WPIP rozbudowuje halę magazynową Hama Polska

Jakub Ziębka
Grupa WPIP
ul. Poznańska 31
62-020 Jasin
jakub.ziebka|wpip.pl| |jakub.ziebka|wpip.pl
+48 510 654 159
wpip.pl
Rozbudowa obejmuje kompleks Hama Polska, który jest zlokalizowany w Robakowie (powiat poznański, gmina Kórnik) i składa się z magazynu o powierzchni 4,5 tys. m kw. oraz trzykondygnacyjnego biurowca (2 tys. m kw.). Za projekt i realizację inwestycji zakończonej w 2008 r. odpowiadała także firma WPIP.
– Decyzję o powierzeniu nam rozbudowy kompleksu Hama Polska przyjęliśmy z dużą satysfakcją – mówi Janusz Signetzki, wiceprezes zarządu WPIP. – Posiadamy doświadczenie i wiedzę w projektowaniu oraz budowie powierzchni magazynowych. Zamierzamy to wykorzystać, żeby z powodzeniem zrealizować kolejną prowadzoną przez nas w Wielkopolsce inwestycję tego typu. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w dynamicznym rozwoju firmy Hama Polska.
– Po raz kolejny już zaufaliśmy firmie WPIP, powierzając jej wykonanie naszej nowej hali magazynowej nie tylko ze względu na dobrą ofertę, filozofię zrównoważonego rozwoju, oraz pozytywne doświadczenia, wynikające ze współpracy przy projekcie realizowanym w 2008 roku, ale również na renomę naszego generalnego wykonawcy, którą cieszy się na rynku – dodaje Małgorzata Deckinger, prezes zarządu Hama Polska. – Wybór ten wpisuje się w naszą filozofię wspierania lokalnych firm, których to przykładem jest Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej.
Nowa inwestycja, którą zaprojektowała i realizuje firma WPIP, wystartowała 1 grudnia 2022 r. Rozbudowie podlega hala magazynowa, która wzbogaci się o 4,5 tys. m kw., co zwiększy powierzchnię do 9 tys. m kw. Jednak jej objętość wzrośnie powyżej 100 proc. Powodem jest większa wysokość nowej hali. Wyniesie ona 16 m.
Nowy obiekt będzie posiadał m.in. instalację tryskaczową. Hala zostanie wyposażona w systemowy dach stalowy LMR600, przeznaczony do bezkolizyjnego montażu instalacji fotowoltaicznej. Ona również będzie elementem składowym całej inwestycji. Dodatkowo powstanie część socjalno-techniczna o powierzchni 200 m kw. oraz infrastruktura zewnętrzna, w skład której wejdą: nowy wjazd na działkę, drogi i parkingi wewnętrzne, oraz pompownia, zbiorniki przeciwpożarowe i retencyjne. Termin zakończenia wszystkich prac to październik 2023 r.
WPIP – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 27-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.
Hama – wiodący na świecie, niemiecki producent i dystrybutor akcesoriów oraz sprzętu elektronicznego, który już od niemal 100 lat śledzi najnowsze trendy i tworzy praktyczne rozwiązania w wielu obszarach konsumenckich: multimedia, gsm, smart home, rtv, audio, konektyka i fotografia.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.