładowania samochodów osobowych i ciężarowych.
– Przystępujemy do rozbudowy popularnego centrum logistycznego MLP Poznań. Prace w tym zakresie powierzyliśmy naszemu wieloletniemu, bardzo doświadczonemu partnerowi specjalizującemu się w usługach generalnego wykonawstwa, firmie WPIP Construction. Zgodnie z naszą strategią nowy obiekt będzie musiał spełniać najwyższe standardy i zostanie poddany procesowi certyfikacji BREEAM. Stosujemy rozwiązania mające pozytywny wpływ na środowisko naturalne i zwiększające funkcjonalność oraz komfort dla pracowników – powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer w MLP Group S.A.
– Możliwość realizacji kolejnej inwestycji dla MLP Group, tym razem w Wielkopolsce, to dla nas kolejny sygnał, że jesteśmy na rynku budowlanym doceniani, m.in. za wysoką jakość wykonywanej pracy oraz dotrzymywanie terminów zawartych w umowach – dodał Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – Rozbudowując centrum logistyczne MLP Poznań, zamierzamy te atuty potwierdzić.
Projekt MLP Poznań zlokalizowany jest w miejscowości Koninko, w pobliżu drogi ekspresowej S11 łączącej Poznań z Katowicami. Park znajduje się ok. 16 km od centrum Poznania i 4 km od autostrady A2. Docelowo inwestycja będzie obejmować blisko 90 tys. m kw. powierzchni magazynowo –produkcyjnej, które powstaną na terenie o powierzchni 20 ha.
Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.